zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od rogi »

stalo sa niekomu, že cítil zápach zhorenej gumy z ventilácie kúrenia, prvý krát som cítil v lete pri zapnutej klíme, a teraz pri ochladení keď som zapol kúrenie, skúsim ešte ísť do servisu, a hlavne kúpiť hasičák :mrgreen:

nedalo mi to, tak som pozrel do eLearnu,jedine čo by mohlo robiť zápach vo ventilácii sú predradene odpory na prepínanie otáčok ventilátora :x tak som odekloval blok kúrenia, a po urputnom boji vytiahol peľový filter, (len tak pre zaujímavost,ten čo navrhoval interier zabudol že občas treba ten filter vymeniť, zavadzá odkladacia skrinka od spodu) Cez otvor pre peľový filter je vidieť na výkonové odpory, sú priamo v šachte cez ktorú je v tlačení vzduch do kúrenia, že by tam boli kvôli chladeniu :? , inak nechapem že v tejto dobe používajú primitívne regulovanie otáčok, ale znižovanie nákladov na výrobu si to žiada, a zas pre zaujímavosť, ak ten odpor zhorí tak jeho cena nepôjde aj tak pod 33€,
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od peta.smolik »

rogi píše:stalo sa niekomu, že cítil zápach zhorenej gumy z ventilácie kúrenia, prvý krát som cítil v lete pri zapnutej klíme, a teraz pri ochladení keď som zapol kúrenie, skúsim ešte ísť do servisu, a hlavne kúpiť hasičák :mrgreen:

nedalo mi to, tak som pozrel do eLearnu,jedine čo by mohlo robiť zápach vo ventilácii sú predradene odpory na prepínanie otáčok ventilátora :x tak som odekloval blok kúrenia, a po urputnom boji vytiahol peľový filter, (len tak pre zaujímavost,ten čo navrhoval interier zabudol že občas treba ten filter vymeniť, zavadzá odkladacia skrinka od spodu) Cez otvor pre peľový filter je vidieť na výkonové odpory, sú priamo v šachte cez ktorú je v tlačení vzduch do kúrenia, že by tam boli kvôli chladeniu :? , inak nechapem že v tejto dobe používajú primitívne regulovanie otáčok, ale znižovanie nákladov na výrobu si to žiada, a zas pre zaujímavosť, ak ten odpor zhorí tak jeho cena nepôjde aj tak pod 33€,
Jo jo tak to se mi stalo při cestě z dovči v Itálii jsem cejtil gumu a šlo to z ventilace a asi po 50 km jsem zjistil že mi topení topí jen na jednu stranu takže mi vypadla nebo se ohnula a připekla klapka přepínání poloh výhřevu-ventilace
Oprava je tak drahá že jsem radši zaslepil spodní výdechy ventilace 3 ze 4 ale stejně s tím budu muset ještě něco dělat páč tak jak je to ted je to na hovno
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od rogi »

zajtrá skúsim výduchy, snad netesnia klapky gumou :? nastavovanie polôh klapiek funguje, aspoň ovladačom ide otáčat, a či nebude niečo vypadnute dake tiahlo to až po skuške zistím, auto je v záruke, ak by bolo niečo vypadnute,a dať rozhadzať palubovku :x tak to nie to by všetko vrzalo
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od peta.smolik »

rogi píše:zajtrá skúsim výduchy, snad netesnia klapky gumou :? nastavovanie polôh klapiek funguje, aspoň ovladačom ide otáčat, a či nebude niečo vypadnute dake tiahlo to až po skuške zistím, auto je v záruke, ak by bolo niečo vypadnute,a dať rozhadzať palubovku :x tak to nie to by všetko vrzalo
Jestli je auto v záruce tak ať to řešej jiní...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od rogi »

zatial som nemal čas ísť do servisu ale na inom fóre som sa dočítal, že to robí zle ukostrenie motorčeka ventilátora, ked že je tam väčší prechodoví odpor tak to tam trošku asi čmúdi, a že vraj oprava trvá 5 minúť písal dotyční, mne trvalo len toľko vydolovať peľový filter :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od mad mike »

oprava trvá 5 minut, ale demontáž 2 hodiny :lol: :lol: . může smrdět i ten předřadný odpor. na jaký stupeň to smrdí?(1,2,3,4?)
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od rogi »

mad mike píše:oprava trvá 5 minut, ale demontáž 2 hodiny :lol: :lol: . může smrdět i ten předřadný odpor. na jaký stupeň to smrdí?(1,2,3,4?)
super otázka, to som si nevšimol, skušal som zatial 2 rychlosť hodinu a nič, postupne skúsim všetky snad natrafím pri ktorej to robí :? bol by som nerád ak by to malo poškodiť el.rozvod
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Duri
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2011, 10:57
Bydliště: Sliač

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od Duri »

Mne zase ventilácia tak zvlášne klepe ako keby ventilátor fungoval hned a nejaký druhý sa zopínal neskor a nešiel poriadne a pred 2 dnami sa stalo že som cítil velmi velký zápach po zhorenej gume ale najskor som myslel že to z ventilácie ale ked som vyšiel z auta tak to išlo zo zadného lavého kolesa nestretli ste sa s tym? poradte mi prosím. auuto mám kúpene minuly týžden ojazdene. dakujem za pomoc.
Autá:
-Škoda 120L
-Peugeot 106 rallye 1,6 8v 140ps r.v. 97
-Škoda fabia 1,2 HTP r.v.03
- Fiat Bravo II 1,9 multijet 120ps r.v.07
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od rogi »

dva ventilátory? ja mam mechanickú klímu, tam je len jeden ventilátor, píšeš že od zadného ľavého kolesa, na tej strane je aj tlmič výfuku, (strana auta sa určuje vždy smere jazdy) pozrieť testnost,a či sa náhodou náboj kola nezahrieva a od neho zadne koleso,
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: zápach horiacej gumy z ventilacie vzduchu

Příspěvek od lukynen »

Nechi Vám do toho kecat ale pokud máte diesel tak to je filtr pevných částic DPF při vypalování to smrdí jak přepálený olej nebo guma. Je tam teplota víc jak 600 °C a když trošku zpomalíte nebo zastavíte v tomto cyklu vezme to ventilace do kabiny :mrgreen: Jinak je to přirozený cyklus a na přístrojovce se to nezobrazuje-cyjlus čištění což je škoda :roll:
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“