1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
sHine
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2018, 16:24

1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od sHine »

Zdravím chcem sa spýtať, čo môže znamenať, že mi pri štartovaní bliká kontrolka mazania oleja. Čítal som, že je to normálne niekde, ale niesom si tým istý... a Včera sa rozblikala daná kontrolka aj počas jazdy, ale po chvíli zhasla. Môže to byť zlé čidlo? alebo skôr slabý tlak oleju? Aby som vedel, ako pokračovať, moc sa do toho nevyznám, takže..
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od panaman1 »

mnozstvo oleja je v poriadku? aky olej tam je ak vies... znacka, viskozita..snimac tlaku to tiez moze byt, mozno nejaka necistota alebo kontakt na nom. moznosti je celkom dost...kedy bol olej meneny? bol servisny interval resetnuty ? neviem ci ma stilo snimac na kvalitu oleja, alebo na mnozstvo...
sHine
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2018, 16:24

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od sHine »

mám FIAT Bravo ... to som asi mal zmieniť pardon :D
Olej a množstvo oleja je v poriadku... môže svietiť kontrolka mazania aby som vymenil olej? akože myslím servisný interval..
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od tatko Tom »

Môže byť čidlo zanesené (bordelom), špatný kontakt.
Mne Multipla náhodne hlásievala nedostatok alebo príliš vydokú hladinu oleja - zaujímavé, že po výmene, párkrát som aj zastal pre istotu - už ju to prestalo baviť.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od panaman1 »

2kove brava by sa malo dat cez palubny pc pozriet kedy mas mat vymenu oleja, podla toho uvidis ze ci bol vymazany. asi by som vyskusat to cidlo, to nieje velka investicia, ak mas priestor a schopnosti tak to urobis asi aj sam....cena je tak 10E odhadujem ak jeto ako bezne fiaty.
sHine
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2018, 16:24

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od sHine »

dík moc chalani.. skúsim kúpiť to čidlo a vymeniť ho.. dúfam, že to prestane.. lebo ak je to olejová pumpa alebo čo, tak ma jebne
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od Bravomv »

Dle servisního manuálu, mám motor 1,6 Mjet, diesel, znamená blikání kontrolky mazání, že je opotřebený olej a je třeba ho vyměnit. Toto platí pouze u verzí motoru s DPF (filtr pevných částic). Teď tedy záleží na tom, kdy jsi měnil olej, jelikož po výměně oleje u motoru s DPF musíš nechat na diagnostice vyresetovat interval výměny oleje. Pozor, neplést si to se servisním intervalem, ten se sice také resetuje diagnostikou, ale nemá s resetem DPF nic společného. Takže pokud jsi nedávno měnil olej a nevyresetoval jsi interval výměny oleje, tak to musíš učinit. Poku ne, tak máš v motoru opotřebený olej a je třeba jej vyměnit a následně interval výměny nechat vyresetovat na diagnostice. Upozorňuji, že obyčejná diagnostika to nezvládne, musí být již trochu lepší.
Určitě zatím neměŇ žádné čidlo, bylo by to předčasné.
camelX
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 18 bře 2011, 11:58

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od camelX »

Zdravím toto blikani oleje mám na svém Bravu 1,9 110KW s DPF už asi 5 let vždy po startu blika cca 20vteřin a pak přestane olej menim pravidlene po cca 15 tisicich kilometru.
Nevidim v tom zadny problem když to po chvili prestane blikat nema cenu to moc řesit. Pokud vís že olej pravidlene měniš.
sHine
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2018, 16:24

Re: 1.9 JTD Multijet 110kw kontrolka oleja

Příspěvek od sHine »

Takže UPDATE :D dal som to na diagnostiku kamošovi a vymazal to :D a blikalo to kvôli intervalu menenia oleja..
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“