Ševelení, divný zvuk

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Lukas1989
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2019, 14:05

Ševelení, divný zvuk

Příspěvek od Lukas1989 »

Ahoj - vím, že takhle to psát a čekat na odpověď je těžký, když to není slyšet.. a když to nahraju na telefon třeba, tak to není tak čitelné.
Když nastartuju auto po nějaké době, co stálo - třeba po noci, nebo když auto stojí 10h před prací - tak kromě zvuku motoru je slyšet zvuk navíc, těžko se to popisuje, připadá mi to jako ševelení, jak když něco možná drhne...trvá to 3-5 minut jak kdy a když se to zahřeje, tak je ticho. Slyšet je to i když auto zahřeju a šlápnu na plyn (mám tam neutrál), tak jak padají otáčky dolů, tak nakonci se ten zvuk také ozve, ale hned je ticho. Pak nevím jestli to tak má být, nikdy jsem to nezkoumal, když už mám auto zahřáte jízdou a čekám někde na místě, motor tichý a je prostě slyšet jak obíhá řemen po klimakomp., altíku atd..nevím jestli to tak má být slyšet... Je lepší, když to zahřeju a pak jedu, když to nastartuju a chci hned jet, tak to vyražení není ideální.. Když nastartuji třeba do 2 hodin od poslední jízdy, tak je ticho a klid.. Nedávno mi svítil chybový kod Generátor (Altík) Lamp control.. tak nevím zda to není nejaké ložisko altíku, kladka, nějaká řemenice dře řemen než se zahřeje ? díky za jakoukoli odpověď...
Reklama
 

Lukas1989
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2019, 14:05

Re: Ševelení, divný zvuk

Příspěvek od Lukas1989 »

A mám Grande Punto 1.4 8V
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“