Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Malag
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2020, 17:30

Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Malag »

Zdravím,

rád bych se zeptal na radu, jak naložit s nefunkčním posilovačem řízení. V průběhu jízdy se rozsvítila kontrolka, ale posilovač fungoval. Po novém nastartování již nenaskočil. Mechanik závadu vyřešil výměnou pojistky - následně to asi půl hodiny fungovalo a problém se opakoval. Koupil jsem tedy nový díl, ale stejně jako v případě toho původní jej nelze přihlásit (vůz jej nedetekuje). Pro jistotu jsem použitý díl vyměnil za nový kus, ale stále to samé - připojím jej a nic. Zdá se tedy, že problém nebude na straně samotného posilovače.

Kontroloval jsem stav baterie (v pořádku) a taktéž přítomnost napětí na vstupu posilovače (v pořádku, 14 V). Může být v hájí jednotka do které je posilovač připojen? Vše ostatní ale funguje.. Případně nějaký problém v kabeláži?

Tak trochu se obávám, že by mohl být problém v tom původním posilovači, který byl špatný (přepálená pojistka) a který s sebou mohl vzít něco dalšího, takže již prostá výměna za nový kus nepomůže.

Nějaké nápady jak situaci řešit? Máte případně tip na nějaký dobrý servis v okolí Brna?

Díky!
M.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od liborko »

kontaktuj člena Spritwolker ten ví o servech vše :)
https://www.club-fiat.com/memberlist.ph ... ile&u=4070
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od rogi »

niektore auta to maju tak že po výmene sa to musí nakonfigurovat!
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od liborko »

Nedávno jsem Spiritwolkrovi psal ohledně serva na BravoII, měl jsem krátkodobý výpadek kdy se rozsvítíla kontrolka a přestalo servo fungovat,ale po chvíli se to samo spravilo a do teď je klid...zatim :) Psal mi,že na servu BravoII se nedají měnit díly tak jako na Grande Puntu apod. a že se to repasuje celé snad až v Itálii, zkus mu napsat a popiš mu tvůj problém,poradí ti.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od ondrik363 »

Precital som si pozorne tvoj prispeok a je tu nedostatok informacii:

-
Mechanik závadu vyřešil výměnou pojistky - následně to asi půl hodiny fungovalo a problém se opakoval
Poistka bola prepalena, mechanik ju vymenil za novu, pol hodiny to fungovalo a potom zase poistku prepalilo?..Bola vobec prepalena, ked ju mechanik prvy krat menil???
Koupil jsem tedy nový díl, ale stejně jako v případě toho původní jej nelze přihlásit
Kupil si nepouzity novy diel?..Alebo novy, rozumej druhy z vrakoviska?..Ako si zistil ze povodny posilovac nejde "prihlasit"?.. Ako si zistil, ze "novy" nejde tak isto prihlasit??
Pro jistotu jsem použitý díl vyměnil za nový kus, ale stále to samé - připojím jej a nic
"Pripojim a nic" - co nic, nic nesvieti na pristrojovke, neblika, odometer na pristrojovke blika/neblika....???

Posilovac je dobre diagnostikovatelny cez MES...Bola robena diagnostika, aspon vycitanie chyb a pozretie ostatnych parametrov?

V tvojom prispevku je tak malo klucovych informacii, ze od PC je velmi tazko poradit......
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Malag
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2020, 17:30

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Malag »

Předpokládám, že přepálená byla, jelikož po výměna problém na chvíli zmizel.

Dneska jsem s kolegou zkoušel připojit diagnostiku - bohužel se nám nepodařilo rozumně připojit přes bluetooth a kabel měl pouze pro starší Fiaty (VAG). Dostali jsme se tedy pouze do hlavní řídící jednotky.

Chyby následující: (+ info co jsem dohledal)

U1700 - CAN network (NCM - NCB) - (No signal, Stored) // Engine Management ECU - Body ECU
U1601 - CAN network - (Stored, Light On) // C-Can line error (High speed CAN network)
U0426 - Electronic key - (No signal, Stored)

Zkoušeli jsme i abs, airbag - ale zde to psalo, že je potřeba ELM. U posilovače řízení se to ani nepřipojilo. Vzhledem k mizerné diagnostice to asi není jisté, ale vypadá to spíš na problém v komunikaci. Zkusím objednat pořádný kabel a nebo s tím sjet někam na diagnostiku.

Předpokládám, že problém s CAN se asi nebude řešit tak snadno.

Díky,
M.
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Fiat Bravo 2 - Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od ondrik363 »

Bez dobrej diagnostiky to nepojde (MES+Elm). Elektricky posilovac je uzol v sieti a musi komunikovat ako s diagnostikou, tak aj s BC..Bez toho je zbytocne kupovat nove alebo pouzite posilovace..
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“