DISKUZE - servisy a ceny oprav

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dneska jsem odvezl Punto do origo servisu Fiat a předběžná cena za opravu mě fakt dostala.

Budou mi dělat pravděpodobně prasklé těsnění pod hlavou a jelikož je autu skoro 8 let doporučili mi i rozvoďák + klíňák. Mám sice najeto zatím jen 69 000 km, ale má se prý měnit po 5 letech.

Na objednávce mám napsáno:

1. KO úniku chladící kapaliny
2. výměna oleje + filtru - je v něm asi voda
3. výměna rozvodů
4 výměna pohon. řemene

No a předpokládaná cena je 17 000,- Kč

Co říkáte na cenu? Nepřijde Vám to přehnaný ... :evil:
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mno ten rozvoďák je na čase..ten se má měnit po 70000kilometrech...mno a ta cena???nedávej to do autorizovanýho servisu....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:mno ten rozvoďák je na čase..ten se má měnit po 70000kilometrech...mno a ta cena???nedávej to do autorizovanýho servisu....

Rozvoďák se má měnit prý ve 120 000 Km. A proč ten autorizovanej servis? Bál jsem se to dát někomu do garáže - hlava a rozvody mi připadají, že patří odborníkům.
Myslel jsem že za to budou chtít cca 10 000 Kč. Za novou spojku chtěli cca 6 000 Kč. ...no ale překvapili

Ta cena je zde pro ostatní kdyby měl někdo podobný problém ať ví kolik si připravit kdyby to chtěl dát přímo do Fiata. V pondělí jdu pro auto tak napíšu kolik mě to bude stát skutečně.
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

mno s těmi odborníky v autorizovaným servisu nevím nevím...když jsem byl jednou ve značkovím servisu na škodovky a viděl ty "odborníky" tak mi bylo na zvracení...mno platíš to ty....ale aby jsi se nenapálil
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vasek176 píše:mno s těmi odborníky v autorizovaným servisu nevím nevím...když jsem byl jednou ve značkovím servisu na škodovky a viděl ty "odborníky" tak mi bylo na zvracení...mno platíš to ty....ale aby jsi se nenapálil

To máš pravdu, že ty odborníci jsou někdy horší než někdo v "garáži", ale zase snad na to mají nářadí a tak doufám, že to moje auto přežije...

Mám z toho strach, ale neznám nikoho v okolí kdo by mi tohle opravil. :cry:
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

hmmm...na punťu specialní nářadí??????to neznám....já si na puntikovi dělám vše tzv. na koleni doma :D
odkud jsi???
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Zrusili mi servis :cry: :cry: :cry: , nevite, co se stalo (viz vyjadreni nize)??? Kam mam ted jezdit? Na IMOFA Praha neslychavam zrovna chvalu, spise naopak :(.

AUTOTYP Praha s.r.o.
ukončil svoji obchodní činnost k 21.12.2007 a to jak na středisku Kolbenova tak na středisku Dobronická.
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

majki píše:Zrusili mi servis :cry: :cry: :cry: , nevite, co se stalo (viz vyjadreni nize)??? Kam mam ted jezdit? Na IMOFA Praha neslychavam zrovna chvalu, spise naopak :(.

AUTOTYP Praha s.r.o.
ukončil svoji obchodní činnost k 21.12.2007 a to jak na středisku Kolbenova tak na středisku Dobronická.
Tak jsem zjistil, že ten servis tam stále je, ale už to není Autotyp ale je to teď od ledna Dojáček :shock: jako ve Vršovicích. Už máte někdo nějaké zkušenosti?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Tak od Dojacka ruce pryc...spatne zkusenosti slychavam ze vsech stran, to uz je pry lepsi IMOFA...i kdyz Autotyp neprekona...skoda, mno...skoda jich...

Dojacek to tam od nich pry prevzal, ale je tam jenom Fiat, na Toyotu pry nedostal licenci (proc asi :roll: )
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Jaaaaj, jak je svet maly :).
Tak si predstavte, ze ten clovek, co se mi v Autotyp Praha vzdycky staral o Punto, tak po skoupeni Dojackem presel k Toyota-Mazda Autocentrum Duba, hihi, ozval se nam na Mazdaklubu s akci na PHM Shell. No jeeeej, mi hned jiskrily oci, pac aspon muzu Mazdu vozit k dobrym rukoum :D
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
havros
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2007, 12:02
Bydliště: Litoměřice, Ústí n/L

Příspěvek od havros »

V Litoměřicích jsem nechal auto opravit, protože nechtělo nastartovat.
Nakonec se ukázalo, že prasknul rozvoďák :oops:
Chlápek mi udělal komplet rozvody + výměna těsnění ventilů v hlavě + sežízení chodu motoru. A cena? 3200,-
Tak co? je to hodně nebo málo? :lol:
Admin SE-tuning.cz
Bylo:
Punto 1,1i (55s) r.v. 98, 3dv. hatchback
Nyní:
Hyundai i30 Made in CZ 1,4 80kW, Indigo Blue
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

No myslim že je to asi tak akorát,i když já bych to nedal :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

kolik muze stat vymena tesneni pod hlavou , serizeni ventilu ,vymena chladici kapaliny,a zmereni tlaku .. ? cca
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

To vše si uděláš doma,jediný co je potřebuješ je momenťák a přístroj na měření tlaků.Kromě toho těsnění(nebylo potřeba) sem dělal doma všechno :wink:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

Já tady mám cenovou nabídku co sem si nechal dělat na jarní opravy co plánuji:

výměna chladíci kapaliny 415Kč (destilka a nemrznoucí směs Castrol) + 300 práce včetne odvzdušnění

těsnění víka motoru 168 Kč + 600 práce (výměna včetne seřízení ventilů)
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“