Stilo porucha airbagu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
eruner369
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2015, 12:14

Stilo porucha airbagu

Příspěvek od eruner369 »

Ahojte.Zrovna týden do konce technické mi začal vyskakovat airbag.Po připojení na diag mi to píše poruchu 22-curtain airbag squib(passenger) tak sem prošel fora, videa na YT a dnes ráno že k tomu vlezu a zkusím přepájet kontakty pod sedadlem.Jenže mám tam jen ten šedý konektor bez samce.Teď nevím, jestli to tam tak má být a nebo jestli to tam vážně chybí.S autem jezdím pravidělně 4roky každý den.V zimě to sem tam vyhodilo airbag ale až poslední týden mi to furt svítí.Myslíte, že by pomohlo koupit takový ten emulátor co se dá na ten šedý konektor?Obrázek v odkazu.
https://lh3.googleusercontent.com/gAOmr ... authuser=0
Reklama
 

Uživatelský avatar
HeFab
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 22 kvě 2019, 14:38

Re: Stilo porucha airbagu

Příspěvek od HeFab »

Ahoj,
na airbagy sú používané oranžové konektory.
Konektor airbagu sedačky spolujazdca je uchytený na sedačke zospodu.
Niekedy stačí len ten konektor rozpojiť, opatrne napružiť kontakty, vystriekať kontoxom a funguje to ďalej :wink:
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2003
Fiat Croma 1.9 TDid 66kW r.v. 1988 ex
Fiat Ritmo 1.5 75 i.e. 55kW r.v. 1986 ex
Fiat 850 Special 35kW r.v. 1972 ex
slavo36
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 pro 2017, 10:28

Re: Stilo porucha airbagu

Příspěvek od slavo36 »

Ahoj.
Odkaz na obrázok nefunkčný.
Predpokladám, že sa jedná o závadu OCS, ktorou tieto autá trpia. OCS je záťažová dečka v sedadle spolujazdca.
Takže: Ak máš peniaze nazvyš, objednaj emulátor. Ak nie, skús liečbu podľa môjho návodu, mne zafungoval tento postup, ale v prípade, že je dečka zničená, potrhaná zafungovať nemusí, neručím za výsledok. Práca na jednu hodinku a tri cigarety.
1. Odomknúť auto, otvoriť obe predné dvere dokorán.
2.Odpojiť baterku.
3.Odpojiť konektory pod spolujazdcovou sedačkou.
4.Odšrobovať sedačku (sú to len 4 šróby, ktoré držia koľajnice sedačky k podlahe)
5.Mne sa sedačku von cez dvere dostať nepodarilo, takže som následujúce úkony riešil vnútri auta, za pomoci syna.
6. Očalúniť sedák sedačky, treba si je len preklopiť, aby si videla na tie strunky a motúzy, ktoré držia látku na sedáku.
7. Uvidíš záťažovú dečku.
8.Opatrne pretiahni konektor tej dečky cez molitan sedáku, bacha, aby si niečo neodtrhol. V molitane je diera, tak akurát na ten konektor, tade to pretiahneš a máš dečku v ruke.
9. Opačným postupom očalúniš a pripevníš sedačku.
10. Pripoj konektory (oba) pod sedačkou.
11. Ja som senzorovú dečku niekoľkokrát preložil ako keď chceš zbaliť nafukovaciu posteľ naspäť do krabice v ktorej si ju kúpil.
12. Cez MES treba kontrolovať ako sa dečka správa, stláčaním a zväzovaním sťahovacími páskami navodiť stav "sedadlo spolujezdce - Obsazeno" (to je NUTNÉ, aby v prípade, že sa niekde vysypeš, buchol aj spolujazdcov airbag, ináč by nemusel, aj keby na tom sedadle niekto sedel)
13. takto zrolovanú a posťahovanú dečku odzadu napraceš do kastlíka pod spolujazdcovym sedadlom (v prípade, že ho máš, záleží od výbavy), prípadne odspodu uviažeš o konštrukciu sedačky.
Fiat Stilo 1.6 16V 76kW r.v.2002
Odpovědět

Zpět na „Stilo“