Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od turbom »

Ahoj, mam par otazek na GP T-jet.

1 . Vejde se do GP horske kolo? (Me se do Punto MK2a vejde s obtizemi, ale vejde. ) GP je o fous delsi, ale ma mensi kufr, tak by mne zajimalo, jak to je se skladnosti kola.
2. Je v GP T-jet misto pro toroidni nadrz, kdyz v nem neni rezerva? Dnes mi jeden majitel GP tvrdil, ze tam misto pro rezervu neni :cry:
3. Na kolik vyjdou rozvody?
4. Kolik stoji predni kotouce , resp. vubec jak drahe jsou ND pro T-jeta- ve srovnani s PUntem MK2a ?
5. Jake jsou povolene rozmery pneu pro 17 kola?

Diky
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Diely si pozri v kazdom eshope nahradnych dielov. podla mna tam je miesto na rezervu. Ked si priplatim rezervu tak budu vyrabat nove plechy kvoli tomu? o tom bicykli toez niesom uplne presvefceny, zalezi ako moc ho rozoberies...
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od bateriebigos »

1. Bicykel? Ja mám strešný nosič. Aj tak v prípade nehody je posádka menej vystavovaná stretu s nákladom. Nech práci 6-tich aerbagov nič nebráni.
2. Rezerva v GP a je jedno či T-JET má karoseriu prispôsobenú na uskladnenie jedného plnohodnotného kolesa. Len niektoré verzie ho mali za príplatok, preto sa dodávali už len s dojazdovou sadou (kompresor, emulzia) bez kľúča na kolesá a zdviháku. V priestore pre rez. koleso bol len kus polystyrénu s držiakom na dojazdovú sadu.
Disková nádrž LPG do tohoto priestoru v pohode vojde s objemom 30L.
3. Rozvody pre T-JET bez práce na cca 70-100€. Stačí len remeň s nap. kladkou. Vodnú pumpu som nemenil a ešte sa mi to ani raz nevypomstilo.
V prípade zanedbania rozvod. remeňa a kladky na MULTYPLE 1,6 16V som si ešte prirátal: odťah, 16 ks ventilov cca 300€ + práca repasu hlavy. Hotovú hlavu som si na nové tesnenie už založil sám.
4. Na mojom T-JET mám 70 000km a zadné brzdy sú bez zásahu, predné kotúče trocha chvelo tak som ich len dal za 10€ zarovnať na sústruhu, dal som nové obloženie a je to v OK. Ale počul som že mechanici už nedávajú kotúče zarovnávať ale ich rovno menia za nové, tak tá cena asi nebude taká závratná. Maximálne toľko čo plná nádrž benzínu :-)
5. Pneu na 17" diskoch majú výšku 45/205. V techničáku mám aj alternat. rozmery R17 45/225 a R15 s vyšsou pneu tak aby bol celkový priemer kolesa zachovaný.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od idefix »

Zdravím všechny majitele GP T-jet . Pročetl jsem všechno možné, ale nejlepší je zkušenost majitelů.
Zajímala by mě reálná spotřeba a od kolika otáček začíná tahat turbo. Předem moc děkuji za odpověď.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od little_boy »

Ahoj, turbo nabiha nekde kolem 1800rpm, s tim ze s tim pod 2000 stejne nejezdim... benzin. Spotreba kolem 7,5 benzinu / 9 lpg, vetsina kilometru dalnice. Napr ve srovnani s tsi to ma vetsi spotrebu, ale zase spolehlivost je uplne jinde.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od idefix »

little_boy píše:Ahoj, turbo nabiha nekde kolem 1800rpm, s tim ze s tim pod 2000 stejne nejezdim... benzin. Spotreba kolem 7,5 benzinu / 9 lpg, vetsina kilometru dalnice. Napr ve srovnani s tsi to ma vetsi spotrebu, ale zase spolehlivost je uplne jinde.
Dík za odpověď máme v rodině Punto MK2 a T-jet ho možná nahradí tak proto tahám info. no ještě uvidíme. Co jsem vyčetl na internetu tak všichni straší spotřebou ve městě kolem 9l a při svižné jízdě až 12l. Není nad zkušenosti přímo od majitelů.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Dotazy ohledne Grande Punto T-jet

Příspěvek od little_boy »

No tak hrozny to urcite nebude, spis ty moje spotreby jsou vrchni hranice, nikdy me jezdeni na spotrebu neslo. S fabii TSI jsem se dostal lehce pod 7, tak asi tak. Se skus podivat na nejakej spritmonitor.de nebo podobne weby.
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“