Umývání auta a autokosmetika

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
petrnty
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 30 srp 2016, 20:03

Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od petrnty »

Jak často umýváte svoje Bravo? Pokud používáte Cockpit spray a oživovač vnějších plastů/pneumatik, jaký máte interval opětovného použití? Máte nějakou oblíbenou značku autokosmetiky?
Já používám poměrně dlouho Coyote.
Reklama
 

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od rogi »

interval umyvania? Ak mi začne vadiť že je už moc špinavé z vonku to je tak 4 krát do roka :mrgreen: interier nepoužívam žiadne vymyšlance, palubovka suchá handra utriem od prachu, nič viac, nepotrebujem mat všetmo mastne :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od heretic »

Ako sa mi chce a podla potreby tak 3 x za rok. Sampon s voskom a bodka.vnutro auta len utrem palubku a plasty . ja osobne pouzivam koyot sprej alebo plak.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od Darth.W »

hmm ... ja som tusim auto naposledy umyval na jar :lol: ... wapkou (v umyvarke - oplach, sampon, oplach, vosk a zaverecny oplach) a palubku prebehnem vlhkou handrou
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od Mchael »

Auto umývam každé 2 mesiace. Nepoužívam práve bežne dostupnú kozmetiku, ale o triedu vyššiu.

Na také bežné umývanie používam čistiace prostriedky od ValetPRO, výborná značka s dobrým pomerom cena/kvalita. Šampón, APC čo je čistič na všetky možné použitia, rovnako Dragons Breath čo je čistiť elektrónov.

Interiér čistím podľa potreby s APC a následne na ošetrenie používam CarPRO PERL, ktorý je v závislosti od riedenia možné použiť na všetky vonkajšie aj vnútorné plasty. Palubnú dosku vždy len utriem s APC a nechám tak, akosi všetky prípravky mi zanechávajú šmuhy.

Vosk používam Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax s jednoduchou aplikáciou a nie náročným doleštením. Voskujem pri každom umývaní auta. ďalej už len tekuté stierače od PRO Vision a rovnako AntiFog gel na vnútorné sklá, aby sa nerosili. Funguje a dokonca vydrží cca 5 umytí s clinom.
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od rogi »

Mchael - píše:ďalej už len tekuté stierače od PRO Vision neviem ako to aplikuješ, mál som podobní "vynalez" ktorí som používal na starej plechovici, neviem už vyrobcu, ale bola to kyselina, bavlnena handrička sa do týždna rozpadla :mrgreen: takže take fičuri už nie :!:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od Mchael »

Aplikujem to penovým aplikátorom a po zaschnutí doleštím utierkou z mikro vlákien. PRO Vision je gél a používam ho roky s veľkou spokojnosťou. Ale poznám prípady pri ktorých používali ľudia napr. rovnaký vosk ako ja a zničili si lak :D problém bol v tom, že voskovali na slnku a nič čo sa týka laku sa nerobí na ňom :)
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od Maciak87 »

Caute.Ja beriem umyvanie ako taký relax.Ked to robím tip top tak sa zabavim aj 4 hodiny.Autosampon coyote.Vosk Turtle wax.Umyvam aj 10 krát za rok.Voskujem 5 krát.Plasty jedine silikonovy olej..Ten ma taký dlhsietrvajuci účinok...Na elektrony pouzivam mazlave mydlo..Bola to rada od mojej mamy.Suprovo rozpusta brzdový prach a elektrony zostanu po ňom dokonca aj s pneumatikami krásne lesklé.....V akom stave máte podvozok co sa korozie týka?Ja mam lave podbehy docela dosť poobijane od kamienkov.Prava strana ok...Zadna náprava tiež už chytá hrdzu.Inak všetko ostatné ok.Ma zmysel to radšej (podvozok) niecim preventivne nastriekat?Ošetriť?
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od mr.brain »

Nejdřív jsem to chtěl napsat přes tapatalk, ale to bylo utrpení :)
petrnty píše:Jak často umýváte svoje Bravo? Pokud používáte Cockpit spray a oživovač vnějších plastů/pneumatik, jaký máte interval opětovného použití? Máte nějakou oblíbenou značku autokosmetiky? Já používám poměrně dlouho Coyote.
Přes léto tak jednou za 14 dní, za týden. Záleží na tom, jak moc je to špinavé. Teď cca 3 týdny, měsíc. Oživovač vnějších plastů i pneumatik používám. Plasty jednou ročně (Gyeon Trim - křemíkový povlak), pneumatiky tak jednou za dva-tři měsíce (Gyeon Tyre). Oblíbenou značku úplně nemám, byť teď toho nejvíc asi mám od Gyeonu, ale spíš hledám to, co opravdu funguje vs. složitost aplikace vs. cena.

Ale abych to teda nějak rozepsal, tak pro běžnou údržbu (alespoň 2x ročně): předmytí aktivní pěnou (Gyeon Foam nebo ValetPro Neutral snow foam), mytí šamponem (Dodo Juice Born to be mild nebo Optimum No Rinse - to spíš jen pro rychlé opláchnutí třeba od prachu; ještě mám Gyeon Bathe+, cca na měsíc to vytvoří ochranou vrstvu odpuzující vodu, takže to vypadá jako vosk, ale primárně to je pro doplnění nano/křemíkových povlaků a ne na mytí normálně navoskovaného auta), dekontaminace laku - chemicky (odstraňovač asfaltu Gyeon nebo Autoglym případně ValetPro - všechno mám :D; odstraňovač polétavé rzi Dodo Juice Ferrous Dueller nebo jak se to jmenuje) a mechanicky - clay (Dodo Juice Supernatural medium clay a jako lubirkaci Born Slippy). Pak opět mytí a příprava pod vosk - odmaštění (záleží taky na vosku) pomocí isopropyl alkoholu nebo Gyeon Prep.

No a pak vlastní vosk, do teď jsem, co se těch ochran týče, zkoušel Collinite 476, něco od Riwaxu, Sonax Brilliant Shine Detailer, Dodo Juice Acrylic Spritz, CarPro HydrO2, Gyeon Wetcoat. Momentálně mám na autě Softcoat Fusso 99. Příští rok by byl čas na přeleštění, takže bych pak asi nahodil nějaký keramický povlak (asi Gyeon MOHS nebo CarPro CQuartz případně Nanolex).

No a aby to bylo kompletní - na elektrony jsem na jaře dal taky křemík (proto to chci i na lak), Gyeon RIM, i teď bezvadný odvod vody, snadné čistění (stačí jen šampon). Pokud už je to opravdu moc, tak ValetPro Billbery. Pro podběhy a plastové části případně interiér mám už asi 5-6 let Meguiars All Purpose cleaner (na venek větší koncentrance, do interiéru na plasty menší).
Na okna zevnitř mám Dodo Juice Clearly menthol, cca 2x za rok je vezmu leštěnkou na sklo od Autoglymu. Z venku zas Dodo, na boční skla mám Gtechniq G3 (teď je to G5), přední a zadní sklo taky, příští rok plánuju přímo něco na tyhle skla - Gyeon View nebo Dodo Juice Supernatural Glass Sealant).

A abych ještě teda něco kváknul k výdrži, tak povlak na kola je na celou sezónu (přes léto 8-10t km). Pneumatiky je třeba přiživit od dubna do listopadu tak 4x, to se vezme spolu s mytím kol. Vosk klasicky dvakrát ročně - jaro a podzim/zima; zatím se mi nestalo, že by něco opravdu umřelo tak, že by to už neodvádělo vodu. Horší je to s přípravkem na okna, ten Gtechniq vydrží tak 4-5 měsíců na bočních oknech, čelní je horší kvůli stěračům (není to dělané na mechanické opotřebení, proto jiný přípravek příští rok). Interiér vyluxovat - podle stavu, čistění plastů a impregnace taky alespoň 2x do roka.
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od martin72 »

to: mr.brain

Ty máš na auto víc kosmetiky než mají moje holky v koupelně. :lol:
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od mr.brain »

Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat věci, které jsou v důsledku - nefunkční, dražší na jednu aplikaci, s výdrží pár dní nebo týden :)

Navíc občas někdo přijde, že by potřeboval buď interiér, exteriér nebo něco přeleštit (a u toho je teprve potřeba kopice věcí), tak je lepší mít kam sáhnout a vědět jak se to chová a jak to funguje než pak kupovat něco na benzínce a slibovat něco, co výrobce píše na obalu, ale nemám to ověřené.
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od martin72 »

Mě to vydrží jen pár dní nebo spíš hodin. Když umyji auto, tak většinou pak začne pršet a je to zase jak prase. Na mytí používám nějaký šampon s voskem co vždycky někde vyhraji, jediné co jsem kdy kupoval bylo tempo. A jeden zážitek, má drahá polovička si myla auto a jelikož jí nešel umýt takový ten jarní sliz co kape ze stromů, tak si na to vzala houbičku na nádobí. :lol: Tempo nezklamalo a na puňťasu ještě naštěstí nešetřili lakem.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Juriss
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2022, 21:31

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od Juriss »

Ja používam autokozmetiku značky Shiny Garage, uplna topka a všetky produkty voňavé :)
Uživatelský avatar
HeFab
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 22 kvě 2019, 14:38

Re: Umývání auta a autokosmetika

Příspěvek od HeFab »

Darth.W píše: 27 říj 2016, 11:41 hmm ... ja som tusim auto naposledy umyval na jar :lol: ... wapkou (v umyvarke - oplach, sampon, oplach, vosk a zaverecny oplach) a palubku prebehnem vlhkou handrou
:D Spomenul som si: Pýtajú sa Popradčana: "A to kedy vy tam u vás máte leto?" On odpovedá: "No, nepamätám si to presne, ale minulý rok to bolo myslím v piatok". :mrgreen:
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2003
Fiat Croma 1.9 TDid 66kW r.v. 1988 ex
Fiat Ritmo 1.5 75 i.e. 55kW r.v. 1986 ex
Fiat 850 Special 35kW r.v. 1972 ex
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“