Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
NoJack
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2019, 12:05

Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od NoJack »

Dobrý den,

před pár měsícy jsem koupil Fiat Stilo po prvním majiteli v super stavu, s autem jsem byl nadmíru spokojený ale nenapadlo mě že po 2 měsících mi zmizne všechen olej a nezareaguje na to ani kontrolka.
Tak mě to nechalo na dálnici, nechal jsem to odtáhnout do nějakého servisu a tam mi po týdnu řekli že je zadřený motor (kdo ví jestli to tak opravdu je).
Je tady tudíž někdo kdo by se na to mohl pořádně podívat v okolí prahy ? popř. jestli nemá někdo nějaký motor?
Přílohy
IMG_5430.JPG
IMG_5430.JPG (129.94 KiB) Zobrazeno 4786 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od liborko »

No a na měrku oleje si občas koukal? Kdyby tam bylo málo oleje tak se ti rozsvítí jednak kontrolka tlaku oleje + na palubáku by ti hlásilo low oil pressure :roll:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
NoJack
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 led 2019, 12:05

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od NoJack »

Olej jsem nekontroloval, ale ve finále jsem to poslal do servisu a zjistili že prasklo Olejové čidlo přes které olej vytekl a kvůli kterému se nerozsvítila ani kontrolka.

Motor se opravil auto jezdilo a teď přišla na řadu řídící jednotka která mi za i za jízdy vypíná motor s chybou car security loose conection nebo ani nenastartuju...

hodím ho ze skály a bude klid :) :twisted:
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od SpiritWolker »

Maš studene spoje v ridici jednotke, treba ju rozebrat a zaletovat. Pak ridici jednotku namontovat na kryt baterie a ne na motor. Zkazt spusobili vibrace motoru a teplo. Na youtube je aj video ako rozobrat a opravit rj. A kam ju namontovat. Daj do googla 1.6 stilo repaire engine computer nebo neco podobne. Olejove čidlo presne tak isto prdlo aj jednemu panovi v Bratislave. Jo a v cz je zopar lidi co dela repas rj motora

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
slavo36
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 pro 2017, 10:28

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od slavo36 »

Na video na Youtube sa rovno vyprdni, ten trik funguje tak v 1% prípadov. Zaletovať v amatérskych podmienkach je nemožné. Potrebuješ to dať na reballing, niekomu kto má na to mašinku. Riešil som to tiež. Obvolaj firmy, ktoré sa zaoberajú servisom notebookov (je to totiž presne to isté, ako ked ti odíde v notebooku grafika na doske, ona v skutočnosti "neodišla" len jej popraskali guličky, no čo už, máme ROHS), vždy sa ich opýtaj, či majú mašinku na reballing, a ked ano, tak im vysvetli čo potrebuješ, ked nebudú chápať, tak im povedz, že je to presne to isté, čo chyba grafickej v ntb, len sa ten zmrd volá IAW 5NFT1.
No a potom im ešte nenápadne naznač, že na to aby sa k tomu švábu dostali, musia najprv odletovať a odsať 128 kontaktov, ten čip je totiž z opačnej strany, ked tú jednotku opatrne rozpolíš (drží ju pokope len silikonový tmel) tak ten čip aj tak nenájdeš.
Zbytočne ti budem dávať kontakt na chlapíka čo to robil mne, povedal mi potom, že už v živote nikdy (zohnal som potom ešte jednu, chcel som mať náhradnú, EEPROM si viem vymazať sám), ale druhý krát už som nepochodil ani ja.
Takže rada na záver? Ano, strč to zo skaly ako zamýšlaš...
Nikto z pôvodnej osádky tohto fora už sem nechodí (kejml, Pavel...), čo naznačuje, že oni ho už z tej skaly strčili, alebo sa tohto šmejdu zbavili...
Pretože to dôjde do štádia, keď už ani jemné poklepkanie kladivkom po nej (fakt to občas zabralo) prestane fungovať a bude ti to robiť ako mne, pohneš sa do križovatky na zelenú, po troch metroch skape, stojíš v strede križovatky, autá zo všetkých strán kľučkujú okolo teba, vytrubujú, klepú si na čelo..
Alebo raz na diaľnici, zdochlo, zotrvačnosťou som došiel na krajnicu, sedel som v aute, bál som sa aj dvere otvoriť a ísť poklepkať. A tŕpol, kedy sa pri mne zjavia policajti... Našťastie po asi 10 minútach chytilo..
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2002
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od liborko »

Takže jádro problému je skutečně pouze v tom čipu kdy je potřeba udělat jeho rebaling? Měl jsem jednotku na "opravu" před čtyřmi lety zde http://www.stbservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ( za nějakých 5.tis. CZK bez dokladu a za tři dny jsem si ji vyzvedl) a od té doby auto šlape bez problémů. Jenomže na dotaz co s tím dělali mi nechtěli tehda vůbec odpovědět. Takže jestli dělali rebaling? nevim. Že je k tomu čipu kokotský přístup vím,proto jsem se jich na to ptal co vše dělali.
Nicméně prvně a neúspěšně jsem měl jednotku na "opravu" jinde,kde aby se asi dostali k čipu ( a nemuseli odpajovat těch oných 128 kontaktů) tak z druhé strany deklu pouze odvrtali malý otvor aby se k němu lehce dostali, nicméně po měsíci kdy se v tom šťourali mi ji vrátili s výsledkem neopraveno. Pomohl tedy až ten STB servis,ale moc nevěřím že za ty tři dny stihli udělat ten rebaling :?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
slavo36
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 pro 2017, 10:28

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od slavo36 »

Ano, jadro problému je v tom čipe. Nejakým vrtaním dierky sa k tomu čipu nedostane ani Chuck Norris, pretože ten čip má rozmery 23x23mm. teda to by musela byť diera... Dieru niektorí "odborníci" vrtali kvôli výmazu EEPROM, ale ani to si neviem predstaviť, letovanie drôtikov na švába, navyše sa v tomto prípade musia niektoré cesty na plošáku prerušiť, niektoré vyskratovať a pospájať. odletovať 8 nožičiek a vložiť do čínskeho programátora za 8 USD mi príde bezpečnejšie.
O hliníkových trieskach od vrtáka vnutri RJ ani nehovorím... tie tam fakt určite prospejú.. Skrátka blbosť a svinstvo na druhú...
Najväčšia pakáreň je uvolniť tých 128 kontaktov..... To fakt zaberie aj čas , aj nervy. s tým je najviac roboty.
Samotný úkon reballingu trvá okolo 3 hodiny, znamená to predohrev celej dosky, následne sa čip ešte nahreje na teplotu tavenia pájky, dá dole, očistí sa čip aj doska od starého cínu, cez matricu sa uložia nové guličky na čip, zatavia, potom sa to zas položí naspať na dosku, znova pozvoľný predohrev celej dosky a nakoniec sa to celé zataví na dosku pri predpísanej teplote a čase. no a potom to zas asi hodinu celé pozvoľna chladne.
Finty ako pečenie v rúre sú nepožiteľné, pretože vtedy to potrebujete mať tým čipom hore, no a tým, že je to plošák obojstranne osadený súčiastkami, vám tie súčiastky z opačnej strany ( a je ich tam veľa dosť relatívne ťažších ako ten čip) opadnú ako lístie zo stromu.
No a potom sa tých 128 očistených dier v plošáku nasunie na tých 128 pinov čo trčia z tých dvoch štekrov a 128 krát preletuje... ale to už je brnkačka v porovnaní s tým, ked ich bolo treba uvolniť ( odsávačkou) z tej dosky.
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2002
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od SpiritWolker »

Ak mu to zacalo robit len teraz tak možno stači preletovat studene spoje na pinoch, a hlavne premiestnit rj-motora mimo motor
https://www.youtube.com/watch?v=J_oA3mcWqHo" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Gv841jJsHao" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=TQgUZjpVZgw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=o9k_XA14fxk" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=vbfisqFqk-A" onclick="window.open(this.href);return false;

oddiali hodenie auta zo skaly za najmenšiu investiciu

držim palce

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Zadřený Fiat STILO 1.6 I.E. 16V

Příspěvek od liborko »

No jen mě sere jako fandu Fiatů,že ta nejdůležitější věc v autě a srdce auta se takhle sere, když Stilo mělo být ve své době konkurence Golfu, a voni si dovolili tu výrobu jednotek resp.použití směsi cínu tak odfláknout. Vzhledem k tomu,že Stilo mi musí ještě nějakých pár let vydržet tak se děsím,aby se mi porucha jednotky znovu nevrátila a ještě v nějakou nejpeprnější chvíli někde v centru města na te nejrušnější křižovatce :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Stilo“