Špatné startování

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Fiat-mechanic
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj 2021, 18:01

Špatné startování

Příspěvek od Fiat-mechanic »

Fiat Stilo 1.6 16v r.v. 2005 76kw
Zdravím všechny auto normálně startovalo pak přes víkend stalo doma a pak jsem potřeboval jít do práce a auto špatně startuje,motor točí normálně má snahu naskočit ale nechce chytnout až po několikrát když zkouším delší dobu tak naskočí jinak jede v pořádku,diagnostika na ŘJ chyba není ale na karoserii my to našlo U1602-vedeni CAN
B100E-tachometr
B100D-otáčkoměr
B100C-ukazatel teploty vody
B100B-ukazatel hladiny paliva
Budíky jedou normálně.Vyměnil jsem svíčky i čidlo na klikovce nepomohlo,pak jsem řešil přes Fiat servis ti řekli že nejspíš řidiči jednotka tak jsem ji nechal opravit ale auto stejně špatně startuje ať už za studená tak i za tepla měnil i relátka u baterky, nové cívky .. Díky za rady.
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Špatné startování

Příspěvek od Vladka1 »

Proč se v tom hrabou takový lamy?? Jak ty tak servis. Naslepo měnit bezvadný díly dokud se netrefíš je blbost...
Jako první bych se podíval jestli nejsou vokousaný kabely od kuny, pak prošel všechny konektory od motoru k řídicím jednotkám, tišťáky u jednotek jestli nejsou studeňáky nebo rovnou přeletovat...
Pokud máš diagnostiku - hodnoty z čidel jsou OK? (live data při startu, hlavně teplota a signál z čidel nezbytných pro chod motoru).
Pak změř pokles napětí při startu jestli nepadá pod 10V (chíplá baterka), tlak paliva jestli je OK (kolem 3 bar, změřit na liště, ideálně i pokles při startu)
Odpovědět

Zpět na „Stilo“