1.3 MultiJet nastartuje a hned zdochne

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Peter306
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2017, 12:15

1.3 MultiJet nastartuje a hned zdochne

Příspěvek od Peter306 »

Dobry den. Mam problem s Lineou 2008 1.3 MultiJet. Jedno mrazive rano som nastaroval uplne v pohode auto a urobil kratku trasu do mesta. Potom som odparkoval v pozemnej garazi obchodneho domu a uz Linea nesla nastartovat. Teda motor hned naskoci ale len na nejake 2-3 sekundy pri asi 400 otackach a hned zdochne. Z vyfuku ide trocha biely dym ale nie moc a nijak abnormalne nesmrdi. Mam znameho mechanika ale ani on si nevie poradit. Diagnostika nehlasi ziadnu chybu. Ziadna kontrolka nesvieti. Myslel som ze zamrzla nafta ale kompletne sme ju vymenili a nepomohlo. Znami precistil vstreky vymenil filtre apod. Nic nepomaha. Nemate nejaky napad? Velmi pekne dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laci77
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 226
Registrován: 02 úno 2011, 14:17
Bydliště: Čadca

Re: 1.3 MultiJet nastartuje a hned zdochne

Příspěvek od Laci77 »

Skus skontrolovat zhavice, mne to tiez dochlo a dva boli zle
Fiat Punto 2004 1.3 Multijet Active
RADO linea
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 led 2017, 13:13

Re: 1.3 MultiJet nastartuje a hned zdochne

Příspěvek od RADO linea »

Ahoj.
Mam uplne rovnaky problem so startom mojho auta. Tiez linea,ten ist motor. Kratka cesta, motor sa este nezohrial a od vtedy uz nejde nastartovat.teda nastartovat ide hned,ale hned zdochne.
Podarilo sa ti ten problem vyriesit? Hladam radu.pomoc.
Dakujem
Rado
Peter306
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2017, 12:15

Re: 1.3 MultiJet nastartuje a hned zdochne

Příspěvek od Peter306 »

U mna to sposobilo zanesene vyfukove potrubie. Moje auto ma uz 215 000 km a este povodny vyfuk. Povodny majitel ho dobre garazoval a asi ho vobec nevytacal a ani ja nie tak ho nikdy poriadne neprefuklo a preto sa zanieslo az bol prakticky zapchaty vyfuk sadzami. A to sme rozobrali cely motor 2x :roll:
Odpovědět

Zpět na „Linea“