Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Ondrus84 »

Zdarec,

mě začali problémy hned po přestavbě na LPG,za jizdy bez problémů, ale starty na prd.....nejdřív jsem to řešil s plynařem,ale po 2 návštěvách mě to přestalo bavit,koupil kabel a soft zkusim to sám. Mám přestavbu od A.E.B(digitronic mp48,sekvence).
chviličku mi trvalo se v tom zorientovat a pochopit trochu benzínovou jednotku a její chování v případě použité alternativního paliva....
jelikoz se boj nedařil a plynovou mapu jsem měl v korekci na "0" (DTV1 i DTV2), natankoval jsem 98,udělal autoadaptaci a dal si 100km na benzin,korekce DTV 1 se posunula na 1,123 a DTV 2 0,938...(hodnota při volnoběhu),možná to není dobře(podezřívám palivove čerpadlo,regulátor tlaku)
postupně jsem zjistil,že ta jednotka reaguje perfektně když se udělá autoadaptace,ale po vícero změnách už potřebuje dlouhý čas aby reagovala...
takže při větším zásahu do plynové mapy jsem zjistil,že je lepší auto projet,ohřát,udělat autoadaptaci,nahrát upravenou mapu a jít si dát třeba 30-40km,pak to nechat třeba 15min klapat na volnoběh,aby jednotka uložila a upravila bohatost....
Postupně jsem se s plynovou mapou dostal až na danou benzínovou korekci a nyní startuju i za studena-doufám,že mi to chvíli vydrží...
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
Reklama
 

little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od little_boy »

tyjo, konecne nekdo pochopil jak funguje LPG v aute :)) Neznam tvuj LPG system, ale dobrou zkusenost mam umyslne rozstelovat LPG aby prinutilo ECU lehce uject s adaptacema do 'bohate' oblasti. Starty to pak spis jeste zlepsi a snese to lehke zmeny v LPG systemu - slozeni LPG se v prubehu roku meni (pomer propanu a butanu) a reduktoru casem cestuje tlak podle toho jak starne membrana. Ve vysledku to jde odladit do stavu kdy se do toho tankuje jen plyn a staci to oservisovat jednou rocne spotrebkou a je od toho klid. Skoda jen, ze to nezvladnou nastavit v servise :(
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Ondrus84 »

Oni by asi zvládli... Jen prostě jsou naučení, že na 0to auto musí z fabriky jezdit... Ale to moje prostě nejezdí
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
Cizekan
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2020, 21:09

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Cizekan »

Zdravím, řešil a vyřešil někdo problém se startováním na voze bez LPG? Mám tentýž problém. Projevoval se na jaře a zase až teď se začátkem podzima. V létě i v zimě to bylo bezproblémů. Ranní starty na několikátý pokus. Baterie, rozvody, olej,filtry,svíčky byly měněny. Startér točí.
NikoXI
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2019, 09:45

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od NikoXI »

Cizekan

Měl jsem ty samý problémy a taky vyměněný svíčky a přesto ranní starty na podzim na několikátý pokus až. Začal jsem tankovat jiný benzín a problémy zmizely a od té doby nic. Přes léto tankuju klasický 95 na jakékoliv pumpě a když se blíží podzim nebo vidím, že motor se začíná projevovat nějak divně tak tankuju buď 98Ba nebo 95ba z eurooilu.
Mám T-jet 110kw.
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od ondrik363 »

Cizekan píše: 21 zář 2020, 17:05 Zdravím, řešil a vyřešil někdo problém se startováním na voze bez LPG? Mám tentýž problém. Projevoval se na jaře a zase až teď se začátkem podzima. V létě i v zimě to bylo bezproblémů. Ranní starty na několikátý pokus. Baterie, rozvody, olej,filtry,svíčky byly měněny. Startér točí.
Cez MES vymaz adaptacne hodnoty ECU, vyjazdi stary benzin a natankuj potom len 98 okt, resp 100 okt. Problem by sa mal vyriesit. Odstranovanie tohto problemu inymi vecami, ako vymenou vsetkyc moznych aj nemoznych suciastok je uplne zbytocne..Je to tak urobene schvalne-ano, kvoli emisnym normam (odparovanie benzinu, rychle zahriatie kat a lambdy, nedrzat pridlho studeny motor pri zvysenych otackach, atd atd..). Prvy ranny studenny start - zmes velmi bohata, predstih lieta na hranici mozneho zapalenia zmesi..Vyrobca nikdy neposkytne na studeny start update ECU, pretoze to nie je vada a nema co na tom opravovat/vylepsovat. Tyka sa to vsetkych 1.4 tjet, be ohladu na vykon alebo ci je namontovane LPG.. Niekomu sa to prejavuje sem tam, niekomu stale. Zalezi aj na tom ( neviem zatial preco), kolko mas natankovane v nadrzi.. Cim menej, cca stvrt nadrze, tym je to vacsinou horsie a castejsie.
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Zdenál
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 13 úno 2018, 21:35
Bydliště: vysočina

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Zdenál »

šéf fiatu se mě informoval přímo ve fabrice v italii a odpovědi jsou ( musí tam být předepsané svíčky a lepší benzín tjet má mlsnej jazýček jinak problem stejnej jak řešil auto revue u tipo tjet usazování nespáleneho benzinu na svíčkách lidově řečeno je to prostě uchlastaný.Jinak zvlastní zkušenosti jsem zjistil že když se držím kolem plný nádrže cca třičtvrtě tak je to zase lepší
T-jet 110kw sport
Cizekan
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2020, 21:09

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Cizekan »

Tak adaptační hodnoty jsem vymazal a tankuji jen Vervu ale rozdíl žádný. Ovšem když jsem připojil MES a kouknul na errory tak je tam uložena chyba U0426 - Electronic key, která prý značí problém s komunikací u imobilizéru. Asi budu muset projít všechny konektory a svorkovnice a pořádně je očistit.
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od ondrik363 »

U0426 chyba moze byt len sporadicka, po vymazani sa nemusi objavit dalsi rok..Tam by som suvis nevidel. Sviecky tam mas ake a kedy boli menene? Skus natankovat na OMV MM 100plus.
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Cizekan
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2020, 21:09

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Cizekan »

Svíčky jsou tam NGK 93311 od května. Zkusím ten MM.
Nicoletta
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2020, 09:27

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Nicoletta »

Zdravím všechny, mám Bravo II 1,4 T-JET, 110kW, verzi SPORT, 2008, 120tkm, koupeno při 90tkm a bohužel mám taky problém se startem, nejdřív to bylo jednou za čas, teď už je to denně, nejhorší je to ale při přechodech teplot, tlaků, vlhkosti. Od koupě auta všechno šlapalo, dva roky zpět jsem bohužel onemocněla, tak se s autem jezdilo jen velice sporadicky, aby se pohlo z místa a pak to začlo. Otočím klíček, čekám poctivě, až vše zhasne, startuju a údajně čerpadlo podává ( já jsem hluchá, neslyším ho), startér točí, otáčky se zvednou max na 200 a nic, zhasnu to, celé to udělám znovu, otáčky vyjednou na 400 a nic..a tak ještě třeba 3x, než to chytne a vyskočí aspoň na 800, což ale jsem dřív neznala, vím, že to letívalo na 1400 pěkně to předlo a postupně to padalo na 800, kdy jsem vyjížděla, ale je ten motor celý nějaký neklidný, nemá pořádně tah a výkon. Rok se to průběžně řeší, diagnostika nepíše nic, olej + filtry měněny dle intervalu, svíčky, cívky + baterka + lambda sonda + kostry měněny před měsícem, tankuju Vervu 100, dávám VIF, MAP senzor měněn na jaře, na podzim se dělalo STK + emise, vše ok, vloni na podzim měněný první a druhý díl výfuku, pojistky zkontrolované, cívky, já teda nejsem nějak technický typ, ale aspoň se snažím, zjišťovat, porozumět, ale nikdo už neví, co s tím a víceméně už se to nikomu ani řešit nechce. Pročetla jsem tady, co se psalo, ještě mě napadlo palivové čerpadlo, které je asi původní, viděla jsem, že tu někdo psal i o regulátoru paliva, tak jestli to třeba zkusit. Neměli byste prosím nějaký tip? Nebo někoho v okolí Zlína případně? Kdo tomuto rozumí a byl by ochotný poradit nebo pomoct. Moc díky za váš čas a případné názory.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od Vladka1 »

Neježdění vypadá na nějaké oxidace v konektorech, zalepení něčeho biosložkama v benzínu (palivový filtr, vstřiky).. (ale když tam je VIF tak by to měl vyčistit).. Pomohlo by diagnostikou načíst live data při startu co je v normě a co mimo... Pak základní věci, změřit tlak paliva, kompresi, vytáhnout vstřiky a kouknout jak rozprašujou (jestli to jde T-jet neznám), pak regulace volnoběhu, buď je volnoběžný ventil nebo přímo klapkou tj. vyčistit, takt to může lepit a blbě držet otáčky... Tipnul bych že to nebude nic složitého ale nějaká pitomost.. Pokud startuje tak zkusit projet - ohřát motor a větší zátěž a otáčky... Vzhled svící napoví jestli to je na jednom válci nebo na všech, jestli je směs bohatá nebo chudá apod. Může se sekat EGR ventil (pokud je), regulace tlaku turba apod. Na dálku těžko radit, to je věštění z koule (navíc tenhle motor neznám..)
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od tatko Tom »

Toho VIFu kľudne desaťnásobok do jednej nádrže paliva, nie len talianským motorom urobí dobre "talianska údržba" - dostatočne zahriaty motor - teda po aspoň 20 minút jazdy poriadne povytáčať až na doraz, napríklad hore kopcom na plný plyn (nie dlhšie, než minútu), 10-20 sekúnd na neutrál plyn na podlahu (nie dlhšie) a tak.
Osobne tak robím s našimi autami - dva JTD a jeden benzínový Fiat.
A ak to nepomôže - dobrá diagnostika ako píše vyššie.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
honziks
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2019, 05:03

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od honziks »

Taky mně to poslední 3 roky blbne.
Ze začátku to za studena chytlo na poprvé(zima/léto),ale chváli kolísaly otáčky.Pomohlo tankovat OMV MaxxMotion 100.Na Vervu 100 to blblo stále.

Tento rok na konci léta už nešlo naporvé nastartovat.Chytlo to až na druhý/třetí start.
Vyměněno:
MAP senzor + čištění klapky -nepomohlo
cívky a svíčky -nepomohlo
senzor klikovky -nepomohlo
palivové čerpadlo -nepomohlo
do benzínu nalít 2x TEC2000 -nepomohlo

Pak jsem našel prasklou podtlakovou hadici vedoucí k ovládání ventilu turba (overboost)
prasklahadicet.png
prasklahadicet.png (121.54 KiB) Zobrazeno 4709 x
Ten kousek hadice stál ve FIATu kolem 500Kč.
Asi to pomohlo,protože to teď startuje napoprvé,otáčky držejí.Benzín Efecta95 + VIF
TomH
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 09 pro 2019, 14:04

Re: Problém při startování za studena T-Jet 110 kw

Příspěvek od TomH »

Čau všem,
Na úvod jsem chtěl napsat, že sám jsem měl velký potíže se studenymi starty mám Lancia Delta III 1.4.t jet 110 kw doporučuji vyměnit svíčky + map senzor + tlak turba+ čídlo teploty.
Jezdim celý rok jen na natural 98+VIF.- bez problémů.
Měj te se hezky ahoj .
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“