Občasné škrtanie pri preradení

Moderátor: peta.smolik

Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Pred pár dňami som dal auto do servisu, keďže som nejak nebol schopný nájsť otvor na nalievanie oleja do prevodovky, vymenil sa pôvodný olej za ten ktorý odporúča výrobca a škrtaniu pri preradení je koniec :)
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Reklama
 

Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od jojo007 »

Mchael píše:Pred pár dňami som dal auto do servisu, keďže som nejak nebol schopný nájsť otvor na nalievanie oleja do prevodovky, vymenil sa pôvodný olej za ten ktorý odporúča výrobca a škrtaniu pri preradení je koniec :)

Ten istý problém mam aj ja... Len sa chcem spýtať že Tebe to prestalo "škrtať" hneď po výmene? Alebo si nabehal viac km a postupom času to prestalo?
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Škrtanie prestalo ihneď, ako sa vymenil olej, avšak môj problém bol, že tam bol olej inej špecifikácie, síce kvalitnejší, ale GL5 a má tam byť GL4(+). Čo som sa pýtal tak hypoidné prevodovky a ich spôsob mazania funguje trochu iným spôsobom než bežné synchrónne prevodovky a pri niektorých to môže robiť práve to škrtanie.

Možno ponaučenie pre budúcnosť dávať do auta čo tam patrí a neexperimentovať.

A máš 5kvalt alebo 6?
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od jojo007 »

Aha... mne tam v servise dali 75w90 GL5. Od vtedy mi to začalo škrtať. Potom som si zohnal podla manuálu Tutela car technyx 75w-85 GL-4 Plus a dal vymeniť. Predtým mi to robilo vždy keď som podradil z 5 na 4. Teraz po výmene mi to občas ešte spraví... To je ponaučenie len dúfam že ten predchádzajúci olej mi niečo nepoškodil...

Mám 5kvalt....
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Vidím, že sme tam mali rovnaký olej. Asi som to zakríkol, lebo dnes to veru znova škrtlo z 5. na 4. tak teraz neviem či si to nejakým spôsobom sadne alebo to mám radšej riešiť ďalej, zase aby sa mi rozsypala prevodovka to nemám veľmi v záujme
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od jojo007 »

Oni sa držia tých ich "tabuliek" :evil: V servise sa so mnou naťahoval že podľa "tabuliek" tam má byť 75W90. Tak sme sa dohodli ze si donesiem svoj olej a oni to len vymenia. Dúfam že sa to polepší. Zatiaľ mám na tom novom oleji nabehaných nejakých 30 km...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Pre zatiaľ sa mi osvedčilo podraďovať cca pri 60km/h z 5. na 4. a je to bez škrtnutia
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od jojo007 »

Bol som na dlhšej trase a už len raz mi to spravilo a to som dosť často podraďoval... Mne sa zas osvedčilo že som dal z 5 do neutrálu chvíľu som počkal a potom do 4...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Šťastný to človek. Ja som ju musel dať repasovať a menili sa synchróny, vidlička a nakoniec aj spojka. Z môjho postrehu zaberala príliš skoro a podľa stavu mechanika už nevypínala tak, ako by mala tak bola nutná výmena
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Vitaml »

To nechápu,
když nevypíná spojka a je hydraulika, tak stačí odvzdušnit, když je lanko tak seřídit.
Vadná spojka spíš prokluzuje, ne ?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od jojo007 »

Mchael píše:Šťastný to človek. Ja som ju musel dať repasovať a menili sa synchróny, vidlička a nakoniec aj spojka. Z môjho postrehu zaberala príliš skoro a podľa stavu mechanika už nevypínala tak, ako by mala tak bola nutná výmena
Fuha.. :( Koľko si zaplatil za opravu?
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

Vitaml píše:To nechápu,
když nevypíná spojka a je hydraulika, tak stačí odvzdušnit, když je lanko tak seřídit.
Vadná spojka spíš prokluzuje, ne ?
Podľa toho čo mi ukazoval na dieloch tam bola voľa. Menila sa vidlička, simering a synchrón na 4ke a celá spojková sada.
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Občasné škrtanie pri preradení

Příspěvek od Mchael »

jojo007 píše:
Mchael píše:Šťastný to človek. Ja som ju musel dať repasovať a menili sa synchróny, vidlička a nakoniec aj spojka. Z môjho postrehu zaberala príliš skoro a podľa stavu mechanika už nevypínala tak, ako by mala tak bola nutná výmena
Fuha.. :( Koľko si zaplatil za opravu?
Komplet aj s celou spojkovou sadou to stálo 890€. Najdrahšia časť všetkého bola práca. Údajne keby s tým jazdím ďalej tak do roka je celá prevodovka na odpis
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“