Má někdo zkušenost s levným 2DIN rádiem z číny?

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
mareaHLX
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 16 dub 2006, 11:41
Bydliště: Brno

Re: Má někdo zkušenost s levným 2DIN rádiem z číny?

Příspěvek od mareaHLX »

Jen tak na okraj, kdyby to ještě někoho zajímalo. Při koupi rádia za 80USD se nedá počítat s kvalitním tunerem ani zesilovačem. Sám jsem dlouho vybíral a předloni koupil do Cromy univerzál s Androidem 8 tunerem a DSP procesorem, které se dávají do značkových autorádií. Bylo i s couvací kamerou, která je ovšem rozměrově kostka, takže to stejně chtělo koupit podkladku SPZ s kamerou. Jinak obraz měla super, i naváděcí pruhy, noční přísvit IR diodami. Jen ty rozměry... Hraje stejně jako origo s navigací, které jsem tam měl původně. Na té mě štvalo, že navigace s archaickým zobrazovadlem jela jen z CD, které se vždy načetlo (někdy taky ne) a sehnat aktuální mapy a pálit je do příslušného formátu byl taky opruz.
Pravda, nesedí úplně esteticky ani v rámečku ale než koupit za 14-16k OEM originálu, které je mimochodem vzhledově dost katastrofální a ani co se týče akustického projevu aj. elektrických vlastností, tak raději oželím vzhled a upřednostňuji funkčnost. Teď mám v autě hotspot z netu LTE, navigace jakou si vzpomenu, YT, net, přehrávání videí i hudby z USB nebo mSD, zrcadlení telefonu, BT přehrávání hudby, HF sadu, která si načetla přes BT tel. seznam z telefonu a má i vestavěný mikrofon nebo se dá zapojit externí blíž k hlavě (origo rádio mělo vestavěný tel. ale bylo třeba SIM a ovládání tlačítky byla katastrofa i když se dalo ovládat hlasem ale jen IT nebo EN a ještě pár jazyků), umí i nahrávat dashcam (to nevyužívám), s tunerem zvládne i TV, couvací kamera přiložena (i když ne každému vyhovující) a stálo cca 150USD, což si myslím, že je velmi dobré. Přišlo z evropského skladu bez cla do pár dní (ALI) a dokonce mi asi po 3 měsících displej chytil zelenou barvu (asi špatnej kontakt na šráce), tak jsem to nafotil, napsal dodavateli a do 14 dní došel nový displej zdarma. Do té doby se "samo opravilo" a loni ani cestou po balkáně v horkých dnech a občas ne zrovna rovných cestách nezkolabovalo. Takže mám i náhradní displej a jsem nadmíru spokojen. Rozlišení displeje je 1024x600, což na 7" stačí (levná mají jen 800x...) a přehraje i 4k bez sekání. Jako bonus ještě přes ELM zvládá zobrazovat třeba diagnostiku.
Tím jsem chtěl říct, že kupovat "něco" za 50-80USD je cesta k trápení a nespokojenosti. Znám hodně lidí co tyhle atrapy rádií koupili a byli velmi zklamáni. Pokud nemám na to 100-300 dolarové rádio, tak je lepší nic nekupovat. Příjem katastrofální, zesilovač nestíhá atd.. Od rádia s WinCE jsem upustil, protože je tam díky specifikaci každého kusu obtížné cokoli dohrát i když na druhé straně takovému stroji stačí HW se 128MB RAM a procesor jak z hodinek (400-600MHz). Zase jsou při slušné úrovni levnější. Ale nic pro hračičky. :D
Startuje asi za 10-15s (dalo by se řešit zapojením přes CAN) ale to mi nevadí. Zase nežere ani mA při vypnutém klíčku, bez kterého samozřejmě nehraje při momentálním zapojení. Ovládání z volantu jsem zatím neřešil (nemám čas a není to ve FIATu o zapojení 2 drátů) ale má kolečko na hlasitost a vypínání, takže to asi ani řešit nebudu. Pokud by bylo zapojeno "komfortně" tak by nabíhalo okamžitě a dalo by se ovládat z volantu.
Dnes bych volil asi větší jak 7" displej vytažený před středový panel. Je to hezčí (nemusí se řešit rámeček). Dnes jsou ceny zase nižší ale chce to pečlivě vybírat. Sám jsem vybíral pár měsíců a nelituji toho.
2,4TD_HLX_week ex
Croma 1,9mJTD 110kW, automat, black Emotion
Reklama
 

Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Má někdo zkušenost s levným 2DIN rádiem z číny?

Příspěvek od mr.brain »

A by link? Nebo alespoň název rádia/modelu?
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Má někdo zkušenost s levným 2DIN rádiem z číny?

Příspěvek od paaulooss »

Já mám radio ISUDAR z číny na Bravo 2.

Sedí perfektně, vše funguje přes can, který se automaticky připojí. Nejlepší je ale koupit rádio se zesilovačem TDA 7851 a DSP procesorem. Pak je vše v klidu a kvalita zvuku je srovnatelná/lepší než s origo rádiem.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“