Fiat Stilo 1.6 16v Multiwagon - Čidlo Tlaku a Núdzový režim

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
lukasSVK1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2019, 21:32

Fiat Stilo 1.6 16v Multiwagon - Čidlo Tlaku a Núdzový režim

Příspěvek od lukasSVK1 »

Zdravím,
Som vlastníkom Fiat Stilo 1.6 16v Multiwagon + LPG rv. 2005 a už si neviem rady, raz to auto spraví raz nie , jazdil som na ňom týždeň a bez chyby. A teraz stačí že sa z dvora pohnem a vyhodí mi chybu motora ktorá hlási Čidlo Tlaku ... Niekedy spolu s tým vyhodí zároveň aj Únik vzduchu zo sacieho zberača a motor ide nepravidelne a začína poskakovať.
Čidlo som vymenil už asi 3tí krát ale nepomohlo. Dokonca celé sanie som vymenil nakoľko to moje malo tesnenia v takom stave že myslel som si že to je predsa len tým. Ale bez zmeny. Motor mimo toho nemá ťah, nemá ten šmrnc a keď sa zohreje dokonca ako kedy keď aj nevyhodí chybu tak mi poskakujú otáčky a vypína. Rozvody som kontroloval a tie sú dobre. Vymenil som už aj škrtiacu klapku no nepomohlo. Dokonca som cez Diagnostiku (Multiecuscan) vymazal aj konfiguráciu vozidla a dokonca aj auto adaptačné údaje vozidla a nastavil ich podla návodu v Multiecuscan.

Ale trošku Vás zanesiem do pozadia...
Auto malo pôvodne 349 000 km a totálne vybehaný motor. Zohnal som druhé náhradné auto kompletné na náhradné súčiastky a motor mal 180 000 km. Motor sa prekrúžkoval, hlava sa zabrúsila , nové tesnenie pod hlavou, nové rozvody , a podobne ... Starý motor sa vybral a a nahodil sa nový s pôvodnou ECU môjho auta.
Raz sa nechtiac odpájala riadiaca jednotka keď bola batéria zapojená ... Odpálil sa tam jeden tantalový kondenzátor tak som to napájkoval naspäť (samozrejme nový tej istej hodnoty) a nakoľko ešte pred tým než to auto som vlastnil ja tak riadiacu jednotku mal na motori, ktorú som hneď po kúpe auta premiestnil vedľa batérie .

Netušíte kde by bola chyba ? Áno môže byť samozrejme aj v riadiacej jednotke ale mimo to nejaké iné nápady / názory ?
Vopred Ďakujem za odpovede

EDIT :
Zabudol som dopísať ešte k tej chybe motora ... Niekedy hodí chybu a nič auto ide iba nepravidelne. No už viackrát sa stalo že auto vyhodí chybu a neviem sa rozbehnúť (núdzový režim), plynový pedál nereaguje auto musím úplne vypnúť a znova naštartovať.
Reklama
 

slavo36
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 pro 2017, 10:28

Re: Fiat Stilo 1.6 16v Multiwagon - Čidlo Tlaku a Núdzový r

Příspěvek od slavo36 »

Keď auto nereaguje na plynový pedál, ale po opätovnom naštartovaní už áno, tak je to na 99% RJ motora. prípadne hlášky "Loose connection", zapísaná chyba v RJ ABS (chyba komunikácie linky CAN, tuším to bolo číslo 1501, 1502 alebo tak nejak) povyšuje moje podozrenie na 100%.
Neodniesol to len kondík, ale celá RJ. Dúfam, že si to neletoval klasickou trafospájkovačkou.....
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2002
Odpovědět

Zpět na „Stilo“