AUDIO - přední repro v palubce mk1

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
jerry k
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2007, 21:33
Bydliště: Nitra, SK
Kontaktovat uživatele:

AUDIO - přední repro v palubce mk1

Příspěvek od jerry k »

Ahoj, dufam ze ma hned vsetci nesprdnete ak je tato tema nahodou duplicitna, ale o prednych repro v palubovke som toho vela nenasiel. Takze: mam FP verziu s dverami bez pripravy na repro, preto chcem vymenit repro v palubovke za lepsie (su tam zatial fiatacke).
Bol som v Gyori a do 1000sk mali tieto dve:
1. http://www.hej.sk/audio-video/obchod/32 ... t-gtx-352/

2. alpine SXE-0825(4/2000) 9cm basový reproduktor, koaxiální systém, 2 pásma, přední pro Punto.

Nemate niekto taketo typy? Aky je zvuk na bezne pocuvanie, nejake extra naroky nemam ale povodne male repro hraju ako stare ruske tranzistory. Autoradio mam drahsi model Blaupunktu takze by malo dostacovat. Pripadne aky zvuk spravi ked pridaj aj dozadu dva 10cm basaky tam na tie plasty kde je predpriprava? Plato nicit nechcem, kufor potrebujem. Dakujem za pomoc puntaci
Fiat Punto ´96, 55kw
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Měl sem v autě taky originál repro a místo nich sem koupil dvoupásmový repro Pioneer a zlepšení zvuku se téměř nekonalo. Čekal sem že to bude aspoň trošku basovat a nic.
S deseticentymetrovejma reprákama v kufru to taky nevyhraješ.
Takže pokud chceš aspoň trochu zvuk tak do plata nebo do předních dveří aspoň 160 cm a nebo do kufru subík.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

Pun-to píše:Měl sem v autě taky originál repro a místo nich sem koupil dvoupásmový repro Pioneer a zlepšení zvuku se téměř nekonalo. Čekal sem že to bude aspoň trošku basovat a nic.
S deseticentymetrovejma reprákama v kufru to taky nevyhraješ.
Takže pokud chceš aspoň trochu zvuk tak do plata nebo do předních dveří aspoň 160 cm a nebo do kufru subík.
tak 160 centimetrovej reprák by ti v tom autě stačil asi jenom jeden :-D Ja jsem dal do té palubky výškáče, dozadu vedle plata to těch připravenejch dír nějaky středobasy, nebo co to je a do kufru sub, trochu poladil ekvalizer na rádiu a výsledkem je naprosto čistej a vyváženej zvuk:) A to ty repráky jsou skoro stejně starý jako já :D Akorat ten sub je novej:)
jerry k
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2007, 21:33
Bydliště: Nitra, SK
Kontaktovat uživatele:

aha

Příspěvek od jerry k »

aha, takze este ze som nekupil tie repro do palubky? a ten zvuk z nich ako z ruskeho radia je normal? pozeral som na ne je ne nich napis Fiat-Lancia takze:
ako prvy krok sa mam radsej pozriet po nejakych 10 cm do plastov v zadu? plato rezat nemozem ani pridavat sub, pretoze kufor plnim kazdy den tovarom.
ak teda by pomohli viac tie zadne repro, ake odporucate?
dik
Fiat Punto ´96, 55kw
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

hele pokud chceš nějaky rozumny basy, tak ti nepomužou ani nějaky mega repráky v platu, protože nemají žádnou ozvučnici. Jako taková spíš imaginární ozvučnice se dá považovat celej objem toho kufru, ale je to hodně velká nadsázka... Pokud používáš kufr , tak si zajdi na vrakáč a sežeň si tapecy dveří s prípravou na repráky, nebo si udělej díru do těch svejch. Do těch dveří dej basáky a do přistrojovky výšky se středama, dozadu vedle plata nějaky širokopásmový, nebo středy a jedeš:)
jerry k
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2007, 21:33
Bydliště: Nitra, SK
Kontaktovat uživatele:

x

Příspěvek od jerry k »

no to nie je velmi dobre- takze to budem musiet spravit tak ze predne v palubovke ako vysky a zadne 10cm ako stredobasy. nie som tuningac a diskoteku v aute nechcem len kvalitnejsi zvuk. viete mi dat konkretne typy na tieto repro? diki
Fiat Punto ´96, 55kw
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

no tak pokud ti jde o cenu, tak doporučuju nějaký český starší repráky. Ja jsem rozdělal nějaký starý repráky Tesla, nebo co to bylo, byl tak středobasák a vejškáč. co jsem kam dal už víš:) Něbo si zkus na aukru vydražit nějaký lepší repráky od nějaký novější značky, taky se tam sem tam něco objeví.
Jinak pokud bys měl nějaký prachy navíc, tak tady si můžeš koupit tu kapsu do dveří a nemusíš řezat díry
http://doronel.vltava2000.cz/store/defa ... mentID=143
jerry k
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2007, 21:33
Bydliště: Nitra, SK
Kontaktovat uživatele:

j

Příspěvek od jerry k »

johnybos ty si teda aktivny puntak, dakujem:)
lepsie teraz nebudu, zajtra idem s prndom do servisu, nove tlmice a vyfuk takze moje usi sa musia uskromnit. asi to teda spravim tak ze najprv namontujem nejake rep. do zadu a uvidim aky to bude mat zvuk. teraz som rad ze som vcera nekupil tie repro dopredu, ked sa velmi kvalita nezlepi. vies ked som bol v obchode tak som si predstavil ze vysky a stredy budu celkom super a tie basy poriesim ale ked ste pisali ze rozdiel velmi nepocut... hmmm... blbe je ze sa to neda vyskusat, v nay a podobnych obchodoch maju v tych autoradioreprakovych skriniach kde si to mozes vyskusat vzdy najmenej 10 cm vlozene a zapnute.
v kazdom pripade este raz diki zajtra sa po niecom popozeram
Fiat Punto ´96, 55kw
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

No právě v tom obchodě máš ty repráky vložený v dřevěné uzavřené bedně, která tvoří tu ozvučnici a tím pádem to má i nějaký basy. Ale v té palubovce nic takovýho není a vzadu vlastně taky ne u toho plata. :D takže zdání klame:) Pokud máš doma nějaký starší dvoupásmový repráky navíc, tak si trochu zaexperimentuj:) Hlavně pozor na impedanci. Předpokládám, že máš rádio s výstupní impedancí 4 Ohmy, takže ty repráky tam můžeš připojit 4Ohmový a víc. (ty starší Tesly mají třeba 8 Ohmů, to je OK) Ale míň než 4Ohmový tam nedávej, to by se ti něco rozbilo:)
Jinak diky, snažim se pomoct, když můžu:)
Mevi
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 10 črc 2007, 11:14
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mevi »

Kámoš to udělal tak,že dal do kufru bedny od hifi věže a hraje to taky docela fajn :D
Obrázek
:idea: PRODÁM 4xAL. orig Punto GT 185/55 80T 4500Kč viz bazar.:idea:
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

taky řešení no :D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

JohnnyBOSS píše:tak 160 centimetrovej reprák by ti v tom autě stačil asi jenom jeden :-D Ja jsem dal do té palubky výškáče, dozadu vedle plata to těch připravenejch dír nějaky středobasy, nebo co to je a do kufru sub, trochu poladil ekvalizer na rádiu a výsledkem je naprosto čistej a vyváženej zvuk:) A to ty repráky jsou skoro stejně starý jako já :D Akorat ten sub je novej:)
Mno, sorry, ale toto ti urcite nemoze hrat vyvazene... vpredu vysky a tahat vsetko ostatne zozadu... mno neviem.. cisto to mozno hra, ale vyvazene pochybujem :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

budeš se divit, ale fakt jo. pošteloval jsem takový to vyvážení aby zadní hrály trochu víc nahlas než přední a když v tom sedíš, tak to fakt nemá problém :) Ve středu povezu Abusacka, tak pak může poreferovat, jakej se ten zvuk jevil mu :)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ved ale ti potom vsetko hra zozadu... podla mna by mal byt viac predok dominantny, zozadu doplnenie zvuku. Ja mam vzadu ovaly, a kedze su vyraznejsie ako predne kompa, tak mam fader posunuty trosku dopredu. :) V pripade, ako to mas urobene ty, by mi vpredu chybali stredy.. ale tazko povedat, nepocul som to, to mas pravdu :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

no původně tohle mělo být provizorní řešení a do dveří jsem ještě chtěl dát nějaký basáky, ale když jsem slyšel jak to hraje, tak jsem se na ně vysral :) Ono punto neni zase tak dlouhý a ´prostě je to naštelovaný tak, aby to hrálo vyváženě. těm co sedí vzadu trošičku výšek chybí, ale to mě nezajímá, pač tam já nesedávám :D Ale vepředu to nemá chybu, fakt:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“