Fiat Punto POMOC !!!

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Kapitan007
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 črc 2015, 15:31

Fiat Punto POMOC !!!

Příspěvek od Kapitan007 »

Zdravim všetkych užívatelov,mám problém s mojím puntom.Majitelom tohto auta som pol roka jedna sa o typ 1.2 benzín 8V 44KW (60HP) r.v. 2000 a mám s nim nasledové problemy.pred dvoma týždňami muselo isť auto do servisu nakolko odišla prevodovka,závada bola odstránená ale akonáhle sa auto vrátilo zo servisu robilo nasledovné veci:začalo strašne dymieť,vysokú spotrebu má asi 14 l na 100 km pri akcelerácii trhalo celým autom,na volnobehu skákali otáčky triaslo celým autom.Išlo druhému človeku ktorý sa špecializuje na fiati do servisu a ten zistil viacero nedostatkov,boli menené: Sada kablov,Palivove čerpadlo,Indukčná cievka.Auto v servise prestalo dymieť,nabehal som s ním 60 km a auto znova brutálne žerie okolo 15/16 l na 100 km a stále dymí ako diesel.prosimvás som už zúfalý neviete mi niekto poradiť čo s tým poprípade neviete o nejakom človeku v Nitre a okolí ktorý by mi s tým vedel pomôcť? Ďakujem
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Svieti nejaka kontrolka? Rozmyslal by so o vadnej lambda sonde....ale mal by zrejme svietit check motor...a akej farby dym? aj to je dost pdstatne...
Kapitan007
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 črc 2015, 15:31

Re:

Příspěvek od Kapitan007 »

Nic nesvieti diagnostika nic neukazuje absolutne,dym cierny
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Cierny dym je pokial sa nepletiem bohata zmes. Co znamena ze system dostava odniekial zle hodnoty a dava bohatu zmes, mozno lambda,teoreticky cidlo teploty...sviecky su ok? mozno tesnenie pod hlavou...mozno by chcelo pozrie live data o teplote ci su ok...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Vzduchovy filter by som este skontroloval, tie sviecky pozrel ake su. Zrejmu budu cierne, ale mali by byt tehlive, ocisti skrtiacu klapku, aby si mal tieto veci ok.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Este ma napada MAP senzor...snimac tlaku vzduchu ci neudava nejaku blbost a potom ide vela benzinu...ten by som skusil...to by nemuselo hadzat chybu pokial dava nejaky udaj. Skus si vyguglit umiestnenie a mozno vybrat a ocistit ak sa da...pripadne z vrakoviska skusit zohnat...alebo jo odpoj a uvidis co sa stane, ked mas diagnostiku tak potom vymaz pripadne chyby....
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Fiat Punto POMOC !!!

Příspěvek od zdeno255 »

Daj si osciloskopom zmerať lambda sondu. Zlú lambdu nemusí RJ zistiť. Poprípade snímač teploty motora a pod. Na diagnostike treba pozerať a sledovať aj hodnoty čidiel nie iba chyby mazať.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Jj. Lambda by mala vyhodit check motor, takze teplota, alebo map. Pripadne nejako ucpany privod vzduchu...
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Fiat Punto POMOC !!!

Příspěvek od bobas »

nemas tam skoceny rozvod nahodou?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Aj to je moznost..
Kapitan007
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 črc 2015, 15:31

Re: Fiat Punto POMOC !!!

Příspěvek od Kapitan007 »

takže pani auto bolo znova u dotyčného pána povedal mi že to ešte doladil ale nechcel konkretizovať že tam boli ešte nejake nedostatky ale nechcel byť konkretny nič uz zato nezobral,spotreba sa mi postupne začina vracať na normalne hodnoty momentalne mi počitač ukazuje 10 l/km po 90 km mimo mesta...može byť že ako bolo všetko vyresetovane poodpajane aj palubný počitač menene čerpadlo palivove tak chvilu trva kym sa hodnoty spotreby dostanu do normalu?,bohuzial z vyfuku mi stale ide tmavsi dym ale uz nie tak ako siel predtym,je to lepšie,neviem či však 100 percentne
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Spotreba je taka ako jazdis. Ak vyresetujes hodnoty do tovarenskeho nastavenia, tak spotreba nema dovod postupne nejako vyrazne klesat. nepride mi seriozny ten pan kam chodis.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

To punto odhadujem na spotrebu tak 5,5-7l. Vsetko voac je zle. Samozrejme pri normalnej jazde a nie stale kopce.
Kapitan007
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 črc 2015, 15:31

Re: Fiat Punto POMOC !!!

Příspěvek od Kapitan007 »

žere mi to stale okolo 10 a čierny kudel dymu,ked dam ruku pod vyfuk tak male čierne čiastočky z neho idu,zúfalý som ani v autorizovanom servise mi to nechcu zobrať lebo som im povedal že už vela penazí nemám,skoro pol vyplaty som tento mesiac dal len do servisu auta a povedali že nelubia po druhych robiť lebo sa často stava že zavada nebyva odstranena a končia s ludmi na sudoch,najradšej by som to prisaham bohu predal ale nemožem lebo mi to vratia a ked by som to aj predal brutalne prerobim... :(
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Tak chod k tomu opravarovi a reklamuj. Cierny dym a ciaszocky je bohata zmes a vsetky mozne priciny sme spominali. Pripadne mozu byt skocene rozvody a tym padom zle casovanie...ja by som to videl na map senzor, alebo cidlo teploty...diagnostiku treba urobot a sledovat live data...
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“