Nestartuje - problém se svíčkami?

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Nestartuje

Příspěvek od darko »

nevím kde si přišel k té ceně,to snad za Denso Iridium (549 kč kus),obyčejné stojí kolem cca 100 kč kus.Osobní zkušenost z Briskem:s novými svíčkami jsem skoro nenastartoval,prodejci sem je vrátil a koupil Denso se kterýmij sem neměl u žádného auta problémy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od kubiii »

darko píše:nevím kde si přišel k té ceně,to snad za Denso Iridium (549 kč kus),obyčejné stojí kolem cca 100 kč kus.Osobní zkušenost z Briskem:s novými svíčkami jsem skoro nenastartoval,prodejci sem je vrátil a koupil Denso se kterýmij sem neměl u žádného auta problémy.
Mám Brisk Extra DR17TC a naprosto bez problémů, cena 200Kč za 4ks (se slevou v autokelly, bez slevy cca 300Kč). Nemám pocit, že by to měl být špatný kup, prošel jsem nějaká fóra týkající se motoru 1,6 a bylo tam na tyto svíčky hodně pozitivních ohlasů. Negativních bylo minimum. Spíš záleží na náhodě - a to bude stejný u většiny značek.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Nestartuje

Příspěvek od ivopav »

Taky jsem měl problémy se studenými starty.Vyčistil jsem klapku,že je opět krásně vidět a koupil jsem svíčky od Bosche,které mají 4.elektrody a teď,žádný problém :wink:
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Zapalovacie sviečky

Příspěvek od darko »

já mám Denso,dvouelektrodové.Najeto 25 tis. km a zatím ok. Stojí cca 100 kč ks.Pokud chceš být king,kup si Denso Iridium tady je nějaká recenze http://www.tuning.cz/a104:iridium-power/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od ivopav »

Tak po 10.000km,opět startovací rébus.Jedna svíčka je k.o,takže opět budu muset koupit asi novou sadu od jiného výrobce a uvidíme.Zajímavý je,že zase ten stejný válec jako před těmi 10.000 tisíci. :?
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od ivopav »

Tak jsem měnil svíčky a zjistil jsem,že jedna byla cihlově červená a 3.šedé barvy,tak nevím co si mám o tom myslet.Byly to Bosch Super 4 a měly pěkně vyšlehaný jiskřiště. :(
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od darko »

nedávno jsem zkusil Brisk Iritium (neplést s iridium) a zatím spokojenost. Akorát že při časté manipulaci se zapalovacími kabely popraská uhlík v kabelech a je to na výměnu.
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od ivopav »

Zkusil jsem Brisk Silver pro plynové motory a zatím 100% zlepšení
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od peta.smolik »

Já se nechal nahlodat na tomhle fooru: Už léta kupuju svíčky Brisk Extra 3elektrodové a vždycky sem byl spokojenej a jízda bez problémů ale tady kde kdo všechno haní a taky tvrdí že jedině NGK nebo Denso nebo BERU nebo cokoliv ale hlavně né Brisk a přitom v servisu kam jezdím(80% aut co jim projde rukama jsou Fiat Alfa Lancia+20let zkušeností=doporučujou Brisk a na jejich rady jsem dal i já a nikdy jsem neměl problém ale přitom prodávaj i Denso a Bosch a Champion)
Při jednom nákupu dílu ve fakt velký prodejně sem poptával svíčky do motoru fire Prodavač(starší pán) mi sdělil že v prodejně pracuje mnoho let mi sdělil že má taky Punto a že vyzkoušel všechny značky ale nejlepší se mu jevily svíčky Brisk Extra 3elekt. Namítal jsem že v manuálu nejsou doporučeny a jestli nejsou NGK lepší... V tý prodejně měli všechny svíčky co se v ČR prodávaj-NGK, BERU, CHAMPION, BRISK, BOSCH, DENSO ale přesto mi vyloženě doporučil Brisk Extra Věřím mu páč měl i mnohem dražší ostatní a navíc potvrdil i to co jsem věděl a navíc tolik vychvalované NGK byly za stejnou cenu jako Brisk a Bosch a Beru ale Champion a Denso byly násobně dražší :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od darko »

od doby kdy se NGK vyrábějí ve Francii (cca od r.2000) je po nich h...o . Řada prodejců je přestala i nabízet.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“