Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection atd)

Moderátor: peta.smolik

urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection atd)

Příspěvek od urll »

Ahojte chcem sa spýtať že či by mi niekto vedel poradiť čo s tým počas jazdy mi vyhodí všetky možné kontrolky, zhasnú mi budíky myslím otáčkomer a tachometer, a ukazatel teploty, jediné čo ukazuje je stav benzínu. Popri tom ako mi vypíše Loose conection mi zasvieti aj červený volant a vypne mi servo, niekedy mi hádže aj engine fault, aj kod na imobilizer ale v pohode naštartujem... A keď všetko svieti píska tak sa mi stane že motor ide dosť blbo taký bez výkonu lahko dokáže zdochnúť ale napríklad keď sa mi to z ničoho nič stane popri jazde motor ide v pohode len zase to servo nejde...
Mal som to už aj u mechanikov no nik sa s tým nestretol a ani sa mi do toho nechceli rýpať vraj fakt netušili :(
Na FES mi vyhadzovalo Canbusovu zbernicu, Uhol natáčania volantu a ešte niečo tam bolo presne nepametám a vždy ked som zmazal chyby tak písalo že mám velku latenciu vyhadzovania chýb.
Ak by mi vedel niekto poradiť bol by som fakt vďačný lebo už si neviem rady

Model 3D 1.6 16v RV.2004 najazdených 155 000km :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od rossi »

jestliže to hlásilo chybu CAN sběrnice/ztráta spojení/ tak je to přece jasný kde hledat chybu.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od urll »

No praveze ja ani neviem co je to ta can bus zbernica ja sa v tom vibec nevyznam... Vedel by si mi povedat ako mam pokracovat ? Jeden elektrikar mi povedal ze vymenit RJ ale ze nevie ci to pojde aby som zbytocne nezaplatil vela penazi za to ze mi to bude robit nadalej.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od rossi »

napojit na diagnostiku u někoho kdo tomu rozumí/nejlepe v servisu,nemusí být značkový/.
ono nestačí vymazat chyby,ale pokud to dělá takový brikule tak ten elektrikar bude asi mít pravdu.U stila jsou největší problemy s elektrikou.
manual ke stažení:https://sdilej.cz/7150055/Fiat-Stilo_manual_cz.pdf
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od Baltik »

V několika případech pomohlo vyměnit baterku za novou a některé hlášky přestaly.
Uživatelský avatar
fana333
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2013, 12:57
Bydliště: Litvínov

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od fana333 »

kamarád to měl taky a mysleli jsme si že je v háji bodycomp. ale nakonec byly vadná relé na pojistkové skříni pod volantem
Fiat Stilo 1.6 16V LPG
urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od urll »

Baterku som kupoval novu. Skusim pozret vsetky poustky rele co to spravi, lebo niekedy je s tym fakt klud aspon mesiac a potom to uz ide dolu vodou. Nemoze byt tym ze tam mam hodne silny audio system ? Ze by mi to nejak moc stahovalo elektrinu ci co ?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od rossi »

No praveze ja ani neviem co je to ta can bus zbernica ja sa v tom vibec nevyznam
CAN bus je komunikační protokol po kterým komunikují jednotlivé ŘJ s autem.
http://www.elektrorevue.cz/clanky/03021/index.html
https://www.google.cz/search?client=ope ... gws_rd=ssl
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od vanDave »

Zkusil bych zkontrolovat relé u baterky, jestli na spínacích kontaktech není pecka a také konektory, co k tomu vedou a prostříknout sprejem na kontakty. Jo a očisti také styčnou plochu na kostřícím bodu na převodovce, co vede od baterky.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od marty-ma »

Na 1.6 ze stejné doby výroby to nám dělalo to samé + ještě perlička, nahodilo se, šlo na 3 válce, všechny kontrolky svítily, ba i se navzájem střídaly jako semafor - a klidně se dal vyndat klíček ze zapalování a stále motor kuckal. Chcípali jsme to přes 1-ku... :shock: . Nakonec jsme z vrakáče koupili jetou pojistkou skříňku do motorového prostoru a vše se dalo samo do standardního podnikového nastavení. Při výměně jsme navíc prostříkli všechny sběrnice a relátka a pojistky kontaktolem (+ kostry do kastle)....
urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od urll »

myslím že problém vyriešený keď som prehadzoval predne koleso na šoférovej strane tak od brzdy šiel taký kábel neviem kam neviem načo to bolo bol celý oblankovaný vymenil som a odvtedy mám pokoj... takže zatial si jazdím inak dík za info :)
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od jano207 »

Pokial to bol jednozilovy tak pochybujem ze je po probeme.Ten kablik sa napaja na brzdovu platnicku.Je to na kontrolku opotrebenia platniciek
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od urll »

Tak potom neviem odvtedy čo som to spravil mám už ale 4 mesiace pokoj som myslel že to skratovalo lebo bol uvolnený... ale tak zatial klud jazdím každý deň
urll
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 13 čer 2015, 10:44

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od urll »

No takže po dlhej dobe sa opäť vraciam k problému ktorý mi znepríjemňoval jazdu v aute...
po nejakom pol roku alebo viacej neviem presne mi zase povyskakovali všetky možné aj nemožné kontrolky vypína mi servo zdá sa mi že po naštartovaní (len keď pred štartom svietia všetky kontrolky) ide motor na 3 valce taký lenivý bez výkonu zle reaguje plynový pedál vcelku je to také divné... Ešte neviem či to má s tým niečo spoločné ale celú zimu nič začalo to robiť až teraz na jar keď sa trocha oteplilo
Lenže ak pred štartom nič nesvieti a stane sa mi to počas jazdy tak všetko ide jak má myslím motorovo...
na diagnostike (Fiatecuscan) mi to vypísalo chyby
U1700-CAN: body connection fault
U1600-Immobilizer: key faulty
P0500-Vehicle speed sensor

neviem aký máte názor ale myslím teda premýšlam že či nebude v čudu RJ, lebo nejde mi do hlavy že z ničoho nič tolko sensorov čidiel alebo neviem čoho by sa pokazilo naraz
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Problém s elektrikou (ABS,ASR,ESP,EBD,Losse conection at

Příspěvek od Vitaml »

Která řídící jednotka ? Na té sběrnici jich je aspoň 5, v jakékoliv může být závada, která stahuje data.

Pročistil jsi všechny konektory?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Stilo“