Fiat Bravo - problém brzdy - sníh

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Rever
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2018, 12:10

Fiat Bravo - problém brzdy - sníh

Příspěvek od Rever »

Dobrý den. Mám Fiat Bravo 1.9 diesel z roku 1999. V poslední době mám problém při brždění, ale pouze pokud napadne sníh. Velice obtížně mohu sešlápnout brzdový pedál - vrací se zpět. Zadní brzdy a brzdové rozvody jsem měnil před 2 lety. Brzdové obložení předních brzd je cca 3 roky staré. Pokud je jenom mráz a není sníh, tak auto brzdí dobře. Nemám teď přístup k rampě, abych se podíval ze spod auta. Zajímalo by mě tedy, jestli nemá někdo s podobným problémem zkušenosti, případně jak ho vyřešit - zda je to jednoduchá oprava, případně mám navštívit servis. Předem děkuji za vaše cenné rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Fiat Bravo - problém brzdy - sníh

Příspěvek od RadovanRakovicky »

No ak sa sneh dostane do oblasti strmena (napr. predosly vecer pri parkovani), skutocne na druhy den rano moze dost k zatuhnutiu a zamrznutiu tej "brecky" a potom treba auto rozbrzdit. Alebo s teplymi brzdami zaparkujes, snezi, alebo sa sneh dostane na strmene a platnicky. Na kotuci sa hned roztopi a H2O steka medzi platnicku a kotuc do tej tenulinkej skarky medzi nimi. No a tam casom zatuhe na lad. No a potom rano prve brzdenie.... :-) Toto uz som par krat v zivote zazil...nastastie som isiel pomaly, lebo prvych par zabrzdeni bolo akoby som ziadne brzdy ani nemal :-) S oteplenim sa lad v okoli strmenov roztopil a brzdilo to ok dalsich x rokov
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Rever
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2018, 12:10

Re: Fiat Bravo - problém brzdy - sníh

Příspěvek od Rever »

S tím bržděním mám však problém i v průběhu jízdy, když začne sněžit (a nemusí ani příliš mrznout) a předtím sníh na silnici neležel. Zrovna předevčírem se mi stalo, že jsem vyjel - auto brzdilo dobře, začalo docela dost sněžit a když jsem dojížděl domů, tak už jsem skoro ani nemohl zabrzdit. Pro jistotu s ním teď nejezdím, počkám až roztaje sníh a vezmu ho do servisu, každopádně jsem chtěl vědět, jestli neexistuje nějaká jednodušší cesta - oprava, co si člověk může udělat sám. Dost věci jsem si už na Bravu opravil.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Fiat Bravo - problém brzdy - sníh

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Neunika niekde brzdovka nahodou? Je brzdovky dost v nadrzke? Taktiez ako pises si dokazes overit funkciu posilovaca a pozriet celkovy stav brzd. Ja by som to ponal globalne - rozkuchal by som brzdy, premazal vodiace capy strmena, ocistil dosticky, rozbehal brzdovy valcek (pripadne ho aj pootocil o 90 stupnov), natrel ziaruvzdornou vazelinou co treba. Opticky by som pozrel ci nie je niekde unik brzdovky cez prachovky valcekov a odvzdusnovaky, pozrel kolko je brzdovky v nadrzke a zlozil spet. Prebrzdil, na druhy den rano by som naslapal brzdovy predal a za jeho staleho stlacenia nastartoval - pedal ma klesnut o par centi = OK posilovac.
Mozno cely problem netreba spajat so snehom
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“