Mlhovka nehasne

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
immortals
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2021, 20:47

Mlhovka nehasne

Příspěvek od immortals »

Ahoj,
Hledal jsme kde šlo a všude je opačný problém že mlhovka nesvítí. Mě naopak přední svítí a to pořád i když auto zamknu, musel jsem vytáhnout kabel. Nemáte někdo nápad po čem jít? Je to evo s přísvitem do zatáček 2011 rok. Díky
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od Vladka1 »

Musíš měřit, asi se i diagnostikou podívat na hodnoty - bude tam ŘJ komunikovat s řízením a podle natočení kol spínat mlhovky... Někde může být trvale seplý relátko apod... Možná nejjednodušší bude zkusit jinou ŘJ, pokud máš možnost se k ní rozumně dostat..
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od Bravomv »

V menu by se měl dát vypnout přísvit mlhovek. Zkus to vypnout, je to první a nejjednodušší, co můžeš zkusit.
immortals
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2021, 20:47

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od immortals »

Prisvit jsem vypl jako první a svítila dál. Kouknu po tom relé, budu doufat že to nebude řízení :)
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od Bravomv »

Myslím si, že problém bude spíš v elektrice. Je zajímavé, že to stále svítí, když je svícení mlhovek podmíněno zapnutím potkávacích světel. Předcházelo tomu trvalému svícení, že jsi měl zapnuté mlhovky a potom už nezhasly? Pak bych to viděl na relé, které zůstalo sepnuté. Má auto přísvit mlhovkama z výroby nebo je dodělané dodatečně, příp. mlhovky nainstalovány dodatečně?
immortals
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2021, 20:47

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od immortals »

Je to tam z výroby. A svítí to i když světla vypnu :D předcházelo tomu to, že jsem zatočil. Byl zaplej prisvit. Náhodou označení relé a nebo jak vypadá? Je ale zvláštní že svítí jen jedna, nebo má každá strana své relé? Diky
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Mlhovka nehasne

Příspěvek od Bravomv »

No asi nezbyde nic jiného, než to napíchnout na diagnostiku, jestli něco ukáže. Nejspíš vařím z vody, ale zkusil bych na chvíli odpojit baterku, zda-li to nepomůže. Jinak ty mlhovky s přísvitem se zapínají do určité rychlosti buď se zatočením volantu nebo zapnutím blinkru.
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“