Predné zásterky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dizlacik
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 úno 2010, 09:50

Predné zásterky

Příspěvek od dizlacik »

Kto ma na Brave predné zásterky? Poradte z čoho tam sadn´, mam sport, čiže tam je plastovy podbeh
Reklama
 

JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Predné zásterky

Příspěvek od JardaK. »

dizlacik píše:Kto ma na Brave predné zásterky? Poradte z čoho tam sadn´, mam sport, čiže tam je plastovy podbeh
Poradím Ti rád, protože zástěrky na autě mám. Namontovali mi je ve Fiatu ještě před převzetím auta, ale pozor! - Fiat na Bravo přední zástěrky nedodává (jenom zadní), takže si prodejce pomáhá dovozem z Polska a ty úplně přesně nesedí. Tím "nesedí" mám na mysli, že zástěrky se při jízdě hýbou a to po čase způsobí, že v kritických místech se zástěrka prodře až na kov karosérie. Důsledky v dlouhodobém horizontu si zřejmě dokážeš představit. Když já na to přišel, domluvil jsem ve Fiatu opravu laku a poté nalepení průhledné fólie na blatník v místě, kde na něj přiléhá zástěrka. Zadarmo to samozřejmě nebylo, ale od té doby mám klid. Otázkou ale zůstává, jestli se v Polsku dají sehnat zástěrky na verzi Sport (já mám "obyč" Bravo s klasickými prahy), na to Ti odpověď nedám!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
magic65
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 čer 2009, 16:24

Re: Predné zásterky

Příspěvek od magic65 »

Určitě je tam nedavej měl jsem je tam jak piše Jarda.K nejsou original mam stejny problem a už jsou dole.
Nevydržely ani rok. Ničemu nepomohly......
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Predné zásterky

Příspěvek od heretic »

ja ich mám asi 2 roky a držia na svojom mieste. Kupoval som v mototechne za 7 €
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Predné zásterky

Příspěvek od dusan10 »

Pasujú tam z punta :!: Má ich mechanik z fiatu na svojom brave T-jet 150 k. Len teraz rozmyšlam či je to sport ale asi ked má 150k .Ak chceš môžem mu zavolať.Stoja 50 euro. vo fiate.
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Predné zásterky

Příspěvek od dusan10 »

JardaK. píše:
dizlacik píše:Kto ma na Brave predné zásterky? Poradte z čoho tam sadn´, mam sport, čiže tam je plastovy podbeh
Poradím Ti rád, protože zástěrky na autě mám. Namontovali mi je ve Fiatu ještě před převzetím auta, ale pozor! - Fiat na Bravo přední zástěrky nedodává (jenom zadní), takže si prodejce pomáhá dovozem z Polska a ty úplně přesně nesedí. Tím "nesedí" mám na mysli, že zástěrky se při jízdě hýbou a to po čase způsobí, že v kritických místech se zástěrka prodře až na kov karosérie. Důsledky v dlouhodobém horizontu si zřejmě dokážeš představit. Když já na to přišel, domluvil jsem ve Fiatu opravu laku a poté nalepení průhledné fólie na blatník v místě, kde na něj přiléhá zástěrka. Zadarmo to samozřejmě nebylo, ale od té doby mám klid. Otázkou ale zůstává, jestli se v Polsku dají sehnat zástěrky na verzi Sport (já mám "obyč" Bravo s klasickými prahy), na to Ti odpověď nedám!
Prosím ťa mohol bi si dať sem foto ako to máš spravené :?: A máš aj zadné :?: a pomahajú tie predné niečomu :?:
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Predné zásterky

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Prosím ťa mohol bi si dať sem foto ako to máš spravené :?: A máš aj zadné :?: a pomahajú tie predné niečomu :?:
Fotky nemám, ale můžu to celkem podrobně popsat. Samotné zástěrky jsou upevněny v plastu podběhu, tzn. nic není navrtané do plechu blatníku! Místo, kde zástěrky dřely o lak karosérie, je zvenčí na předním blatníku a na spodním místě prahu, kde je zesílená vrstva ochranné vrstvy, ale zástěrka při pohybu sem a tam stačila odřít obě místa až na holý kov. Nápravu udělali v servisu - sundali zástěrky, opravili vydřenou barvu a ochrannou vrstvu, pak do kritických opravovaných míst nalepili 3D fólii a namontovali zástěrky zpátky, takže je sice vidět průhledná ochranná fólie přes obrys zástěrek, ale je to pořád lepší, než si nechat odírat barvu. Nakonec některá auta (Stilo?) mají fólii nalepenou na blatníku za zadními dveřmi. Na Tvůj dotaz, jestli zástěrky něčemu pomáhají, odpovídám, že ano - odlétávající kamínky z pneumatik narážejí do gumy zástěrek a nedevastují prahy. Určité nebezpečí hrozí vnitřku blatníků, kde přechází plastový podběh do blatníku - tam už jsem u některých aut viděl oťukanou barvu. Jistě, kolo se vpředu točí nejen kolem své osy, ale při otáčení volantem i doprava nebo doleva a kamínek uvolněný ze vzorku pneumatiky po nárazu do blatníku dělá svoje, že? Vzadu blatníky nemám, jednak se tam kolo nevychyluje do stran (nemá rejd), takže neotřískává kraj blatníku, jednak je za blatníkem plastový nárazník a tomu kamínky nevadí. Pohled zezadu na Bravo je pěknější bez zadních zástěrek, to máš jako u ženy - bez zástěrky je pohled na ni taky pěknější!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Predné zásterky

Příspěvek od dusan10 »

Tie zásterky sú z tvrdého plastu alebo ohybného :?: a koľko asi vyčnievajú do strany :?:
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Predné zásterky

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Tie zásterky sú z tvrdého plastu alebo ohybného :?: a koľko asi vyčnievajú do strany :?:
Je to plast, který je spíš tvrdší (proto taky odřel barvu). Fotky (dvě) jsou na http://moje.auto.cz/JardaK-/bravo.html" onclick="window.open(this.href);return false;, jinak by se možná nějaké fotky našly na http://forum.gpfans.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; nebo na http://www.grandepuntofans.wgz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Jinak nevím, jestli bych dneska ještě znovu dal dopředu zástěrky, pokud by nebyly originální. Asi bych raději volil fólii nebo jinou ochranu prahů. Dobrý výmysl má Delta, která má plasty kolem prahů od výroby, ale takové auto asi hned tak kupovat nebudeme, že?
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Predné zásterky

Příspěvek od dusan10 »

Ja idem dať aj fólie a do predu chcem dať zásterky z Punta, tie sú menšie, tie tvoje sú nejaké veľké! Kamienky sú extra sviňa!!!!!! :evil:
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Predné zásterky

Příspěvek od turbom »

JardaK. Dobrý, aspoň něco.

Toto Italové opravdu nevychytali. Přední zástěrku tam mají a zadní ( kryjící blatník a práh ne). Každý rok to opravuju. Na levé straně mám rok práh a už je také ošoupaný :evil: Zkusím dát zástěrky.

Vyberu jedny z těchto:

https://www.ebay.de/itm/284326205986?fi ... Sw3mlgokPM

https://s.click.aliexpress.com/e/_APik6d

Sportovní rallye
https://www.ebay.com/itm/401978296672?f ... SwMDpd4dty
11.JPG
11.JPG (103.11 KiB) Zobrazeno 3617 x
Přílohy
33.JPG
33.JPG (66.66 KiB) Zobrazeno 3617 x
22.JPG
22.JPG (113.23 KiB) Zobrazeno 3617 x
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“