Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od bateriebigos »

Súhlasím, dohodnúť sa dá ale ako keď zatiaľ na Slovensku sa nenašiel človek čo by položil na kapotu hotovosť. V tom prípade by som mu samozrerjme že pár stovák spustil, ale zatiaľ každý len "na splátky", "čakáme na schválenie úveru", "výmena za iné auto", dokonca ponuka na výmenu za motorku :-) a podobne. Nemôžem kupujúcemu ešte aj vybaviť úver, alebo sa hrať na banku. A zatiaľ na margo auta od záujemcov nepadlo zlé slovo ako argument pre zníženie ceny...
Za LPG do ďalšieho auta som investoval 1600€. Je to VIALE, priamy vstrek tekuteho LPG k saciemu ventilu. Odpadá zdĺhavé ohrievanie splyňovača. V mraze po rannom štarte stačí cca necelá minúta chodu a auto už ide na plyn.
Reklama
 

bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od bateriebigos »

Nedá mi sa pochváliť že som vo svojej vytrvalosti uspel. Moje vínimočné auto sa mi dnes podarilo predať. Išlo ako rodinné auto podobne postihnutému majiteľovi ako som ja. Rozlúčil som sa s Puntíkom tak ako sa patrí poslednou jazdou. Dúfam že bude novému majiteľovi slúžiť rovnako dobre ako mne.
pali.sk
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2015, 09:36

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od pali.sk »

gratulujem! a cena bola?
Grande Punto 1.4 8V AT dualogic
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od Banshee »

Predalo sa do Košíc,že? vídavam ho stáť pár blokov pod mojím,náhodička :) ..ale SPZ má stále pôvodné neprehlásené tak neviem...
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od bateriebigos »

JJ Správne. Pôvodná SPZ lebo nastali admin. komplikácie s prehlásením. Po odhlásení by v KE nezapísali LPG do TP. Tak sa začal proces zápisu LPG ad začiatku čo prehlásenie značne predĺžilo. Ak to všetko má byť OK, nový majiteľ musí ešte trochu vydržať.
Na Slovensku je to tak. Akákoľvek chyba v minulosti v zápise, spôsobená admin. pracovníkmi-políciou sa ťažko dohľadáva. A keď ju nevedia dohľadať, schvaľovací proces musí prebehnúť ad začiatku.
Už som tak mal v minulosti napr. nové auto prepísané na inú osobu bez môjho vedomia. V ďalšom aute iné typové označenie. V Ďalšom iný kód motora, iné rozmery pneu. Čo som si hneď nevšimol a potom bol problém s STK alebo pri prepise vozidla ako teraz.
V tomto prípade tam bolo viac nezrovnalostí ako typové označenie verzie vozidla, iný typ ťažného, iný kód motora a po LPG v systéme ani stopy. Pritom to prihlasoval samotný predajca FIAT.
Ale napriek týmto komplikáciám si myslím že nový majiteľ má auto ktoré "ide". Pozrel som si ceny áut s takýmto alebo podobným motorom a sú podstatne vyššie ako u tohto predaného auta.
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od Cabuto »

Ahoj vim zes ho uz prodal ale nastala ume zmena a zhanim ted 5dver a po delsim hledani atd sem dosel nazoru ze chci punto s 1.4 turbo bud Grande nebo evo tak pokud by nekdo vedel o nejakem peknem kousku pls info celkem specha dite:-) cena kolem 200000 :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od bateriebigos »

No je to super motor čo ide keď sa to od neho žiada. Aj zarytých VW a škodovkárov s TDI som prehovoril aby sa šli zviesť, tak uznali že benzín s turbom od FIAT-u ozaj má plynulú akceleráciu a počúva na plyn. pedál v pekne širokom rozsahu otáčok. A s ľahším autom pekne zamáva.
Všeobecne je áut s týmto motorom 1,4 T-JET v inzerátoch dosť málo. V bazároch skoro vôbec.
A momentálne v letnej sezóne je ich ešte menej.
Pokukujem po Alfe MITO s osvedčeným 1,4 T-JET 155 HP motorom. Nové verzie AERO ešte vo verejnosti nevzbudili dôveru a mechanici sa ich boja, lebo je to zase niečo nové, neznáme a tie elektrické zdvíhatka ventilov vraj sakra drahé.

Ale našiel som v tej cene ako uvádzaš nejakú Bravu, Lineu a Alfa Romeo Giulietta je zase iná liga.

Tak veľa šťastia.

Ak by som o niečom vedel, čo by som si nenechal pre seba do garáže dám vedieť.

PS: spomínaš "díte" :-) So skúsenosti aj tak v dverách v zadu aktivujem detské poistky proti otvoreniu z vnútra. U 3-dverového auta táto procedúra odpadá. Presveč mamičku že 3 dvere sú pre dieťa bezpečnejšie. :-)
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od Cabuto »

no 3d bude mětmamička :) to moje co mám tet :) ale já cu už fakt 5d a u granda atd není 5d škaredé hlavně je s 3d hodně podobné narozdíl od 2 generace takže mě to vadit nebude :) jinak spíš su na váškách tet mezi mazdou 6 2.0 mzr a nebo tím grandem s 1.4 t-jet každé má něco punto je lehčí motor teoretycky výkonější a bude levnější na opravu a tak nějak mě fiat asi přirostl k tělu mazda je ale ve všech ohledech větší kufr takřka 2x a to liftback kobmy etě víc :) ale oto nejde je prostě jiná liga uvnitř působý hodnotněji je pohodlnější když je v el tak od předu až dozadu a japonci sou so do spolehlivosti fakt povedení škoda že ten 2.0 není zas takovej sylák a auto co má o 300kg víc už bude línější spotřeba i cena obou je porovnatelná oto je horší rozhodování :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od Cabuto »

Hele etě sem ted přemýšlel dá se přední a zadní nárazník z abarthu nasadit na klasiku 5D a co prahy tam bude asi rozdíl v délce nebo je to podobně jak u 1 že to všechno je stejné a dá se přehazovat :) docela by mě totiž 5D s vyzáží abarthu zajímala :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od bateriebigos »

No o japoncoch mám zatial skúsenosti že korodujú o niečo viac než európske značky a n. diely na niektoré autá s druhovýroby čiže tie lacnejšie niesu. Čiže len drahé originálne diely. Možno v USA je to iné ale v EU je ich menej čiže aj ND sú drahšie a ťažšie zohnatelné. A FIAT kto sa naučil opravovať tak už naň tak nenadáva ako mechanici Škodoviek a VW.
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Uvažujem nad predajom GRANDE PUNTO 1,4 T-JET SPORT

Příspěvek od Cabuto »

rozhoduju se ale navnadils me s Giuliettou a asi pudu doní je za podobné peníze jako mazda :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“