MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Tak to ti nezavydim.Je toho dost.Jedna posrana triska co narobi.Mal som moznost to vydiet,ale na kamione.To iste sa stalo ja mne,a motor siel ma vymenu.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Reklama
 

Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

A to nebolo cítiť na chode motora, že jedna tryska nepráši dobre ? je mi to nejaké divné :roll: a aj ked si tade ťahalo olej do valca tak nemá si ho ako stiahnuť do sania, tak aby motor išiel len na olej, to ti muselo klaknuť turbo a toto zhodou okolností bolo potom odhalené ako dalšia závada. Ale pri takých km tryska v prdeli ? kurnik to dnes už robia asi všetko z blata :?
A nerozmýšlal si nad výmenou motora ? možno by to vyšlo lacnejšie.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

No tež bych řekl že toto nebylo přímo příčinou to spíše to turbo ale jako fakt nezávydím a jen mě to utvrdilo v tom že diesel nikdy stačilo mě to v autoškole a už ho necu nikdy víc stačej mě bohatě ty smradoši co jezděj kolem a jezděj snad na gumáky nebo nevím:) Ale jinak jak už tu padlo nenapadlo tě normálně zajít do fiatu a poptat se kolyk by chtěli za komplet novej motor bez převodovky atd protože už kdysi sem četl že dneska se nevyplatí dělat takovéhle generální opravy motorů které sou stále ikdyž třeba v mírně pozměněné verzy ve výrobě protože tam byl příklad na koncernovým 1.4 tsi u kterého generálka kde se dalo vše opravyt a ne jak u tebe měnit vyjde na 80tis a ve škodovce ti ho za 65tis prodaj uplně novej až po spojku. Ale fakt držím palce at to dáte do pořádku a at pak jezdí pekně jako dřív :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

Cabuto do fiatu asi nie :D tam by mu povedali takú cenu za nový holomotor že by im tam mohol porád nechať obličku :D ja som mal na mysli z nejakeho vrakáču alebo búračky holomotor.
A s tými dieslami to nieje také zlé ako si myslíš, len ked sa vyskytne nejaký prúser tak oprava je zväčša drahšia než u obyčajného benzínu. Ja by som zase nechcel benzín, vždy som mal len diesle a na jtd nedám dopustiť :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Baron »

Fuu tak hadam to dobre dopadne. Su to velmi neprijemne veci, dufam ze to nebude take drahe nakoniec :cry: . Ja vseobecne preferujem benzin pred dieselom, kedze dieslu moc neverim. Nech to je akykolvek diesel ci uz japonec alebo nemec. Diesel je vhodny hlavne pre ludi co vkuse jazdia dlhe trasy, vtedy to ma vyznam (vtedy vydrzi) ale pre ludi co obcas behnu niekde mimo mesto alebo chodia raz tyzden niekde mimo je to zbytocne a potom sa to lubi kazit. Ja si uz setrim prachy na moje new auticko ktore bude Honda Civic ( UFO ) 1.8 V-tech 8) . To bol vzdy moj sen a buduci rok sa mi hadam splni :roll:
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

Já ani tak nemám přehnane obavy co se týče poruch ale jen mě prostě nesedí celá koncepce tech motůrů atd a rozhodně nemám nic proti jtd :) Jina mám 2 sny do budoucna a nevím kterej se mě podaří někdy uskutečnit ale sou to bud Dodge challenger SRT8 Hellcat a nebo třeby i do mého puntíka nacpat do kol elektromotory od firmy Protean Electric a celého puntasa udělat jako ePunto :) a zato bych byl radši a ne že bych byl nějak eko zaměřen ba spíše naopak:) ale když si onich a o všem okolo počtete samy možná příjdete nato proč :) ano baterky vynecháme to je jasnej problém :) ale jinak dost nebo to tu zaspamujem konspiračníma možnostma :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

peter963- dík peťo, no aj odťahovák mi spomínal, že nedávno ťahali kamion čo sa mu toto stalo :shock:
Toti- no ved toto ,tiež mi to nejde do hlavy. Nijaké extra príznaky nevšimol. Akorát, ako som písal, mi asi 10dní pred tým pri štarte na bielo zadymil, ale pripisoval som to vlhkosti vo výfuku. Kamošový to robí na C-Maxe už rok a nerieši to. Inak auto jazdilo, možno som mal trošku pociť, že pri pridaní plynu ma už tak netlačí do sedačky, ale bol som v tom, že už som si proste zvykol :) No a v ten den ako sa mi to stalo, som si všímal, že mi neskoršie nabiehalo turbo a tesne pred tým, mi už len pri stlačenom plyne začali klesať otáčky a dymiť najprv na bielo ( to už som vedel že je zle) a potom, ked to zrejme chytilo ten olej tak na čierno. Čo sa týka tej trisky, neviem ani ja čo odišlo ako prvé, či turbo alebo piest. Ale asi to bude ako ty hovoríš, najprv turbo a potom to už zrejme ten piest nevydržal, tie tlaky.
Inak vraj, ked otvorili motor, niektoré tesnenia už neboli origoš, tak je to také podozrivé, tiež, že bol silikon v takým miestach kde nemal byť, no a tá PVC trubka v hadici, nooo... vyzerá to tak, že v motore sa už niekto vŕtal :twisted: Pritom kilometre v RJ vraj sedia, takisto podvozok, tlmiče, všetko vyzerá na tých 100 tis. km. Ťažko povedať...
Druhý motor sme zháňali, dokonca sme už aj jeden mali aj zo zárukou, no zistilo sa, že v ňom chýba jeden mazací kanálik či niečo také, a mechanik nechcel riskovať. Vyzerá že to bol 85kw motor zo Stila. Inak čo sme hľadali tak týchto 88kw 1,9 sme veľa nenašli, ked aj, tak pýtali 800€ bez turba a od 1000€ vyššie z turbom. A zas ked si vezmeš že nevieš v akom stave ten motor a turbo je... ťažko povedať či by sa to oplatilo. po rozobratí, to nebolo až také zlé, tak sme sa rozhodli pre tú generálku, kedže chcem to auto ešte nejaký ten rok mať. Dúfam, že sa to oplatí, a nebudú už žiadne dalšie problémy...
Cabuto- tak ako vraví Toti, o Fiate som ani neuvažoval, to by sa určite neoplatilo. 65 tis. Kč za novú 1,4 Tsi to sa mi zdá celkom málo, pamätám si asi 2-3 roky, som videl v jednej mototechne úplne nový 1,9 TDI ten starší 77kW za v prepočte rovnakú sumu. :shock:
Inak čo sa týka toho dieslu, myslím, že oprava oturbeného benzínu s podobným výkonom by stála min. toľko čo oprava dieslu. Mne sa diesel celkom zapáčil akorát škoda, že som mal zasa takú smolu :| Inak to ePunto by bolo velmi zaujímavé, bodaj by ti to vyšlo :)
Baron- dík. No mne diesel celkom vyhovuje. Jazdím denne dialnicu, často aj trasy nad 200-300km a do vtedy nebol problém, oproti 1,2 Puntu čo som mal pred tým, paráda, a myslím, že do tejto udalosti sa mi to aj celkom oplatilo, ale čo už...
Tie Civici sa páčia aj mne, aj som ich pozeral, ked som šiel kupovať Grande, ale boli trošku cez rozpočet, tak budem držať palce :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Mne vtedy v servise znami mechanyk povedal ze to ma nasvedomi vstrek triska.Kolegovy teraz poslo turbo a zacalo mu kydat olej cez vyfuk.Takze sa musel odtiahnut do servisu.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- no na trucku to musí byť poriadna šupa zažiť :shock: . Ked si spomeniem aké divadlo spravilo mojé malé Punto :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

No rozhodně držím palce at ti to dobře dopadne jinak ceny tech motorů sou opravdu nízké a není to jen zdání je to prostě masovka které se dalí stovky tísíc ročně a zrovna takové jtd,tdi,tsi podle mě aj v milionech ročně když si vemu kam všude se to cpe:) jinak máš pravdu oprava oturbeného benzínu je oněco levnější ale není tam už moc velkej rozdíl turba sou drahý všechny kroužky klika atd taky prostě vše má svoje proto bych byl rád bud za ePunto :) a nebo jak sem psal rostě ohromnou mrchu která používá motor starej jak ponycar samo a to že zrovna hellcat má aj kompresor no co to je ale jiná hračka než turbo :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Nebola to nejaka supa,ale stalo to zato ako zdela.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- hotovo, znova jazdíme :P
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od peter963 »

Cauko,Matto. Parada ze to uz mas pojazdne,takze na zraz prides svojim a nie taxikom :lol:
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Cabuto »

GG at ti slouží líp než doposud :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- dík chlapi :wink: , dúfam, že už bude pokoj a všetko pôjde ako má. Zatial jazdím s ľahkou nohou, točím to max do 2,5, max. 3 tis. otáčok, ale za tých 450 km čo som zatial nabehal, mám z toho dobrý pocit. Motor má citelne kludnejší, hladší chod, olej ani voda nemiznú, turbo pekne zaberá. Po 1000km mám ešte dobehnúť na kontrolu k mechanikovi, tak hádam sa nič nezistí.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“