Problem autoradio

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Problem autoradio

Příspěvek od rogi »

Som si vsimol ze po otvoreni spolujazdcovych dveri sa spusti cd prehravac, a po case vypise eject error CD E16, viem ze radio si zije svoj zivot podla teploty, ze by mu uskodili horucavy?
Aj som skusil odpojit bateriu ale nič stale to iste :roll:

Nikto nič :?: :?: :?: Na zahraničních forach sa to spomina, tam našli riešenie cele radio vymeniť :lol:
Na fiat eu na to bol tiež dotaz od jedneho uživatela a nikto nič, no holt skurvený Pioneer.

Problem sa teraz vyskytuje pri ľavých dverach a ked sa použije dialkove, mi to pride ako na vstupe do radia by sa vyskytol nahodný signal z body computera.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Reklama
 

Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Problem autoradio

Příspěvek od mr.brain »

Tak čistě teoreticky můžeš rádio odpojit a zkusit proměřit co vlastně teče za proud do kostky za ním, v eLearnu by mělo být schéma, co je kam zapojené.
Buď je totiž chyba přimo v rádiu anebo někde v zapojení v autě. Víc mě takhle na dálku nenapadne...
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Problem autoradio

Příspěvek od rogi »

ešte som to nemal vytiahnuté, ale bude to asi v rádie, pozeral som schému, malo by byt jeden pin co ovláda rádio, bud bude za ním kondenzátor či polovodič, ktorí niečo filtruje, momentálne sa nezapína pri otvorení dvier, inak som si v lete všimol že to urobilo v noci pri zapnutí svetiel.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Problem autoradio

Příspěvek od mr.brain »

Kdybys to rádio vyndaval, použij ty vytahovací packy, co si někde koupíš. Já si je zkusil vyrobit a i když jsem rozměr trefil, tak to byla katastrofa a nakonec jsem je stejně objednal :D
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
MartinT
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2019, 15:12
Bydliště: Bratislava

Re: Problem autoradio

Příspěvek od MartinT »

Chalani, prihodím otázku do tejto témy.
Stretol sa niekto s tým že pri blue&me prestal systém čítať usb kľúče (MP3).
Len tak z ničoho nič prestal hrať a už žiadny kľúč nedetekuje.
Bluetooth funguje ďalej.
Fiat Bravo 1,4T 16V 120 r.v 2008
ToKr
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2019, 15:38
Bydliště: Praha

Re: Problem autoradio

Příspěvek od ToKr »

Zkusit:
1.) použít prázdný USB malé kapacity s pouze několika mp3 a se správně vyplněnýma ID3 tagama >> přepíše si uloženou historii
2.) pokud nepomuze, odpojit na 30s baterii >> vymaže se nastavení blue&me, ale pak je třeba všechno ponastavovat

Dle mého pozorovaní má ten systém problém s načítáním ID3 tagů u mp3. Pokud je v tom čurbes tak mu to dlouho trvá nebo takle odmítne spolupracovat úplně.
Pomohlo mi, si v tom udělat pořádek a použít pouze ID3v2 iso-8859-1 (tj bez rozšířených znaků čěí apod.)
Od té doby načte v pohodě i velkou flashku s hodně muzikou.
Fiat Bravo Emotion, 2009, 1.4 T-Jet 88kW
Uživatelský avatar
MartinT
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2019, 15:12
Bydliště: Bratislava

Re: Problem autoradio

Příspěvek od MartinT »

Ďakujem ToKr,
skúsil som oba body, bez úspechu.
V zásade problém s ID3 tagmi u mňa nemal prečo byť, nakoľko ten kľúč s hudbou prehrával vyše roka bez problémov a ani som ho z auta za ten rok nevytiahol.

Batériu sme odpojili na pár minút, musel som nastavovať okná, vymazali sa údaje z palubného počítača, ale Blu&Me napríklad nevymazalo spárovaný mobil a po pripojení batérie a naštartovaní sa opäť pripojil.
Bo som u spiriwolkera na diagnostiku a po vyskúšaní dvoch diagnostík hovoril, niečo v zmysle, že centrálna Rj nedostáva informácie od RJ Blu&Me.
Vyskúšali sme to odpojenie batérie, ale nič sa neudialo.
Zvláštne za mňa hlavne to, že bloutooth spárovanie a telefonovanie bez problémov funguje ďalej...
Fiat Bravo 1,4T 16V 120 r.v 2008
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“