Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Kubajs
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2022, 17:25

Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Kubajs »

Ahoj,

Mám problém na stilu 1.6 r.v. 2005 hlásí mi to chybu check front RHS turn light a zároveň mi bliká rychle pravý blinkr. Když se podívám z venku všechno svítí a funguje jak má měnil jsem i žárovku, která byla funkční. Známý mi to dal na diagnostiku a podle něj je to v řídící jednotce. Hlásí to i když vytáhnu pojistku od světel pořád jedna a ta samá hláška. Nesetkal se s tím někdo ?? Moc se mi nechce kupovat novou jednotku :/

Díky za odpověď
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Vladka1 »

Pokud všechno svítí (i boční světýlko pokud je), tak hledej přechodový odpor = páčka blinkrů, relé, konektory, patice žárovek, kostry...
Kubajs
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2022, 17:25

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Kubajs »

Díky za rady tak nakonec pojistkové relé ve skříňce u řidiče 👍😊. Teď jen sehnat nové a pohoda 😊
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od liborko »

Napis co to je za rele,nejake ze Stila tu mam tak bych se podival
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Kubajs
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2022, 17:25

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Kubajs »

Tak teď si nejsem jistý jestli je to relé mechanik mi jedno půjčil z auta pořád to hlásí chybu a ještě jsem přišel na to, že mi nesvítí trvale dálková světla na probliknuti fungují a svítí může to s tím souviset? Nejspíš to bude páčka blinkru pokud tedy to relé nedrží dálkové.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Vladka1 »

Souviset to může, šel bych po tý páčce, obvod společný pro blinkr a dálku... Určitě tam někde je odpor, proto to bliká rychlejc.
Kubajs
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2022, 17:25

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Kubajs »

Vladka1 píše: 05 dub 2022, 23:13 Souviset to může, šel bych po tý páčce, obvod společný pro blinkr a dálku... Určitě tam někde je odpor, proto to bliká rychlejc.
No když dám páčku od dálkového k sobě tak mi to svítí, ale od sebe to nedrží ani nesvítí jen v tom lupne a vrátí se to zpět. Jde mi o to jestli hledat ten odpor a nebo odešlo celé přepínání. Nevím totiž jestli dálkové drží mechanicky nebo stylem "elekteomagnetu"?
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Vše funguje jen mi to hlásí chybu check front RHS turn light

Příspěvek od Vladka1 »

To lupnutí v páčce bude mechanická vada přímo páčky, něco rozlomenýho uvnitř = spínač a jištění polohy páčky..
Rychlý blinkr = větší odpor, buď prasklá žárovka nebo přechodový odpor.. Vzhledem k tomu že páčka blbne tak bych nejdřív hledal na ní.. Asi z vrakáče i když tam často neví co za to chtít..
Když překlemuješ páčku a zmizne to tak je to páčka..
Hodí se schema zapojení včetně zapojení konektorů jak jsou umístěný piny (nebo si to změřit...)
Odpovědět

Zpět na „Stilo“