Spotřeba 11-16l/100km ihned po koupi

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
multiplayer
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2020, 19:12

Spotřeba 11-16l/100km ihned po koupi

Příspěvek od multiplayer »

Zdarec Mulťáci, koupil jsem od jednoho frýdečáka Multinu (1.6 benzin r.2000), avizoval spotřebu 8l/100km po dálnici.. hned při cestě zpátky jsem po dálnici do Třebíče - 200 km - vypálil nádrž rychlostí 11l/100km (ano při optimální jízdě 100km/h po dálnici).

Ve městě si vezme 16l/100km. A pořád cejtím benzín, okolo auta, v autě.. smradu, jak kdybych byl někde v podzemní garáži.

Ve smlouvě idiot spotřebu napsanou nemám, cena byla 20.000 Kč. Ale předpokládám, že nikdo nekupuje auto za pár šušní, aby žralo reálně 15 litrů, pokud to není veterán, či 5litrovej sporťák.

Nemáte s tím zkušenost? Nemůže to bejt nějaká drobnost na opravu - sytič.. jsem laik.



Díky za info, Multiplu bych si koupil znovu, ale když už tak JTD a ošéfoval bych si víc kupní smlouvu..

(známej povídal, že prej do 6ti měsíců od koupě lze požadovat v určitých případech odstoupení od kupní smlouvy..)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Spotřeba 11-16l/100km ihned po koupi

Příspěvek od Designer »

zrejme niekde uniká benzín kde nemá. Skús ísť za nosom. Začni od nádrže a postupuj v smere benzínu po hadičke k motoru.
Cestou by si mohol naraziť na palivový filter. Uvidíš kde bude zápach najsilnejší - tam bude aj problém so spotrebou.
Keby bolo cítiť dym - teda výfukové plyny, tak sa jedná o netesnosť výfuku - niekde pod autom - niekedy je prasknutý aj vlnovec vpredu (ten pletený) - aj vtedy zle ťahá a žerie.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Spotřeba 11-16l/100km ihned po koupi

Příspěvek od Vladka1 »

Projdi celý vedení paliva od nádrže po motor, bude tam netěsnost např. prorezlá palivová trubka.. A pozor na kolemjdoucí kuřáky :D
Ošéfovat je třeba hlavně výběr vozu, obecně jak to zaplatíš tak jde všechno za tebou - vymáhání jakýkoliv vady je problém i se sebelepší smlouvou...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“