Diagnostika

Vše co se týká modelu Punto Evo

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
rafo
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 29 zář 2010, 20:15
Bydliště: Košice

Diagnostika

Příspěvek od rafo »

Nedavno niekolkych majitelov Eva zvolavali do Fiatu, aby im aktualizovali software v riadiacej jednotke. Totiz ak pouzivatel na ovladacom panely vozidla deaktivoval airbag spolujazdca, ten sa po niekolkych startoch aktivoval sam. Mozno to tak programator naprogramoval, ale potom zmenili nazor, lebo to mohlo byt nebezpecne. Kedze som bol aj ja medzi nimi a som elektronik, tak som sa o diagnostiku zacal zaujimat o trochu viac a to na anglickych forach, pretoze u nas je to v takom masovom meritku zatial "pole neorane". Zazil som pritom srandu, ked som potom na nasich strankach videl predavat diagnosticke jednotky ako zarucene spolahlive a pritom to boli tie iste cinske klony, ktore sa daju kupit cez eBay a PayPal za "desatinu". No monopol sa da udrzat aj odradzanim od konkurencie, ale to sa robi vsade vo svete bez ohladu na autorske prava. Pre mna by bola najzaujimavejsia diagnosticka jednotka s rozhranim ELM 327 a sofware FiatECUScan. Neda sa s tym nic pokazit, pretoze ta krabicka je uzivatelsky velmi pritomna a cita len stavy z "palubneho pocitaca" do notebooku, ale aj to staci nato, aby si clovek sam skontroloval chybove stavy, alebo ci v servise, alebo "tuneri" vobec nieco urobili - ak sa vyzna aspon trochu v pocitacoch. Z cenoveho hladiska boli zaujimave aj KWP2000 Plus a Galletto 1260, ale zda sa mi, ze tie zatial Evo nepodporuju. Pokial by sa niekto zaujimal o zoznam kompatibilnych fiatov, tak je na stranke http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; a nejake obrazky z pouzitia su na stranke http://www.fiatecuscan.net/HowToUse.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;, kde nie su potrebne jazykove znalosti. Je to talianska stranka, takze ma k Fiatu blizko. Da sa oddial stiahnut aj software, ale plne funkcny je az po zaplateni asi 50€.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Punto Evo“