geometria?

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Bloodankh
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2014, 00:41

geometria?

Příspěvek od Bloodankh »

Zdravim,
mam 1.2 75elx 54kw rv1999

pred zimou som daval robit geometriu kedze letne sa mi zosuchali z jednej strany(vonkovej) az na dratiky, kupil som NOVE zimne pneu a dnes cumim jak puk, ze uz to je aj na zimnych, z vonkovej strany zosuchany dezen, ze ani nevidno

kde moze byt problem? geometria bola robena, moze sa stat, ze ju spravili zle? ake rady do buducna?

dik
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Bolo auto burane? moze byt urobena zle...pripadne vsetky veci na podvozku su v poridku?
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: geometria?

Příspěvek od Cabuto »

no právě by sem spíš než stím že by byla zle udělaná geometrije až tak že by ti po par km zase tak zedralo gumu asi nebude spíše jestli nění něco na nápravě špatně.
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Bloodankh
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2014, 00:41

Re: geometria?

Příspěvek od Bloodankh »

auto nebolo burane, napravy su v poriadku, skusim vymenit predne za zadne a dat urobit geometriu znova

nestretli ste sa s niecim podobnym? fakt netusim kde by mohol byt problem
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: geometria?

Příspěvek od bateriebigos »

Robilo mi to isté na viacerích autách. Hlavne vtedy keď s autom jazdil zamestnanec a nesladoval si dezén, až to zodral ako Ty na "drátiky".
Pravidelná geometria na aute ćo jazdí po našich cestách je samozrejmosťou. Stačí potom so servisu zase sa vrátiť na naše cesty, raz poriadne trafiť jamu a sme tam kde pred geometriou.
Ale väčšinou je chyba vo vôľach v náprave. Zisťuje sa to ťažko. Najprv sa auto dvihne na plošine alebo nad jamou so zaťaženými nápravami a monterpákou sa páčia všetky pohiblivé časti ramien a riadenia. ak sa nezistí žiadna vôľa potom sa jednotlivé kolesá pridvihujú zdvihákom a opakuje sa skúška monterpákou.
Dajú sa takto zistiť vôle v gumených silenblokoch ktoré by mali byť celistvé (neodlepené) od osy silenbloka.
Taktieš klepanie stabilizátorov náklonu a aj vôle riadenia.
Na STK-áčkach majú aj priečne pohiblivé plošiny kde sa dájú takéto vôle zistiť na jednotlivích kolesách skôr.
Keď sa na aute pomenia všetky takéto našimi cestami rozbité časti náprav, urobí sa správne geometria podľa údajov udaných výrobcom presne na daný typ auta, tak jazdím ďalej a sledujem si pravidelne všetky pneu aby sa mi už nepodarilo ich zodrať až na "drátky". :-)
Bloodankh
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2014, 00:41

Re: geometria?

Příspěvek od Bloodankh »

bateriebigos píše: Dajú sa takto zistiť vôle v gumených silenblokoch ktoré by mali byť celistvé (neodlepené) od osy silenbloka.
takze moze byt problem aj v silenblokoch? tie idem dat menit dalsi tyzden
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“