Tak jak vám to doposud jezdí?

Moderátor: peta.smolik

Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Koupeno nové v mototechně. Je to jenom 1.4 58kW, ale mě to stačí už nejsem žádný závodník a většinou jezdím sám. Žena má svoje. Jen mi je divný, že spotřeba se ukazuje v km za jeden litr paliva a podle to, že to průměrně ukazuje 18 km tak bych řekl že je to dobré spotřeba kolem 6 litrů.
Reklama
 

dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

To musíš v menu nastavení přehodit,aby se ti spotřeba ukazovala v litrech na 100km.
Fiat Linea 1.3Mjet
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Tak to nevím, nějak to nemohu najít. Budu muset nastudovat příručku. Dají se tu nastavit kilometry a míle ale tu spotřebu tu nevidím.
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

Vjedeš do menu posuneš šipkou na Units- potvrdíš pak vybereš Consumptions a volíš L/100km nebo km/lt.
Fiat Linea 1.3Mjet
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

OK. vyzkouším. Dík.
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

U mě to asi nejde.
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

To není možný,takže buď dokonale číst návod k obsluze nebo pak servis.Napíchnou to na počítač a nastaví to oni.Já jsem po koupi chtěl,aby mi nepískala kontrola nezapnutých pásů a udělali to vložením ikony do menu.
Fiat Linea 1.3Mjet
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Jo asi tam zajedu, protože se mi také nelíbí, jak se auto zamkne po rozjezdu a to snad tak dokáží přenastavit.
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Tak v sobotu byla první delší jízda. Plzeň-Praha-Kladruby u Benešova. 180 km tam a 180 zpět. Obsazeno třemi osobami a bagáž v kuftu. Po dálnici jsem jel teda pomalu 110/h páč jsem vyjížděl s najetými 550 km. Průměrná spotřeba 5,6 litru benzinu. S autem jsem prozatím velmi spokojený.
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

Tak to se ti daří při tak novém autě pěkná spotřeba.Doslova hledím,že to jde jezdit s nezajetým motorem za 5.6.Mrkni na Hyundai forum i30,jak jsou na tom se spotřebou.Měl jsem i30 od nova před třemi roky a šla po půl roce pryč.Tak se jenom raduj,že jezdíš za 5.6.Já jsem s Lineou také spokojen,průměrku mám aktuálně při klidné jízdě 4.7.Už ti to ukazuje v lt/100km?
Fiat Linea 1.3Mjet
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

O i30 jsem také uvažoval, ale když se naskytlo tohle auto za tu cenu, tak jsem vzal Fiat. Jestli bude držet alespoň 4 roky, tak budu spokojený. Spotřebu jsem ještě nenechal překolíkovat, to až pojedu na servisku, kterou mám v plánu po 10.000km a dál už po 15. Aktuálně mi to ukazuje 18,5km na 1l. Fakt je že jezdím do 90/h, denně 30km do práce bez nějaké divočiny, piánko, ale nebrzdím provoz.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od peta.smolik »

Zdar, kamarád si chce koupit Lineu 1,4 57kw za asi 190tis se teď nabízí v podstatě ve výbavě s klimou...
Kdo jí máte doporučili by jste jí? Líbí se mu kastle sedan, doposavad jezdí Puntem 1,1 5dv. 98
Já mu spíš radím Punto 2013 základ za 200tis.
Má na koupi 200tis. víc dát nechce...
Pokukujeme spolu zatím po autosalonech tady kolem věže, dnes jsme zkusili Chevrolet Aveo 1,2 62kw 5dv. hezkej předek, subjektivně vzato auto nic moc, sice dobře drží na silnici ale to ostatní je spíš podprůměr, motor s takovým nějakým vlažným projevem, palubka o zvyku, posez průměr, zpracování průměr, poměr výkon/cena nic moc
Ještě zajímavý je Hyundai i20 a KIA RIO ale to až příště
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
dalibordn
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 04 led 2010, 21:59
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od dalibordn »

To ať si kamoš rozhodne sám co chce,ale žádného korejce Chevrolet,Kia,Hyundai po vlastních zkušenostech s i30 bych moc nedoporučoval.Strašně hlučné auto od podvozku.Hrůza při jízdě v dešti a po kamíncích.Vše je hodně slyšet jako by to létalo dovnitř.Navíc motory při jízdě po dálnici točí docela dost otáček.Mně i30 co jsem měl při 130 točila 4200ot/min.Nevím jak točí Linea při této rychlosti v benzínu.Linea je spíš na pohodovou jízdu, rodinné vozidlo.Pokud je sám tak spíš Bravo je také za dobrou cenu.Je to problém s výběrem,ale doporučil bych mrknout na Hyundai forum co tam řeší problémů jak i20,ix20,i30.Já už nechci korejce vidět doma.Navíc dost žere proti ostatním. :roll:.Domluvit si zkušební jízdu u více značek a je dle nároků za chvíli jasno.Nekupuje rohlík chce to čas.Litovat může penízek jednou.
Fiat Linea 1.3Mjet
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od peta.smolik »

Hmmm zajímavý, znám pár lidí co mají jak Kia Ceed, tak RIO, Hyundai i20, i30, ix20 a moji rodiče mají KIA Venga a všichni jsou spokojeni... I já sem si po pár jízdách s Vengou na některé Korejce trochu poopravil názor... Myslím že to nejsou vůbec špatný auta... Osobně se mi hodně líbí nová KIA RIO, kámoš si neví rady ale pomalu si spíše uvědomuje co od toho chtít, líbí se mu karoserie sedan a tak ještě zvažuje Peugeot 301
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Vícha
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2013, 03:25
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Tak jak vám to doposud jezdí?

Příspěvek od Vícha »

Já jsem zatím s Lineou spokojený maximálně. Pohodlný a prostorný sedan. 57kW na závodění moc není, ale na pohodovou jízdu se suprovou spotřebou ano. V černé matal. barvě vypadá luxusně. Vypadá to, že možná koupím ještě jednu ženě, která jezdí v Peugeotu 307, který je už 8 let starý. Za 190 ti myslím nic lepšího není.
Odpovědět

Zpět na „Linea“