Olej+olejový filter

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Ahoj

Chcel by som sa popýtať, aký typ filtra a oleja značky Selenia je vhodný do Fiat Linea 1.4 T-jet

Niečo tu som našiel, len by som rád vedel, či je aj niečo lepšie

http://www.olejweb.sk/oleje/motorovy-olej-selenia
http://www.olejweb.sk/filtre/alco/17-fi ... t-jet-88kw

Díky za odpovede
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

tu mas original web seleniu oni odporucaju selenia K pure energy 5w40 a ide ti tam 2,9 litra
osobne by som dal selenia sport 5w40 co je momentalne predpisany olej pre 1,75 turbo motory a samozrejme by som znizil interval z 30tis na 15tis. bez debaty.
selenia sport sa da kupit za cca 12E za liter hlavne pokial si z ba
olejovy filter mas v podstate jednoaka znacka. najlepsie taky nejaky stred, osobne vzdy pred vymenou oleja davam do oleja este vyplach, ten stoji cca 10E, odporucam napr arexons.
skus pozriet aj olejposta.sk dobre skusenosti a vacsinou na druhy den je vsetko doma. smaozrejme pracovne dni, a ak nieco nemaju tak pisu mail pripadne volaju a ponuknu ti alternativu, ale ak si z ba a okolia tak kludne daj vediet.
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Tak som sa aspoň pozrel, kde je ten filter. Veru som sa zhrozil, ak je to ono na tom obrázku.
Jak sa k tomu dakto dostane?
Je to ono, alebo nie?

Podľa tohto videa je to ono, len nikde nie je návod, ako na to.

https://www.youtube.com/watch?v=svVFFGg98Kw
Přílohy
olej filter.jpg
olej filter.jpg (129.58 KiB) Zobrazeno 11800 x
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

skus si pozriet toto je to sice bravo ale motor rovnaky takze to bude to iste predpokladam.

http://teon.co/cars/fiat-bravo-petrol-1 ... eplacement" onclick="window.open(this.href);return false;
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Ja tam mám nejakú krytku pripevnenú 3xšróbom hviezdica. Jeden som povolil, ale tie ostatné neviem ako povolím. Je tam hadica, ktorá zavadzia. Neviem či tam ide voda. Na tej Brave to vidieť suprove.
Som z toho na depku. Videl som návod na fiat punto, no tam je to vymieňať jedna báseň. Vlastnil som Škodu 120, ale to bola balada. Tam som vopchal obe paprče a tutok ani tá detská nevojde.

Vyhľadával som v angline, nemčine, na poľských stránkach.
Nakoniec som poprášil ruštinu

https://www.youtube.com/watch?v=AY2bsUqj0V8
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

no na tom videu nieje krytka ziadna tiez.. dobre sito pozeral? nepozeras nieco ine? ani zospodu sa tam nedostanes? a odkial si? asi niesi tuto odomna z okolia vsak? a tie statne veci mas nakupene? olej a filter? ja mam linea ale obycajnu 1,4 a tam je jednoduchy pristup a este klasicky filter taky celokovovy nie iba ta vlozka.
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Nie som od BA ale od ZA. Mám tam takú alobalovú krytku na tom filtri. Ten alobal je potiahnutý takým kožúškom. Bratranec robí technika v KIA motore a ten povedal, že je to tam na udržanie teploty v zime. Prístup je tam mizerný. Nejako to spravím. Objednávať ešte len budem. Robím, len prieskum, či to zvládnem. V servise mi robili ponuku na nejakých 100€. Vlastne toto idem kupovať
Přílohy
Bez názvu-1.png
Bez názvu-1.png (34.91 KiB) Zobrazeno 11770 x
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

pridaj si tam este toto
http://olejposta.sk/Tutela_Professional ... _2404.html" onclick="window.open(this.href);return false;

este by som na tvojom mieste upravil ze by som kupil iba 1 tu dvojlitrovku a 2 x 1liter

ide ti ta 2,9 litra a lahsie sa ti bude dolievat z litrovky ako nosit so sebou 2litrovku... a v podstate ju budes mat zatvorenu tu litrovku. cena je rovnaka ...
inak vzduchovy a pelovy filter je v podstate jedno aky, a olejovy tiez ale ako som pisal predtym znizil by som interval na 15 tis.
ten kryt tam bude asi preto aby sa to plastove viecko od tepla nedeformovalo, a bude to taky tepelny stit...
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Tak som to dal všetko na litrovky. Ten flush som tiež pridal. Inak o tých výplachoch som čítal dosť negatívne referencie, že to pôsobí dosť agresívne na semeringy, niečo v tom zmysle že to tam vyžerie aj to čo nemá. :D No podrbkať by som to nemal viac ako to je, lebo ten olej je tam bohovský aj pridlho, ale 15000 km som ešte neprebehol.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

pise sa vela veci. ja napriklad davam vyplach vzdy. a na niektorych je vyslovene napisane ze neposkodzuje tesnenia ani nic take...ale pise sa vselico:) vies aky mas vypustak? na mojej je 10, alebo 12 inbus. najskor si zisti ci to povolis skor ako nalejes vyplach:) a ci mas ten kluc.
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Tie inbusy mám obidva. Či to povolím alebo nepovolím. Budem musieť.
Dobre teda, díky za rady. Celkom dobre sme to tu poprekecli.
Ešte neviem, kedy to budem robiť. Potom dám vedieť až to urobím
Zatiaľ tschüs :D
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

ok. aj nabuduce.
jano73
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2011, 20:34

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od jano73 »

Tak som to nejako zmákol. Nebolo to až tak strašné, len ten prístup k filtru je jedna katastrofa.
Ešte by som dodal, že vypúšťací šrób je šesťhranná matica. Použil som aj výplach, ktorý určite pomohol. Nutne treba mať na tú krytku z alobalu, ktorú držia 3 hviezdičkové šróby špeciál. adaptér ako aj golu 17 riadne predĺženú cez kĺbový adaptér. Myslel som si, že vypušťák bude riadne pripečený, ale 17-tkou prstencom som ho v pohode povolil.

Popri tomto som ešte vymenil vzduchový filter(to bolo najľahšie).
Najhoršie bolo vymeniť peľový(kabínový) filter. Tak je tam pod tou palubovkou zaprataný, že aj najkľudnejšiemu pri tom povolia nervy.

Na záver by som dodal, že určite som aj hodne ušetril, a na druhý krát už by som nemal mať s týmito
výmenami problém.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Olej+olejový filter

Příspěvek od panaman1 »

nieje tazky ani pelovy filter ak to je tak ako ja... tak das dole kastlik, ale da sa aj bez toho a das dole ten maly priecinok v kastlika a tam je u mna pelovy filter...vyplach urcite pomohol som o tom presvedceny...a urcite si usetril kopec penazi... nieje to nic zlozite... ale ako som pisal skrat ten interval... tak na 15tisic...
Odpovědět

Zpět na „Linea“