MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

- rozhodol som sa, že založím vlastný topic aj Grandečku, jednak to využijem aj ako takú on-line servisnú knižku :) a jednak to možno pomôže aj niekomu kto o kúpe GP uvažuje :wink:
Začal by som dôvodmi prečo som sa pre GrandePunto rozhodol:
- o kúpe novšieho auta som začal uvažovať niekedy koncom septembra minulého roka. Začal som sa rozhliadať hlavne na mobile.de resp. autoscout24.de , kedže som plánoval radšej niečo doviesť z DE,IT . Parametre som si stanovail tieto: nižšia stredná trieda, hatchback, 5 dv., výkon cca 100 k , klíma, 6 st. prevodovka, r.v. od 07, naj. km do 90 tis. km a cena do 5 500€, postupne sa výber zúžil na tieto autá: Fiat Grande Punto, Ford Focus, Citroen C4, Suzuki SX4, Seat Leon, nakoniec mi to predsa nedalo a viacmenej som bol rozhodnutý pre Grande Punto s 1,4 16V 95 k s benzínovým motorom.
- sledoval som teda inzeráty a dohodol sa s kamarátom, že ak najdem niečo ,,schopné,, jeho brat by mi to doviezol. Niekedy pred Vianocami sme sa o tom bavili v práci, a jeden kolega si spomenul, že jeho kamáratka predáva akorát Grandéčko s 1,9 dieslovým motorom, vraj velmi zachovalé, málo jazdené a s dobrou výbavou. Celkom som bol zvedavý, aj ked som pôvodne o diesli vôbec neuvažoval, tak sme sa dohodli, že ak sa cez sviatky nepredá, po novom roku mi povie podrobnosti a dá na ňu kontakt, ja som sa zatial snažil čo-to pozisťovať o tomto motore a o diesloch všeobecne, kedže som diesel nikdy nemal a dokonca ani nešoféroval. Kedže mám vo svojom okolí dosť ludí čo jazdia diesle, po pár debatách som usúdil, že ak bude GP v dobrom stave, skúsim to. Po novom roku to už nabralo rýchly spád. V stredu 9.1. mi ho do práce priviezla ukázať, tak som hned odskočil na testovaciu jazdu. Vysvitlo, že majiteľkou je krajská hovorkiňa PZ, veľmi milá a ochotná pani, resp. baba :) a Punťíka predáva z toho dôvodu, že jazdí väčšinou iba po meste, no a to sa jej s takým motorom moc neoplatí, inak by vraj Punťo nepredala, bolo to vraj jej vysnívané autíčko. Takisto spomínala, že by bola rada keby zostalo v okolí Trenčína a keby sa dostala do rúk niekomu serióznemu, kto má ku Fiatom vzťah, čo som ja spľňal do botky :) . Po test. jazde sme sa teda dohodli, že si to ešte v kľude premyslím a ozvem sa, bola ochotná mi Punťo podržať kludne aj mesiac, no nakoniec sa to zbehlo celkom rýchlo a 16.1. už bolo Grandéčko prepísané na mňa :P
- nejaké to info o aute, výbave atd. :
jedná sa o Fiat Grande Punto
motor: 1,9 MultiJet 88kw/120 k (285Nm)
rok výroby: 06/2007
najazdené: 78 000km
prevodovka: M6
- v roku 2010 dovezené na Slovensko, pôvodom z Talianska, v IT jazdené do 65 000km, od vtedy na Slovensku jedna majitelka, menené rozvody, 2 x olej (Selenia 5W-40), STK/EK do 12/13
výbava:
- Posilňovač riad., ABS, ESP(VDC), ASR(TC,EDS), MSR, EBV, Airbag 7X, DSC(DTC), Isofix, Centrál, Imobilizér, El. predné okná, El. zrkadlá, Automatická dvojzónová klíma, Diaľkové ovládanie, Rádio CD, Ovládanie rádia na volante, Lakťová opierka, Vonkajší teplomer,Vyhrievané zrkadlá, Daždový senzor, Hmlovky, Palubný počítač, Tempomat, Nastavitelná vodičová bedrová opierka,Cúvacie senzory, gumové koberčeky na zimu, látkové na leto, Zimné gumy Dunlop SP Winter 185/65 R15 na plechoch, Letné gumy Dunlop SP Sport 185/65 R15 na origo zliatinových diskoch Fiat.
plusy:
- brzdy
- veľkosť interiéru
- výbava
- dizajn
- spotreba (120-130km/h - 2000 ot./min.- 4,8-5,2l/100km) :)
- výhľad z auta, velké spätná zrkadlá
- osvetlenie interiéru
- plnohodnotná rezerva 185/65R15
mínusy:
- chýba mi USB na rádiu
- výška PZP ( 145€/rok)
- pravá smerovka má ked je auto studené, pri prvom bliknutí asi 2-3 sekundové meškanie, kým začne
blikať
- na PZ dverách škrabanec, naštastie nie je to moc vidieť
plány časom:
- nejaký šikovný držiak na mobil
- žiarovky Osram Nightbreaker H4 + diadem. smerovky
- zámena žiaroviek v interieri za LEDky
- väčšie letné kolesá ( orig. Fiat)
- výmena sériových repro v predných/ zadných dverách, vytmenie
- výmena rádia za origo USB
- nosič na bike
- možno fólie
- možno strecha do čiernej lesklej fólie
- časom možno chip
hlavne žiadne veľké investície/ úpravy, skôr také praktické vylepšenia :wink:
GP1.jpg
GP1.jpg (77.24 KiB) Zobrazeno 15252 x
GP2.jpg
GP2.jpg (70.57 KiB) Zobrazeno 15252 x
GP3.jpg
GP3.jpg (110.5 KiB) Zobrazeno 15252 x
P.S. respect tomu kto to prečítal celé :D
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od pepaxx »

tak predsa maťo...gratulácie....jednoducho treba sa prispôsobiť pokroku....
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

parada hlavne ze je to punto 8) a nie niaka stvorkolesova sracka dufam ze naftak bude dobre sluzit aj ked som pesimista voci naftakom :lol: :lol: :lol: :lol:
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Banshee »

Ejhaa,jak sa povie po nasom ze:´´ Paradzina´´ :D Velmi pekne, tak nech sluzi k spokojnosti. Takisto velmi lukrativna SPZ ja mam na skutri 800 8) Tak potom sa tesim na pribeh a aj rozsah uprav ktore mas v plane :wink:
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Pepoxx »

pjekne matto ..... uz len disky s limcom co ty urcite chciet budes ak si spravne spominam na tvoj vkus a paradicka to bude nooooooo..... znacka paradna tiez :)
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

Pepoxx píše:pjekne matto ..... uz len disky s limcom co ty urcite chciet budes ak si spravne spominam na tvoj vkus a paradicka to bude nooooooo..... znacka paradna tiez :)
no jo limce to by bolo vonco ale bud niake 17-18 palcove alebo potom by to auto muselo ist dole kedze standardne fiaty su vysoke ako hovado
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

Pani policajtka už ste doma ? :lol: takže už sa aj ty budeš pyšno voziť na poriadnom talianskom ropáku :wink: Inak ak budeš chceť riešiť elektrony tak jednoznačne origoš fiaťácke čo išli na vezrie sport, tie mu seknu jak riť na kakaciu vaničku :lol:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

pepaxx- díky peťo :) ... presne si to vystihol :wink:
kovvalsky- všimol som si :lol: :lol: ... ale dúfam aj ja, že bude dlllho bez problémov slúžiť :)
Banshee- :D , dakujem Maťo, a držím palce nech to aj tebe vyjde :wink: , nech mám na budúcich zrazoch nejakého partáka :)
Pepoxx- pepo, límcové disky asi nebudú, dostal som k autu aj komplet letnú sadu na origo Fiatackých diskoch, tie mi bohato stačia :P
Toti- :lol: , už ma dneska aj zdravili prvý policajti :lol: ... tie elektrony, ako som písal, mám k tomu originál Fiatiacke, ale asi nie tie ,,Sporťácke,, , uvidím, ešte ich nemám doma, v sobotu si mám isť po ne :) tak som zvedavý ... inak velká vďaka za tie rady pred kúpou :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

takúto šancu musíš využiť, rychle si kúp parochňu a poctivo im vždy odkývaj naspäť :mrgreen: a inak nemáš začo :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

Toti - :D :wink:

- včera som si doviezol letné obutie, žial sú to nakoniec iba 15tky, ale zas na druhú stranu, gumy vyzerajú ako nové :) , takže uvidím. Ak by som našiel nejaké pekné 16tky resp. 17tky za dobrú cenu, možno by som ich skúsil predať, ak nie, nič sa nestane :)
GP4.jpg
GP4.jpg (102.35 KiB) Zobrazeno 15185 x
- pohľad na zadné sedačky, je tam miesta až-až.
GP6.jpg
GP6.jpg (90.63 KiB) Zobrazeno 15185 x
- a svetielka, jedno je ešte aj nad zadnými sedačkami, v noci na dialnici môžte pri nich kludne aj čítať knihu :)
GP8.jpg
GP8.jpg (87.3 KiB) Zobrazeno 15185 x
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od HIISS »

Nech sluzi,kolko si zan dal..ak mozem vediet? ked tak aj SZ,ak ma skutocne km..tak len rad mozes byt,lebo ine vozy v takom rocniku ci aj o nieco mladsie uz maju natocene 130 a viac.,to som este malo povedal,asi mame lacne paliva stale.Aspon mozes porovnat po case jazdne vlastnosti,a celkovo chovanie sa auta,vyuzitie oproti starsiemu,nevylucujem aj GP v buducnosti,i ked aspirantov je viac,no tiez uz len diesel,s vykonom min ako mas ty,kvalitna vybava,zachovale a nech sa to da aj upravit...stastne km prajem..a informuj ako si s nim spokojny
PS: a co so starym? si stale nepovedal..pojde prec?
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Toti »

Maťo aj som si myslel, že budeš mať tie klasicke, ale ja som mal na mysli tieto, podla mňa sa velmi hodia na grandečko :wink:
Přílohy
FIAT-Grande-Punto-14-16v-Sporting.jpg
FIAT-Grande-Punto-14-16v-Sporting.jpg (44.03 KiB) Zobrazeno 15158 x
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Matto »

HIISS- ahoj a ďakujem :wink: ... cena nie je tajná, stálo rovných 5 000€, čo si myslím, že je výborná cena, vzhľadom na výbavu a stav. Podobné kúsky idú v DE od 5 000 vyššie a to si ešte treba pripočítať všetky tie poplatky spojené s prihlásením a hlavne ten nezmyslený registračný poplatok, kt. by pri tomto výkone vychádzal na 217 €. K tým kilometrom, no na Slovensku to stočené isto nebolo, v Taliansku neviem, ale nenašiel som žiadne náznaky, všetko je zachovalé, neošúchane, nič nebúcha, neklepe, Toti mi ho pred kúpou pozeral na KO, a pri dovoze na Slovensko malo natočené 65 tis. km. Akorát teda vyhodilo pri LZ dverách a blatníku, trošku hrubšiu vrstvu laku, ale ked som to skúmal, nič nezvyčajné som si nevšimol, odtieň aj všetky zvary sedia. Tak verím, že nebudem lutovať :)
Toti- jj, klasické 17tky zo Sport verzie, presne som vedel ktoré myslíš. Sú velmi vydarené, Grandéčka na nich vyzerajú super :P , no uvidím ešte ako to spravím, trošku mám z nich aj obavy, kedže na gpfóre Spiritwolker písal, že pri nich najviac odchádza servo, skôr rozmíšlam nad nejakými peknými 16tkami, to by bol dobrý kompromis aj na naše cesty, teraz mi Banshee posielal jedný pekné z PuntaEvo na Bazosi, no cena je tam 480€, a nechcem hned začať tlačiť do neho peniaze, takže uvidím časom, možno skúsim predať terajšie 15tky, a ak by sa predali za nejakú peknú cenu, potom budem hladať :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOJE PUNTO Grande - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od Unnamed »

:D jak se tak divam, tak vzadu je snad vice mista nez v Lybre... No jesteze to ja jako ridic nemusim resit. :D Jinak krasne Grandecko, vzdycky se mi libilo. :)
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - ukažte ta svoje;-) Matto

Příspěvek od kovvalsky »

trocha inspiracie pre Mata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Přílohy
fkrlxlfi203_p1.jpg
fkrlxlfi203_p1.jpg (20.65 KiB) Zobrazeno 15071 x
fk_daylight_scheinwerfer_fiat_punto_fkfsfi010005.jpg
fk_daylight_scheinwerfer_fiat_punto_fkfsfi010005.jpg (94.06 KiB) Zobrazeno 15071 x
one world, one dream, one car
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“