Nestartuje - problém se svíčkami?

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

midla
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2006, 22:08

Nestartuje - problém se svíčkami?

Příspěvek od midla »

Ještě není zima a já už mám problém se startem (benzin).
Co mám Multinu tak 4x padla ranní teplota k nule, dneska naposled.
Nenastartuje a začne svítit kontrolka "vstřiku". Před polednem už naskočila v pohodě. Nemá někdo rosím radu nebo zkušenost. Na autodiagnostice nic nenašli, prý se musí závada hledat, když se projeví....
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

starty

Příspěvek od Dodo-multipla »

jako prvni bych sel po baterii, elektronika je zahadna :)
midla
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2006, 22:08

Příspěvek od midla »

Baterie je měsíc stará...
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

zimni starty

Příspěvek od Dodo-multipla »

midla píše:Baterie je měsíc stará...
jeste ma Multipla jednu technickou chybuku uz z vyroby
kdyz tece voda po kapote, tak svod je tak divne, ze muze nateci do alternatoru, pak pres noc zamrzne a rano se starter snazi tocit, ale nepohne s tim
musi se dat rychlost a malinko cuknout aby led povolil
ale kdyz Ti sviti kontrolka, tak to asi taky nebude ten problem
midla
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2006, 22:08

Příspěvek od midla »

Ten problém bude někde jinde, je strašně choulostivá na změnu teploty, ne počasí. Za deště nastartuji v pohodě.
Projevuje se to při mrazu, bohužel, jako naschvál jich letos zatím moc nebylo. Ale když k tomu dojde, tak startér točí třeba minutu, ale rozsvítí se ta kontrolka "vstřiku", jak během dne stoupne teplota tak si zase klidně naskočí. Dneska v podvečer bylo už trochu větší chladno, Mulťa sice naskočila, ale byla jakási neposedná, na volnoběh pořád pocukávala a při vyšších otáčkách jako by se začala dusit. Pěknej průšvih a zima skoro za dveřma...
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

cidla

Příspěvek od Dodo-multipla »

midla píše:Ten problém bude někde jinde, je strašně choulostivá na změnu teploty, ne počasí. Za deště nastartuji v pohodě.
Projevuje se to při mrazu, bohužel, jako naschvál jich letos zatím moc nebylo. Ale když k tomu dojde, tak startér točí třeba minutu, ale rozsvítí se ta kontrolka "vstřiku", jak během dne stoupne teplota tak si zase klidně naskočí. Dneska v podvečer bylo už trochu větší chladno, Mulťa sice naskočila, ale byla jakási neposedná, na volnoběh pořád pocukávala a při vyšších otáčkách jako by se začala dusit. Pěknej průšvih a zima skoro za dveřma...
uz me napada jen prekontrolovat cidla, co maji neco spolecneho s motorem
ale to ze to toci a ani nema snahu chytnout je spise znamka toho, ze tam vubec nejde palivo
Bušoun
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2006, 08:04

Příspěvek od Bušoun »

Já mám mulťu BiPower, teda benzín/zemní plyn, ale myslím, že to budestejné. Tenhle problém jsem řešil loni, nakonec jsem to svěřil servisu. Tam elektrikář zjistil, že čidlo otáček a čidlo polohy házejí nesmysly do řídící jednotky. Pak přišel na to, že konektory, kterými jsou čidla napojená na kabelový svazek mají úplně sežrané kontakty, a při startování, kdy spadne o kousek napětí na akumulátoru, se ten signál neprotlačil přes tu korozi. Konektory vyměnil, a je klid. Asi jsou blbě umístěné, že do nich nateče, každopádně neměly žádné gumové kryky proti vodě. Kde jsou umístěné ale nevím to musíš najít sám.
Bušoun
midla
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2006, 22:08

Příspěvek od midla »

Tak to byl nářez. Tolik moudrých hlav kolem toho lítalo, a pak ze zoufalství pomohla výměna svíček ( 1rok staré, najeto 6.000km) ")
conan1971
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2009, 15:40

Zapalovacie sviečky

Příspěvek od conan1971 »

Potrebujem poradiť, aké sú najlepšie sviečky na benzínovú Multiplu 1,6 rok výroby 2001. Ďakujem
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviečky

Příspěvek od kubiii »

conan1971 píše:Potrebujem poradiť, aké sú najlepšie sviečky na benzínovú Multiplu 1,6 rok výroby 2001. Ďakujem
Nedávno jsem měnil, dal jsem Brisk Exstra (DR15TC) - jsou tříelektrodové a naprostá spokojenost - cca 200Kč za 4ks
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zapalovacie sviečky

Příspěvek od Petr1968 »

Zatím
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovacie sviečky

Příspěvek od kubiii »

Petr1968 píše:Zatím
No, já projížděl nějaký výživný mareácký fórum na toto téma a spokojených tam bylo víc, stejně tak tam bylo spousta nespokojenců, kteří dali za svíčky jiných značek mnohem větší balík a museli měnit!?

Na tato téma už se naplácala spousta žgryndů, tak jsem si řekl, že koupím, vyzkouším, uvidím... za ty prachy! No a pokud nevydrží 30K, ale "jen" 10, tak se to furt vyplatí, ne?

Uvidíme...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zapalovacie sviečky

Příspěvek od Petr1968 »

10K vydrží všechno
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re:

Příspěvek od darko »

midla píše:Tak to byl nářez. Tolik moudrých hlav kolem toho lítalo, a pak ze zoufalství pomohla výměna svíček ( 1rok staré, najeto 6.000km) ")
pevně předpokládám že při nákupu svíček jsi vzal rozum do hrsti a koupil zn. DENSO a ne Beru,nebo nedej bože Brisk
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Alda »

darko píše:
midla píše:Tak to byl nářez. Tolik moudrých hlav kolem toho lítalo, a pak ze zoufalství pomohla výměna svíček ( 1rok staré, najeto 6.000km) ")
pevně předpokládám že při nákupu svíček jsi vzal rozum do hrsti a koupil zn. DENSO a ne Beru,nebo nedej bože Brisk
Co Tě vede ke svíčkám za cca pětikilo/ks krom toho že je dáš do nákladů a tím pádem ať je cena jaká chce...
Jsou opravdu tak dobré? Do teď jsem si vystačil s Championy, ale taky mám před výměnou a tak se ptám.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“