Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Moderátor: peta.smolik

Juraj-S-84
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2012, 18:24
Bydliště: Lučenec

Re: Vibrácia lakťovej opierky- Fiat Stilo Dynamic 1,9 JTD 85

Příspěvek od Juraj-S-84 »

Ahojte STILÁCI. Ten spomínaný silentblok môže spôsobiť aj hlúpe hrkotanie lakťovej opierky? Na voľnobehu totiž veľmi rezonuje, počas jazdy je však ticho. Poprípade poprosím návod, ako odstrániť hrkotanie tej lakťovej opierky. Za radu/y moc-krát ĎAKUJEM.
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od idefix »

Kdo měl problém ,třaslo se mu vše kaslík,palubka,volant.......možné je že i loketka.Dost toho je napsáno
http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false; zkus počíst i tam.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
xpettt
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 16 led 2012, 19:57
Bydliště: Ostrava

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od xpettt »

právě sem ho vyměnil,rozdíl neskutečný....
Petr,Stilo 1,9 jtd,alfa 156SW,1,9 m-jet 110kw,Lancia Thesis 2,4jtd 110kw
Juraj-S-84
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2012, 18:24
Bydliště: Lučenec

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od Juraj-S-84 »

Vďaka, pozriem. :)
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od Ondrus84 »

Tak já nevím.... volant nebo to co píšete se mi přímo netřepe,ale auto vibruje.... objednal jsem spodní silentblok motoru(táhlo) tak uvidím...
Přílohy
DSC_0041.JPG
DSC_0041.JPG (233.14 KiB) Zobrazeno 4996 x
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
peterson
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2018, 10:46

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od peterson »

Caute mam podobny problem s vibraciami, ale trosku v opacnom garde ako vsetci ostatni. Najskor to zacalo tak, ze mi vzdy pri starte za studena strasne zatriaslo autom. Ale ziadne vibracie ani drncanie na volnobehu som nepocitoval. Tak som to zacal riesit. Najskor prisli na rad trysky - repas. Potom vymena slavneho silentbloku na prevodovke za vacsi. A tu nastal ten inkriminovany problem. Auto po tejto vymene nie len ze neprestalo pri starte triast, ale zacalo aj s vibraciami na volnobehu. Akonahle pridam trosku plynu je vsetko ok. Menil som aj spojku so zotrvakom a stale bez zmeny. Neviete nahodou co moze sposobovat to trasenie pri startovani.
Autom za studena tak zatrase, akoby chcel motor vyskocit zpod kapoty.
Dalsou pre mna nepochopitelnou zahadou je, preco mi zacalo vibrovat az ked som vymenil ten silentblok, ked tu vsetci pisete ze po vymene to prave ze ma prestat? Ostatne silentbloky su vraj OK tak ozaj neviem kde je problem.

Este doplnim, mam stilo 1.9 multijet 88kw
Doskočil J
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2020, 15:12

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od Doskočil J »

Dobrý den všem. Chtěl bych se zeptat. Vlastním stilo mw rok 2003 85 kw JTD už více jak deset let. Poslední dobou jsem po nastartování zaregistroval zvýšené vybrace, drnčení přístrojové desky a kaslíku. Řemenice to není, tu už poznám, měnil jsem ji už 2x. Ale podle zde popsaného to vypadá na silentblok převodovky. Je tu spoustu odkazů, které již bohužel nefungují. Koukal jsem do motoru a není tam vydět poškození, ale je to dost schované. Po nastartonání se motor klepe jak vzácný ratlík. A teď už dotaz. Je nějak možné zkontrolovat stav onoho silentbloku bez jeho vyndání, případně co vše je nutné vyndat, aby se k němu člověk dostal. Pokud jsem dobře koukal, tak by snad stačilo vyndat baterku. ale nejsem si jist. Díky za jakýkoliv typ.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od Vladka1 »

To poznáš jedině výměnou.. Na jiným autě jsem spodní silent taky měnil kvůli vibracím, řešil jsem ano - ne a nakonec jsem to vzal metodou pokus - omyl.. Starý vypadal dobře, guma bez trhlinek atd. a po výměně vibrace zmizely. Tak leda držet palce jestli to je ono.. Pak jsou ještě další silentbloky zavěšení motoru, dvouhmota, vibrovat může i samotný motor - vstřiky, podpálený ventily, nízká komprese některýho válce, žhaviče atd..
Ten silent jsme dával Lemforder a spokojenost (po 50 kkm furt OK)
Odpovědět

Zpět na „Stilo“