Bravo 1.4 16V - v asi 30% prípadoch nenastartuje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
TinoArts
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 11 lis 2017, 13:19

Bravo 1.4 16V - v asi 30% prípadoch nenastartuje

Příspěvek od TinoArts »

Ahoj, mám Bravo II 1.4 16V r.v.2007 a mám problém, že auto občas nenaštartuje na prvý krát. Približne každý tretí krát nechytí na prvý pokus.

Varovné kontrolky nesvietia žiadne, všetko je OK, pri štartovaní sa motor točí rýchlo a v poriadku, baterka stíha, ale auto nechytí, ani keď točím 2-3 sekundy - nereaguje ani na pridávanie plynu pedálom. Potom prestanem točiť, a skúsim naštartovať znova, a auto chytí okamžite. (Aj keď, raz sa mi už stalo, že chytilo až na štvrtý krát). Zaujímavosť je, že často,keď mi auto nechytí na prvý pokus, tak pri druhom pokuse nejde otočiť kľúčom do pozície AVV, ako keby bol kľúč úplne zaseknutý.

Auto má inak perfektný zvuk, stabilné otáčky, motor znie a jazdí super.
Som druhý majiteľ, auto som kúpil iba pred mesiacom, takže neviem ako sa správalo v lete.

Neviete, kde by mohol byť problém?
Ďakujem
Reklama
 

Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Bravo 1.4 16V - v asi 30% prípadoch nenastartuje

Příspěvek od Bravomv »

Pokud vše funguje, tak zkus tankovat nějaký lepší benzín (nemyslím tím více oktanový, ale nějakou prémiovou značku a do nádrže začni přidávat aditivum VIF do benzínu (to nejlevnější, co můžeš udělat a nic tím nepokazíš). Jinak můžeš preventivně vyměnit svíčky, jestli nevíš, kdy byly měněné.
To zasekávání klíče je normální. Dělalo mi to u všech Fiatů, co jsem kdy měl.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Bravo 1.4 16V - v asi 30% prípadoch nenastartuje

Příspěvek od panaman1 »

skor by som to hodil na diagnostiku a pozriet chyby, a pripadne live data cidlo teploty, lambda..skor by som povedal ze nieco zle vyhodnocuje a dava zlu zmes...mozno vaha vzduchu.
Uživatelský avatar
ssyss
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2016, 13:29

Re: Bravo 1.4 16V - v asi 30% prípadoch nenastartuje

Příspěvek od ssyss »

Mal som ten isty problem, dali sme precistit skrtiacu klapku a zacali sme tankovat na shellke. Odvtedy je vsetko vporiadku.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“