Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

Ahoj,vím že to do tohoto fóra o Fiatech nepatří,ale puntíka už nemám,třeba někdo bude vědět co a jak.Sehnali jsme si Renaulta Thalii 1,4 55Kw rv 2002.Je to nejhorší kup,co jsem mohl udělat a ještě jsem zjistil,že prodávající vystupuje pod třema přijmeníma.Auto se nám rozpadá před očima :(
Včera jsme jeli po takové houpavé asfaltce a jak se auto naklánělo ze stany na stranu,tak se najednou zarazilo kolo do podběhu.
Na parkovišti jsem sundal kolo a myslel jsem,že je prasklá pružina ale vypadá ok.Jak jsem to zdvihl na hever tak jsem kroutil volantem bouchal jsem do toho a tlumič skoro celej vypružil zpět a zjistil jsem utrženou tyčku stabilizátoru na rameni.
Může ten problém,jak se to zarazilo způsobit ulomený stabilizátor?
Opakuji,vím že to sem nepatří,ale třeba mi někdo pomůžete :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od Jezdec »

Může to být tím, ale může být i prasklá pružina, většinou praskne tak závit až dva nahoře a může vypadnout a ty to nezjistíš. Thalie se moc nepovedla tak ti držím palec ať ti ještě chvilku pojezdí. Já mám punto a taky jsem to zrovna nevyhrál. Pořád se něco sere, teď mi vyskakuje posilovač, nevím jestli je to tou zimou a něco mlátí na přední nebo zadní nápravě. Se to strašně nese tak nevím kde to je. Doufám že se to opraví ale další auto už s největší pravděpodobností fiat nebude.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

no stabilizator sa nezlomi len tak sam osebe... takze tiez by som to videl aj na tu pruzinu...vacsinou to nieje vidiet lebo sa lamu az uplne hore... a ked sa ti tlmic zarazil hore tak to bude asi ta pruzina lebo tlmic sam o sebe nieje taky tvrdy aby urdzal auto...takze pruzina + stabilizator+ mozno ulozenie tlmica... ak mas naradie tak to vymenis aj sam..potrebujes hlavne stahovak pruzin...ale to s tou thaliou je pravda..boli velmi haklive na vsetko a hlavne ked ten predtym zanedbal udrzbu....ja na svojho fiata nemozem povedat ani krive slovo. jedine co odislo navyse bolo jedno horne ulozenie tlmica ale to je stara choroba fiatov....a nove stale 40E takze nic strasne....
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

tak jsem to dneska opět dal na hever a vyndal podložky spod misek co tam byly od někoho dány y nepatří tam,vznikla ale velká mezera pod miskami viz přiložený odkaz.Taky jsem vyfotil tu pružinu a prasklá mi nepřipadá.Jak jsem to na hever zvedl,tak mám zarezlej brzdovej třmen(brzdí jenom ze strany pístku) a jak jsem se ho snažil poklepat aby povolil,tak ten tlumič dovystřelil jak vzduchovka.Taky jsem vyfotil tu ulomenou stabilizační tyčku.
Fiátek byl sice taky špatnej kus co jsem měl,ale pořád lepší než tenhle pekáč :(

http://rcmichal.rajce.idnes.cz/Thalia/" onclick="window.open(this.href);return false;
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

no podla tych fotiek mi to pride az nezdravo hrdzave vsetko..ale ked ti ten tlmic robi co chce tak aby nebol zohnuty...a to by si mal menit najskor obidva...a plus ten stabilizator... no neviem co ste dali za to auto...ale asi aj toto bude nemala investicia...no uvidite...
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

no já si myslím,že jsou to ještě původní tlumiče.Ano,tlumiče jsou hodně rezaté a třmen brzdy taky.Pružina vypadá ok a taky bych právě řekl,že tam budu mít ohlí tlumič.Proč by mi jinak na heveru ten tlumič najednou po pobouchání vystřelil zpět?Napadlo mně ta ohlá tyč tlumiče.Tlumiče se dají sehnad od částky +/- 800kč víše a uložení od 400kč +/- stabilizační tyčka cca 200kč
Nechali jsme se hodně napálit až se stidím jak jsem blbej...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

NO STANE sa.. ale zas na druhej strane je pozitivne ze to je relativne jednoduche vozidlo... takze lahko opravitelne....idealne keby si to vedel opravit sam....a kolko si za to dal ? ak to nieje tajomstvo
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

na cenu se radši neptat.Já se stidím to nikomu radši neřeknu a mělo to bejt auto po servise a teď jsme z toho špatná celá rodina.Prodal nám to nějakej podvodník(3 přijmení používá),bohužel jsme na to přišli pozdě.Za blbost se platí.
Opravit si to umím sám.Na pružiny si dělám stahováky ze závitových tyčí a to co se doma najde :) účel to splní.Svářečku nemám,tak improvizuju.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

ja som si raz niekde na bazosi objednal stahovaky take jednoduche a stali cca 20 euro aj spostou za to sa mi to ani neoplatilo vyrabat...ale tak ked vies sam usetris kopu penazi a sa aj zabavis...ale osobna na tu hrdzu by som uz asi teraz zacal pouzival nejaky povolovac srobov lebo budes stym mat potom problem...
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

tak ono povolit ty spodní dvě matky je problém pomalu u všech starších aut.U mně to bylo u dvou aut ze třech.Vždycky to nějak šlo,i když už jsem byl někdy neštěstný z toho...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

no je to vzdy ohubu... ja viem ze vzdy kazdy srob co dam dole z napravy alebo z tlmica tak ho vzdy namazem ked ho davam spat, bud vazelinou alebo medenou pastou ked je tam velka teplota...
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od rcmod »

naštěstí mám ráčnu s velkou pákou,nebo-li spíš obyčejný momentový klíč,který mi je jedno jestli ho zníčim.Na matku dám oříšek,párkrát do toho majznu kladivem a začnu povolovat.Nejhorší spíš někdy bejvá dostat ty dva šrouby ven,takovej případ byl můj fiátek s 250 000 a původními tlumiči z roku 2001...
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od Cabuto »

no s autama je to vždy těžké neříkám že můj prcek zlobí furt to ne vždy mě dovezl ale když se ho snažím dát celého do kupy takže opravuju i to co není nutné a pak ktomu se něco poto tak v součtu už je to celkem ranec mám dojem že za ty 2 roky co ho mám už má vsobě díly za +- cenu nákupu což je docela dost :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od panaman1 »

ako som pisal moj zatial nepytal nic navyse.. ale som prvy majitel a to bude tym.... po niekom je to vzdy za trest....a cim viac majitelov tym horsie...
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Zaražený tlumič a ulomený stabilizátor

Příspěvek od Cabuto »

jo jo bejt první má něco do sebe ale víte co mě to nevadí dokud mě vždy doveze tam kam potřebuju dělá mě radost z jízdy a ulechčuje některé potřeby tak mu rád dopřeju :) a su zastánce názoru že auto je jako milenka pořád si vymáhá pozornost a jako i mezi ženamy sou vyjímky tak aj mezi auty :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“