Centrální zamykání

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dragondrogo
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2015, 21:22

Centrální zamykání

Příspěvek od dragondrogo »

Dobrý den,
mám s mým Punťou malý problém, tedy problém ohledně centrálního zamykání.

Když auto zamykám čudlíkem na klíči, tak se zamknou všechny dveře kromě řidičových a ty musím zamykat mechanicky a to samé s odemykáním, odemknou se všechny dveře, po zmáčknutí tlačítka, ale řidičovy ne a musím je odemykat mechanicky.

Kdyby někdo věděl co s tím, tak mi prosím napište, budu velmi rád. :)
Reklama
 

Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Thovt »

To vypadá na vadný servo motorček dverí...
Přílohy
servo dveri.jpg
servo dveri.jpg (199.01 KiB) Zobrazeno 7823 x
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Servomotorcek na 99%alebo kabelaz...treba pozriet aky tam je motorcek, ci sa neda pouzit univerzal.
dragondrogo
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2015, 21:22

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od dragondrogo »

je možné, že by ta kabeláž k tomu vedla pod sedadlem řidiče? protože jsem se teď pod ní díval a tam je přestříhnutý drát, asi to udělal původní majitel, jelikož je zalepený izolepou...
A vyskytl se mi další problém... vzadu jsem otevíral okno, je na švihadlo a prostě už nejde zavřít, podezřívám tam vylomené zuby, protože do půlky jde, ale od půlky nahoru už ne a auto mám teprve pár dnů. Kupoval jsem ho asi před třemi dny od soukromého majitele, který se o auta staral motoricky, ale jaksi zapomněl na interiér.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Nemala by ist pod sedadlom. Aspon to nepredpokladam. Tazko povedat co je tam prestrihnute kedze som to nevidel. Asi budes musiet rozobrat tie dvere a oboje a poriadne to skontrolova a premazat co sa da....
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od OndraK »

Pod sedadlem nejde. ŘJ DO je v palubce, pak jde kabeláž krz průchodky do dveří
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Toprestrihnute by podla mna mohla byt signalozacia zapnuteho pasu. Funguje ti? teraz vidim ze to je grande. Tam budes mat asi rovnaky motorcek ako ja v linei. Takze motorcak a zamok jeden kus. Da sa to rozobrat. Nieje to ani taky strasny problem. Takze von a skontrolovat. Ked zamknes manualne zamknu sa ti vsetky dvere? Ci nemas odideny nejaky mikrospinac tam. Aj tie zadne dvere nieje tazke rozobrat a pozriet.
dragondrogo
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2015, 21:22

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od dragondrogo »

když zamknu manuálně, tak se zamknou jen řidičovi dveře, takže je asi možnost, že to bude ten mikrospínač, jak píšeš, ale radši překontroluji i ten motorek
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od panaman1 »

no ja som maol rozobraty cely zamok aj smotorcekom a mikrospinace su tam az 3. uz si nepamatam zapojenia, ale predpokladam ze 2 su na manualne zamykanie cez klucik a davaju signal motorceku co urobit a ten dalsi bude to ze ci je zavrety zamok...ale myslim ze by sa mohli dat vymenit, ale inak jedien asi cely kus so zamkom kupit. a neviem ci bude druhovyroba okrem fiatu...cenu si nepredstavujem ale asi t opod 100E nebude...ale snad to vyriesis sam.
dragondrogo
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2015, 21:22

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od dragondrogo »

Tak s tím oknem u zadních dveřích to bylo kvůli tomu, že předchozí majitel neotevíral okna, tak to prostě zarezlo a prasklo lanko, takže se musí koupit nové stahovací zařízení. Zatím je okno pevně zafixováno a bude se to řešit na jaře.
Ten přestříhnutý drát je k upozornění nezapnutých pásu, takže to ani nebudu zapojovat.
A teď k těm řidičovým dveřím. Ty jsme ještě nezkoušeli opravit, protože otec bude zítra volat předchozímu majiteli jestli náhodou neodpojil nějakou pojistku k tomu, což by byla nejlepší verze, nemuseli by se rozebírat dveře, ale jestli ani on nebude vědět, tak jediná možnost je rozebrání.
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“