koupě auta- ověření podle vin

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

Tak přesně tam vůbec nic nemám. Jediné číslo co jsem našel na bloku je hned pod vákem cca na 2 válci 7765042 tak nevím jestli je to ono a typ motoru z toho stejně nepoznám :(
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od peta.smolik »

Wocass píše:nemohl by mi někdo prosím podrobněji napsat, nebo i přiblíženě vyfotit, kde najít číslo motoru? Nemůžu ho najít a zjišťuji, že mi na 100% neodpovídá, tak chci vědt co tam aspoň mám za motor. Popřípadě dle čeho by se dalo indentifikovat, která z verzí MPI to je?
Ty ale nemáš MPI... Máš Punto mk1 s motorem 1,1 55 a to je SPI
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

No to jsem si myslel taky, než jsem ten motor prolezl. Zjistil jsem, že mě v bazaru trochu podvedli. Mám tam nějaké MPI a v techničáku je SPI, takže docela průser neboť pochybuju, že mi to na technické přepíší.
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od liborko »

vyfoť to a dej sem fotky motoru
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

Jsem sice ještě neuplný autotronik, ale čtyřbodové vstřikování poznám :) Problém byl, že jsem si nezjistil, že S55 má mít jednobod. Když jsem vůz kupoval měl jsem za to, že se tam MPI davalo seriově. Nicméně ve smlouvě i v techničáku mám Fiat punto 1,1 S55 40kW, takže zkusím odstoupit od smlouvy na základě podvodu a skryté vady. Jen jsem chtěl nejdříve zjistit jaké mpi to je zda A7, B1, nebo A8.
Přílohy
Pohled na vstřikovače
Pohled na vstřikovače
IMG_0187.jpg (148.72 KiB) Zobrazeno 5858 x
IMG_0186.jpg
IMG_0186.jpg (218.36 KiB) Zobrazeno 5858 x
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od peta.smolik »

Zkoušel sis zadat VIN do Eperu? Tohle vypadá jako MPI než jako SPI... Jakej máš rok výroby? Můžeš klidně mít mezityp z roku 99 až 2001 kdy do Punta mk1 šel motor 1,1 MPI... Byl to doběh výroby Punta mk1 tyhle auta se prodávaly nová jen v Itálii... Anebo tam máš motor přehozenej ze Seicenta... Kdybys tam měl 1,1 MPI tak by označení sedělo tak jako u SPI páč výkon se nezvednul FIAT PUNTO 40kw 1,1
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od liborko »

No podle fotek je to jasné MPI 75k, teď otázka jestli by si dal někdo takovou práci přehazovat do jiné kastle komplet mpi motor + kabeláže k čidlům a vstřikům,a za druhé pokud to bylo 55 S tak to určitě nemělo servo,tudiž výměna i komplet řízení na nápravě.....šílenost. Opravdu tam nemáš vyražené typové + výrobní číslo motoru? Jak ti to pak prošlo přes evidenčku když jsou čísla buď zahlazené nebo pokud tam máš úplně jiná čísla? Můj názor,že je to vše OK akorát máš jen chybu v techničáku místo 75 ti tam vepsali 55. 1.2 75 se dělaly dva typy,ale typová čísla motorů by měla být vždy stejná 176A8.000,tam je rozdíl v drobnostech,např.jiný typ vstřiků a řídící jednotky 1.typ má řj I.A.W.8F.5T a druhý řj I.A.W.49F.D1 (má dva konektory)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od liborko »

i když teď koukám máš tam zajímavě řešené konektory na vstřikách, a ten bazmek kulatý pod nádobkou servooleje je co?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

Je to přestavba kastle (z jiného auta hodili na tenhle podvozek jinou kastli) má to pžeražený vin, to jsem věděl, je to i v Tp zapsané. Je to rok výroby 94, a když zadám nový nebo starý vin u obou mi vyjede S55 jedno r.v. 93 a druhé 94, jediná odlišnost v textiliích. Dokonce na typovém štítku na kastli mám motor 176A6000. Proto jsem se snažil najít číslo motoru na bloku neboť na typovém šťítku je uplně jiný motor napsanej (ten co je v technyčáku). Evidenčkou sem prošel tak, že mi chlápek v bazaru řekl, že je tam nově technická udělaná, tak jí rovnou napíše na mě abych nemusel evidenčku platit (což byla další chyba, měl sem dát hloupé 200 a mohl sem hned vědět, že je někde chyba). V pondělí jdu na úřad vyžádat si kopii evidenční zprávy a tu předám také právníkoj, neboť je také podvodná.
A to kolo je směšovač plynu, je to lpg.
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od peta.smolik »

Kolik si za to auto dal? Jen mezi nama abys o ty peníze nepřišel a neměl ani auto... Ale jináč vypadá dobře... Myslím že si se někde podivoval nad svou spotřebou... To bude asi důvod že máš jinej obsah než co sis myslel...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

Dal sem za něj 40 000 a dalších cca 7 000 do něj nasypal :( Nově přední brzdy, oleje, řemeny, filtry, vyzdobyl jsem si vnitřek (potahy, volant, pedály, páka...), zimní kola. Říkám, neměl jsem tušení, že v tom MPI nemá být, až když jsem tu radil Buchtičoj, tak mi začlo být divné, že jeho novější typ má SPI a já MPI, tak sem projel dílenskou příručku a zjistil, že tam tenhle motor vůbec být nemá. Ta spotřeba bude asi tím no. Štve kolik času sem pod tím autem ztratil a teď to příjde nazmar. Naštěstí sem si všechno dělal sám, takže to bylo levnější ale i tak.
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od peta.smolik »

VIN na karoserii pod nohama spolujezdce sedí na autě s TP a malým TP? Radši bych bejt tebou zajel za tím co ti to auto prodal a snažil se nějak pohrozit jemu a nebo se s ním dohodnout aby ti udělal novou STK on, když mu to vyšlo jednou vyjde mu to i podruhé... Pokud to budeš řešit nejak ofic přes evidenčku atd tak se může lehce stát že příjdeš o auto a peníze se ti nevrátěj... Každopádně dát 40tis za 94 to je děs...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Wocass
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2011, 18:31
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od Wocass »

Vin pod nohama je starý, na levém blatníku mám přeražený vin (to je ta výměna kastle) a ten je v TP. 40k je hodně, ale zase musíš koukat na to, že je to lpg a to šroubuje ceny hrozně nahoru a celá kastle je v top stavu to se musí nechat. Jen přední nárazník je stříkaný a loupoe se, ale dutiny, podvozek všechno krásné.
Jinak mě jde o to, že já teď vlastně nemám platnou technickou ani pojistku neboť oboje je to psané na vůz s motorem 1.1 a nerad bych pak při nehodě se dozvěděl, že vlastně jsem měl vozidlo neodpovídající pro provoz a tím pádem jde všechno na mě a aby pojišťovna nechtěla přestat plnit.

Brácha je u policie a má známého policejního právníka, takže to budu řešit přez něho. Přecijen, když bude s tím prodejcem komunikovat on už jménem policie, tak to zní jinak, než když mu zavolám já a budu si stěžovat.
Fiat Punto S55 - motor z 75ky na LPG 54 kW - Sršáň
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od peta.smolik »

Jo tak to je jiná než když bys za ním šel sám ale i tak je ta cena moc vysoká... Pěkná 98-99 čestvě dovezená z It se dá koupit do 30tis v TOP stavu i s TOP výbavou a to LPG nevidím zrovna u Punta 1,2 jako výhodu... Kámošův soused má 75MPI a jezdí se spotřebou do 6L/100km takže výhoda LPG by nebyla žádná
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: koupě auta- ověření podle vin

Příspěvek od liborko »

No máš to zajímavou skládačku,hlavně sem napiš v jakém autobazaru jsi punťu kupoval,ať i ostatní v budoucnu při koupi auta nenalítnou na tyhle zlodějě a podvodníky (byl bych sprostější ale nebudu to tady přehánět :) ) oni totiž bohatnou na neznalostech lidí a pak si vozí zadky z nakradených peněz v BMW nebo v Passatech. Je dobré,že máš policajta v rodině a máš možnost to nějak řešit a snad i vyřešit,mnoho lidí tuhle možnost nemá a mávnou nad tím raději rukou,protože v tomdle zkorumpovaném státě nevítězí spravedlnost ale úplatky a peníze.

Tohleto je zásadní chyba kterou si udělal že jsi na to přistoupil "Evidenčkou sem prošel tak, že mi chlápek v bazaru řekl, že je tam nově technická udělaná, tak jí rovnou napíše na mě abych nemusel evidenčku platit (což byla další chyba, měl sem dát hloupé 200 a mohl sem hned vědět, že je někde chyba)." Tohleto nechápu jakým způsobem on napsal technickou na tebe když nebylo ještě auto úředně napsáno na tvé jméno? Ty než si přihlásíš auto do registru na své jméno na úřadě,musíš nejprve na evidenční kontrolu zda souhlasí všechny čísla z TP s těma na autě.A technická tě nemusí zajímat,technická a emise prodejem vozidla nezaniká,přece ta platí do data jaké je na nálepce
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“