Stilo 1.6 76kw porucha motoru. P0204

Moderátor: peta.smolik

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Stilo 1.6 76kw porucha motoru. P0204

Příspěvek od Vladka1 »

Stačí vytahnout celou lištu ze sání,namířit vstřiky proti kartonu a zapnout zapalování (= čerpadlo) hned uvidíš jestli neprotejká. Pak startovat a uvidíš jak rozprašujou hlavně jestli všechny stejně.. Nebo dva prohodit a sledovat jestli se to přesune se vstřikem nebo to je jinde..
Rozprašuje to benzín, tak bacha na oheň a jiskry :mrgreen:
Reklama
 

eruner369
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2015, 12:14

Re: Stilo 1.6 76kw porucha motoru. P0204

Příspěvek od eruner369 »

Tak jsem to vzdal. Nicméně ještě než jsem se do toho všeho pustil tak jsem prostříkal kontakty v hlavním konektoru ke vstřikům, šel jsem nastartovat a z výfuku nešel žádný kouř, ale po dvou minutách už šel. Povolil jsem dva šrouby T30 co drží lištu se vstříkovačema, vyzvedl jsem všechny vstřiky ze sání a hotovo. Teoreticky by to vysunout šlo úplně v pohodě. Jenže tomu brání přívodní hadička s benzínem se kterou nejde ani za boha pohnout. Z druhé strany pod oknem kde je hadička napojená se mi to taky nepodařilo. Je to prostě nalisovaná plastová trubička obalená gumovou ochranou. Když jsem měl vstřiky zvedlé, tak přes FiatEcuScan jsem mohl vyzkoušet jestli elektrický okruh na jednotlivé vstřiky je v pohodě. A taky že asi byl. Každy vstřik párkrát cvakl a vstřik na čtvrtém válci na který šlo normálně vidět prskl trošku benzínu. Po celém tom trápení se, jsem to složil dohromady a šel znova nastartovat. Tentokrát to auto vrčelo na volnoběh nějakých 10minut než to začlo kouřit. No a pak moje cesta směřovala na půl kilometru vzdálenou wapku a šlo se fotit :D
eruner369
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 08 úno 2015, 12:14

Re: Stilo 1.6 76kw porucha motoru. P0204 VYŘEŠENO

Příspěvek od eruner369 »

Tak porucha vyřešena. Hlavní problém byl v konektorů ke vstřikům. Byl tam studený spoj. Začlo to vyhazovat poruchu i na první a třetí vstřik. Takže jsem narychlo odstřihl konektor, dal to na čokoládky abych zjistil zda problém zmizí nebo ne. A taky že zmizel. Teď už to mám k sobě napřímo přiletované, stáhlé smrštovací bužírkou. Momentálně najeto nějakých 100km a nic necuká, nevynechává a jede to skvělě. Nicméně když auto stojí třeba 12hodin tak to vyhodí poruchu moturu, ale na diag jsou jen lambda sondy co tam byli i když nesvítila kontrolka motoru. Takže to nechám tak a neřeším to.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“