vadne lozisko??

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

vadne lozisko??

Příspěvek od bravo2007 »

pri zatacani do ľava pri malej rychlosti napr. na kruhaci pocut divny hukot ako keby lozisko ale neni to az tak jasne od kial to ide ci predne alebo zadne na pravej strane..pred rokom mi menili lave predne lozisko skf tak hadam to je v poriadku..teraz som rozobral zadne brzdy aj predne prave...a urobil video co myslite hmm??

ps mam aj taky pocit ze ked idem rovno tak je tam pocut taky zvyseny hluk ale to mozu byt aj gumy ale najviac to sarapati v tom kruhaci tam je to vyraznejsie...


zadne lozisko : zvuk na videu je rovnaky na obydvoch zadnych kolesach
https://www.youtube.com/watch?v=eAhOdS2WxrA" onclick="window.open(this.href);return false;

predne prave : je tam nieco pocut jak keby je rozpadnute (ľave som este nerozoberal menene skf pred rokom tak to neviem porovnat)
https://www.youtube.com/watch?v=gXDeneIOA0U" onclick="window.open(this.href);return false;
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
Reklama
 

Šikmý_Ok
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2018, 11:21

Re: vadne lozisko??

Příspěvek od Šikmý_Ok »

bravo2007 píše:pri zatacani do ľava pri malej rychlosti napr. na kruhaci pocut divny hukot ako keby lozisko ale neni to az tak jasne od kial to ide ci predne alebo zadne na pravej strane..pred rokom mi menili lave predne lozisko skf tak hadam to je v poriadku..teraz som rozobral zadne brzdy aj predne prave...a urobil video co myslite hmm??

ps mam aj taky pocit ze ked idem rovno tak je tam pocut taky zvyseny hluk ale to mozu byt aj gumy ale najviac to sarapati v tom kruhaci tam je to vyraznejsie...


zadne lozisko : zvuk na videu je rovnaky na obydvoch zadnych kolesach
https://www.youtube.com/watch?v=eAhOdS2WxrA" onclick="window.open(this.href);return false;

predne prave : je tam nieco pocut jak keby je rozpadnute (ľave som este nerozoberal menene skf pred rokom tak to neviem porovnat)
https://www.youtube.com/watch?v=gXDeneIOA0U" onclick="window.open(this.href);return false;

podľa tohto ťažko súdiť či je alebo nie je KO ložisko

počas jazdy musí robiť hukot taký až to je otravné, v kruháči ti môžu viac hučať len pneumatiky, ložisko ti hučí v závislosti od rýchlosti, čím vyššia tým viac
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: vadne lozisko??

Příspěvek od bravo2007 »

este pockam ci sa to nezhorsi aby to bolo jednoznacne o ktore ide... napr. ked mi odchadzalo to ľave lozisko tak to veru by zistil aj hluchy tam to bolo jednoznacne...a ako hovoris bolo to pri velkych rychlostiach budem to cekovat...
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: vadne lozisko??

Příspěvek od TipoLPG »

Šikmý_Ok píše: počas jazdy musí robiť hukot taký až to je otravné, v kruháči ti môžu viac hučať len pneumatiky, ložisko ti hučí v závislosti od rýchlosti, čím vyššia tým viac
To zas takové pravda není s tou rychlosti. V mém případě špatné ložisko hučelo do cca 80 km/hod, pak bylo úplné ticho a hukot začal zase kolem 100 km/hod.
Pokud je ložisko už hodně moc po smrti, zvedni auto a rukou roztoč kola, kde je špatné ložisko, tak to šustí a můžeš i cítit vůle v náboji, když za kolo pořádně zalomcuješ.
Jinak když zatačíš do leva a slyšíš hukot - špatné ložisko je na pravé straně a obráceně.
Když už je ložisko téměř sesypané, tak hučí i když jedeš rovně, hučí pořád.
Na předchozím autě mi odešlo ložisko, co je v domečku a drží dlouhou pravou poloosu. To hučelo pořád a byla cítit v domku vůle
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: vadne lozisko??

Příspěvek od liborko »

Přesně jak píše kolega TipoLPG.
Mě na Stilu hučelo levé zadní,naštěstí vzadu je ta výměna jednoduchá a rychlá.
Hučelo od 40km/h výše,ke stovce už to bylo nesnesitelné až nešlo ani rádio a vlastního slova slyšet.Při prujezdu levotočivých zatáček či na kruháči kdy se levá strana odlehčila tak hučení vždy ustalo. Chce to zvednout,nejlépe sundat kolo postupně na každé straně a točit nábojem,musí jit lehce točit,žádné drhnutí apod.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: vadne lozisko??

Příspěvek od bravo2007 »

bolo to predne lozisko spolujazdec dal som FAG...
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“