MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

500 se mi hodně líbí ale je fakt že jsou opravdu drahý i vzhledem k tomu jak málo nabízí. Dostal jsem právě docela dobrou nabídku na Toyotu Aygo tak přemejšlím i o ní
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od Babis »

Jo, je pravda, že jsou drahý. Ale dávaj tam dobrý motory, i když předpokládám, že ty bys stejně skočil po tý 1.1.
Když to Aygo je taky takový ošklivý. Jak Matiz. Zato třeba VW Fox vypadá pěkně. Ale netuším, jak je na tom s cenama.
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

Tak v 500 je nejslabší motor 1,2
Mně nepřijde že Aygo je ošklivý ale asi jak komu se to líbí.. Na Aygu je asi nejlepší motor a převodovka 1,0 VVTi 50Kw
O VW Fox jsem taky přemejšlel a líbí se mi ale 90% Foxů má motor 1,2 HTP 40kw a to je problém :(
Fox s jiným motorem bejvá vylítanej a předraženej
Přemejšlel sem i o dvojici VW Lupo a Seat Arosa ale tam je zas nejčastěji 1,0 37kw (prožraná lemra) a povedená 1,2 TDI má zas problémovou převodovku
Pořád mi příjde jako nejlepší volba Panda nebo jedno ze tří Kolíňat
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od Babis »

Tak ona ta Panda bude dobrá. Jsou tam stejný motory jako v Puntu, takže super. Jenom škoda, že to je taková krabice no.
Věděl jsem ještě o jednom takovým malým autě, i se slušným motorem. Jenom si za žádnou cenu nemůžu vzpomenou, jak se to jmenuje :lol:

Edit.: Už jsem to našel. Hyundai Getz. Vzhledově taky nic moc, ale známej ho koupil manželce a jsou s ním spokojený. Ale maj naftu, tu předpokládám nechceš.
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

Tak Getz není špatnej až na jednu zásadní vlastnost((( Getz už z roku 2005 bejvá vohnilej a nedá se tomu zabránit páč plechy nebyly primárně dobře ošetřeny. Co se týče motorů tak ty nejsou špatný, diesel je dokonce z provenience Fiatu (VM Motori) 1,5 diesel 3válec.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od Babis »

Stejně si nakonec koupíš tu Pandu :lol:
Ale koukám na google a ta nová, ta je fakt pěkná. Ale levný to asi nebude.
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

Všechno jednou začíná a jednou končí...
Prodám svoje Punto :( :( :(
je to r.v. 02/1998 1,1 55s 3dv. najeto nyní 241tis. km
Důvod prodeje: malá nehoda kdy do mně nacouvalo jiné auto, náraz na pravou přední část, prasklý nárazník, rozbité světlo i blinkr ale hlavně pravý blatník zaražen dovnitř.
Opraveno jen provizorně výměnou světla a blinkru. Náraz zcela absorboval blatník a nárazník takže auto jede normálně a nikam netáhne a nyní i svítí pravé dveře otevřít jdou. Na silnici si myslím normálně může páč není ostrá hrana v obrysu auta.
Větší opravu neplánuju páč jsem si koupil jiný povoz. Oprava by ale nebyla moc nákladná.
STK je do 07/2016 Je to Euro2. Punto je jinak celkem v cajku, nic nezlobí, spotřeba do 6L
K Puntu bych přidal 6 kompletních nazutých kol, asi 10 origo poklic FIAT na šrouby vše R13, náhradní repra do palubky, rádio MTC, dvě nové zapalovací cívky Magnetti Mareli, nějaké kabely a další součástky.
Cena by byla zřejmě symbolická tak 10tis. nebo dohodou
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

peta.smolik píše:
IMG_1576.JPG
IMG_1577.JPG
Tak tohle je ten můj "novej" povoz :lol:
Z důvodu momentálního nedostatku vhodných Fiatů na trhu jsem si nakonec dojel do Rakouska pro tuhle škodovku. Je to r.v.2001, výbava Clasik neboli "socka" ale přesně to jsem chtěl. Motor 1,9 SDI 47kw, z "výbavy" mám akorát servo, 2x airbag, volant ve dvou osách, centrál, rádio a závěs.
Najeto podle servisky 232tis. a lze jí věřit páč znám předchozí majitelku.
Bouraný to bylo před pěti lety lehce na předek, ale oprava proběhla v Rakousku: vyměněná byla akorát maska a nárazník a plus byl stříklej pravej zadní blatník. Jinak spodek je jak novej a prahy taktéž. Jsou lehce olezlý přední blatníky zespoda. Na pravých zadních dveřích a boku prahu jsou promáčkliny ale ty neřeším.
Fabia mně stála 1200 euro plus jsem do ní asi 18tis. Kč nalil. V nejbližší době mně čeká levý přední ložisko a výměna rádia plus instalace repra do plata.
Punto je na prodej, Fiat 128 sport stále čumí ve stodole a čeká až na něj bude čas a já jsem tak docela s Fiaty nepřestal páč momentálně jezdím s Oplem Zafirou v němž tluče motor Fiat 1,9 JTD 88kw takže tak.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

IMG_1577.JPG
IMG_1577.JPG (221.07 KiB) Zobrazeno 8956 x
IMG_1576.JPG
IMG_1576.JPG (193.49 KiB) Zobrazeno 8956 x
Tak tohle je ten můj "novej" povoz :lol:[/quote]
Z důvodu momentálního nedostatku vhodných Fiatů na trhu jsem si nakonec dojel do Rakouska pro tuhle škodovku. Je to r.v.2001, výbava Clasik neboli "socka" ale přesně to jsem chtěl. Motor 1,9 SDI 47kw, z "výbavy" mám akorát servo, 2x airbag, volant ve dvou osách, centrál, rádio a závěs.
Najeto podle servisky 232tis. a lze jí věřit páč znám předchozí majitelku.
Bouraný to bylo před pěti lety lehce na předek, ale oprava proběhla v Rakousku: vyměněná byla akorát maska a nárazník a plus byl stříklej pravej zadní blatník. Jinak spodek je jak novej a prahy taktéž. Jsou lehce olezlý přední blatníky zespoda. Na pravých zadních dveřích a boku prahu jsou promáčkliny ale ty neřeším.
Fabia mně stála 1200 euro plus jsem do ní asi 18tis. Kč nalil. V nejbližší době mně čeká levý přední ložisko a výměna rádia plus instalace repra do plata.
Punto je na prodej, Fiat 128 sport stále čumí ve stodole a čeká až na něj bude čas a já jsem tak docela s Fiaty nepřestal páč momentálně jezdím s Oplem Zafirou v němž tluče motor Fiat 1,9 JTD 88kw takže tak.[/quote]
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od liborko »

ježkovy voči.... takovej odpůrce skopčáků a teď todle :lol: Italů na trhu je dost,my teď domů pořídili Stilo 1.6 16V dovoz IT,výbava Dynamic,krasavec jak zespod tak i shora :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje :-) peta.smolik

Příspěvek od peta.smolik »

Njn to je život, stalo se, chtěl sem Pandu a hledal jsem dlouho ale když sem přijel z tý poslední a i když všechno vypadalo super tak fyzicky to byla hrůza, no a pak sem se nasral a odjel do Lince a tam sem si u známejch vybral i když i tam jsem jel mrknout na Bravo ale to byl vrak. Tohle bylo za dobrou cenu a fakt je ten že Fabie je postavená dobře a motor 1,9 SDI je možná to úplně nejlepší co kdy vyrobili. Vyloženě ošklivá Fabie není. Je to prostě konvenční povoz. Co se ale týče jízdních vlastností tak celkem dobrý, podvozek je dost pevnej a i v zatáčkách drží, nejlepší je ovšem motor. Za studena je to hrůza ale celkem dost rychle topí i když se zahřátím motoru to nemá nic společnýho. Teď když je -10 tak se dostane na 90 tak za 8km. Jak se aspoň trošku zavlaží tak už jede slušně a když se trochu předvídá dokáže jet i svižně akorát rozjezdy na semaforech to je prostě lenochod. Jinak na plynulou klidnou jízdu je Fabie jak stvořená a takže přesně pro mně. Posez za volantem je pro mně takovej nijakej a na jaře plánuju dokoupit výškově stavitelný sedadla. Výhoda je že Fabií jezdí mraky a tak věci co by člověk bral jsou téměř za pusu. Ovšem největším plusem tohodle auta je spotřeba. Vyloženě dlouhou jízdou do max 100Km/hod se dá dostat na 3,8 a to sem se ani moc nesnažil. Jízda na dálku ve třech lidech stejnou rychlostí je za 4,2. Jízda v kombinaci za 4,6. 900 km za měsíc se spoustou startů a popojíždění po městě a do 10km je za 5,1. Navíc mám teď na naftu "pramínek" takže si k ní pomůžu za 18Kč/litr.
Z Fiatama jsem neskončil, škodovák se ze mně nikdy nestane. Fabii počítám že mám tak na 5 let a doufám že se mi za tu dobu podaří postavit 128ku na veteránský papíry. Každopádně Punto půjde z domu.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“