Klepání při přeřazení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Seba
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2019, 10:08

Klepání při přeřazení

Příspěvek od Seba »

Dobrý den, nenašel jsem zde odpovídající dotaz, tak se zkusím zeptat. Mám Fiat Bravo 2, motor 1,9JTD 88kw, 5 kvalt. Při přeřazení se mi stává, že se ozve zvuk zaklepání. Děje se to při jízdě, když sešlápnu spojku a uberu plyn, je jedno jestli pohnu řadící pákou nebo ne. Zvuk se ozve hned jak sešlápnu spojku a uberu plyn aniž bych řadící pákou pohl. Je to takové rychlé "tudududu". Obtížně se ten zvuk popisuje. Myslel jsem, že by to mohl být volný setrvačník, který naráží na dorazy v obou směrech. V servisu mě řekli, že je to normální. No nepřijde mi to jako normální, když jsem najezdil asi 120000 a nedělalo to a dělá to teď od zimy. Děkuji za odpovědi, třeba to někomu dělalo taky a vyřešil to.
Reklama
 

Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Klepání při přeřazení

Příspěvek od Bravomv »

Mám sice jiný motor 1,6 Mjet 88 kw, ale délá mi to taky. Dělá to ale jen když se ochladí tak pod 10 st. Při sešlápnutí spojky při řazení si to trošku (asi 2x) klepne. Když se oteplí, tak to nedělá vůbec. Mám malý nájezd cca 65 tis. Podezření mám na silentblok převodovky, jiné vysvětlení pro to nemám. Zatím neřeším.
Seba
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2019, 10:08

Re: Klepání při přeřazení

Příspěvek od Seba »

Děkuji za odpověď. Mě to dělá právě za tepla, když je chladno, tak se to neprojevuje. Zatím jsem nebyl v servisu, ale mám to v plánu. Uvidím co mě tam řeknou a pokud se zjistí co to dělá, tak dám vědět.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“