Vstřikování, diagnostika.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
krystofsfiatbrava
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2017, 18:50

Vstřikování, diagnostika.

Příspěvek od krystofsfiatbrava »

Zdravím , mám problém pravděpodobně se vstřikováním .

Vznik problému :

Nejprve se mi auto chovalo takto, že samo přidávalo otáčky a skoro chcípalo, otáčky lítaly do 3tis nahoru a dolu a pořád dokola. zjistil jsem to před pár dny ráno při cestě do práce. Dojel jsem s tím po práci domů a zjištoval proč k tomuto dochází. Zjistil jsem utržený zelený vodič na konektoru vzduchového sání/klapy -sám přesně nevím. více viz foto https://dhq.cz/img/bp6jV/uP5Qf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;:


Problém zmizel ,ale místo něj se vyskytnul nový. Vozidlo při jízdě jede běžným způsobem do chvíle, kdy jsem rozjetý přibrzdím a chci znova plyn tak kope. Někdy dokonce se stává, že plyn reaguje spožděně a následuje "kopanec " a až pak akceleruje.

Při startu: nastartuji vozidlo, dám do neutrálu a přidám plyn, motor akceleruje ale následně jakmile pustím plynový pedál, otáčky standartně spadnou ale spadnou pod 1 tisíc a vozidlo má tendenci chcípnout ale nechcípne.

Na palubovce mi svítí kontrola vstřiků (dočetl jsem se že je to kontrolka i pro motor).

Rozhodnul jsem si koupit levnou diagnostiku pro zjištění závady. Bohužel se mi nedaří navázat spojení mezi PC a řidící jednotkou.
Tohoto problému se týká i má druhá otázka, máte někdo zkusenosti s diagnostikou FIATECUSCAN a kabelem diagnostiky OBD s redukcí 3pin na fiat ? Jaký protokol pro komunikaci používáte ? případně jak zjistím jaký protokol bych měl použít.

Motorizace mého Fiatu Brava typ 182a , je 1.6 76 KW SX.

Děkuji za jakékoliv rady. Kryštof
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“