Právě je 23 zář 2019, 15:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém:motor na volnobeh sám vypne
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011, 18:28 
Začátečník

Zdravím Vás páni.Mám Fiat Stilo 1.6 16v 2002 a mám takýto problem:Auto pri zahriatom motore na volnobeh napr.ked stojím na križovatke samo od seba vypne motor,a robí to aj za jazdy ked idem bez zaradeného prevod.stupna na volnobeh.Musím potom znova naštartovať a všetko je OK.Bol som v Fiat servis na PC ale žiadna chyba nebola okrem vypalenej žiarovky v zapalovači.Nerobí to pravidelne ale asi 1až 2x do týždna.V Fiate pozerali všetko,lambda sondu atd.Niekedy mi vypíše porucha motora,a rozsvieti sa kontrolka motora,potom znovu naštartujem a pc napíše Check Ok. Ak ste sa niekdo stretol s podobním problémom poradte.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2011, 20:24 
Zkušenej Fiaťák

Klapka ,nebo krokový motor. Nedrží to volnoběh.První bych vyčistil klapku.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2011, 08:19 
Začátečník

škrtiacu klapku sme vyčistili,ale iba sprejom.Mechanik vravel že bi bolo dobre ju rozobrat a vyčistiť.Tiež má podozrenie na ten krokový motorček.Dá sa kupit samostatne alebo len z škrtiacou klapkou.Dík

PříspěvekNapsal: 02 zář 2011, 12:02 
Zkušenej Fiaťák

Tak to bohužel nevím. Ten motorek samostatně pochybuji.

PříspěvekNapsal: 03 zář 2011, 22:51 
Zkušenej Fiaťák

Ahoj kolego,mám doma celou klapku včetně krokového motorku. Pošli foto tvého i s klapkou a popřípadě nějaké číslo na něm. luksanek@centrum.cz :wink:

PříspěvekNapsal: 04 zář 2011, 13:13 
Začátečník

Zdravice vespolek :) ,
shodou okolností se mi děje nově totéž, jen u motoru 1,9 JTD (85 kW). Teď už i několikrát denně. Stejně jako kolegovi s 1,6 motorem, tak i mě se to děje jak při volnoběhu, stejně jako jemu i při jízdě (auto znatelně cukně, ale protože je vše v pohybu, motor zase naskočí). Hlásí mi to obecnou chybu motoru a svítí kontrolka. Dnes mi to zdechlo při zastavení před domem a když jsem zkoušel nastartovat, tak to pár vteřin vůbec nešlo. Motor točil velmi dobře.....

PříspěvekNapsal: 04 zář 2011, 14:41 
Zkušenej Fiaťák

Martin Frejlach píše:
Zdravice vespolek :) ,
shodou okolností se mi děje nově totéž, jen u motoru 1,9 JTD (85 kW). Teď už i několikrát denně. Stejně jako kolegovi s 1,6 motorem, tak i mě se to děje jak při volnoběhu, stejně jako jemu i při jízdě (auto znatelně cukně, ale protože je vše v pohybu, motor zase naskočí). Hlásí mi to obecnou chybu motoru a svítí kontrolka. Dnes mi to zdechlo při zastavení před domem a když jsem zkoušel nastartovat, tak to pár vteřin vůbec nešlo. Motor točil velmi dobře.....

Spravilo mi to len raz,po napojeni na pocitac vypisalo chybu snimac otacok.Vymenil a zatial nic :wink: Ale ak Ti svieti kontrolka tak urcite sprav diagnostiku

PříspěvekNapsal: 14 zář 2011, 20:44 
Začátečník

Zdravím mám STILO 1.6 a přesně tuhle závadu řeším.Byl jsem ve fiatu a tam zjistili,že je to snímač otáček, ale ten mám novej :shock: .Můj mechanik měl auto na pozorování asi týden a řekl,že to asi bude vadná řídící jednotka ta je prý přišroubovaná na motoru a jak se motor zahřeje,tak se přehřeje i ta řídící jednotka a chcípne mi motor asi nějakej studeňák v ŘJ :(
Už mě to pěkně .... všechny zdravím a dám vědět jak to dopadlo

PříspěvekNapsal: 15 zář 2011, 16:20 
Zkušenej Fiaťák

MIGAS: bohužel ŘJ motoru 1,6 mají občas takové problémy - někdy je to jen studeňák přímo na pinu, který je připájen do desky plošných spojů a tyto piny jsou vlastně protikusem pro konektor (to je velmi jednoduché opravit). V horším případě jsou to studeňáky přímo na hlavním procesoru - ten nemá nožičky, je přiletován pomocí cínových kuliček (pouzdro BGA) - dá se vyhledat na youtube pod "BGA reballing".
Nebo pak vyměnit celý kit ECU + BODYcomp + klíče a zámky za 7200,- na fiatdíly.cz

PříspěvekNapsal: 23 říj 2011, 19:57 
Začátečník

Mám úplně stejný problém (1,8 benzín) ... při vyřazení spadnou otáčky, vetšinou motor vypne. Probém s vypínámím bývá i při startování. Vše vždy až po záhřátí motoru. Diagnostika - nic, snímač otáček vyměněn - nic. Škrtící klapka vyčistěná, motor pracuje v pořádku tak 1-2 dny a vše nanovo. :-(((

PříspěvekNapsal: 23 říj 2011, 20:05 
Zkušenej Fiaťák

Tomnbasca: pokud vim, 1,8cka má ŘJ motoru Hitachi, ty bývají snad ok. Asi bych pokud možno na zkoušku dal jiné čidlo otáček, případně stávající přiblížit ke kolu (pokud je to možné).

PříspěvekNapsal: 24 říj 2011, 12:46 
Začátečník

Čidlo otáček bylo měněno jako první ... bohužel bez kladného výsledku. Byl jsou ve dvou servisech (ne autorizovaný Fiat) a nikdo si s tím neví rady (nebo se spíš nikomu do toho nechce).

PříspěvekNapsal: 24 říj 2011, 15:45 
Zkušenej Fiaťák

Tomnbasca: A dělá ti to celkem pravidelně? (po zahřátí)... a když to cejtíš, že to chce chcípnout a přidáš včas plyn, tak to zase "vytáhneš" nahoru a pak to drží?

PříspěvekNapsal: 24 říj 2011, 17:13 
Začátečník

Ano, pravidelně po zahřátí při vyřazení ... při podřazení tam rychle zařadím jiný kvalt a otáčky se udrží, když nejsem dost pohotový a je tan mezi rychlostmi pauza, spadne to pod nulu. Ještě jsem vypozoroval, že to dělá, když na neutrál sešlápnu plyn, otáčky naberou výšku a jak sudnám nohu z plynu, spadne to pod nulu a motor vypne. Otrava jako hrom, skoro na každé křižovatce musím startovat :-(. Za studena v pohodě.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2011, 17:16 
Začátečník

Jo, ještě k dotazu. Jak píšeš, když cítím že to padá, dá se plynovým pedálem vytáhnout a "zachránit". Díky za jakoukoliv radu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]