palivovy filter na benzinovy motor

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
buzinkaj
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 22:29

palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od buzinkaj »

prosim vas o radu neviete ako sa vybera z nadrze plavak s cerpadlom potreboval by som vycistit sitko,odpojil som privod benzinu aj zastrcku na plavak ale teraz neviem ako to vyberem lebo nie su tam ziadne sroby je to ako keby zatka na flasi len vo velkom ale bojim sa potom buchat a odkrucat v smere hodinovych ruciciek nerobil to z vas niekto dakujem za vase nazory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od kubiii »

Myslíš vydělat čerpadlo z podlahy pod sedačkou? Jde to prý strašně blbě, můj mechanik to málem vzdal, ale nakonec se mu to nějak podařilo...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
leos.k
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 09 říj 2011, 18:07

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od leos.k »

buzinkaj píše:prosim vas o radu neviete ako sa vybera z nadrze plavak s cerpadlom potreboval by som vycistit sitko,odpojil som privod benzinu aj zastrcku na plavak ale teraz neviem ako to vyberem lebo nie su tam ziadne sroby je to ako keby zatka na flasi len vo velkom ale bojim sa potom buchat a odkrucat v smere hodinovych ruciciek nerobil to z vas niekto dakujem za vase nazory.
Právě řeším stejný problém, zápasím s tím a zatím jsem to vzdal.

Spíš by mě zajímalo, jestli je to čerpadlo v nádrži zašroubováno nebo na bajonet a na jakou stranu ho povolit. Budu vděčný za jakýkoliv poznatky.
jojko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 lis 2011, 20:18

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od jojko »

Caute, potrebujem odpoved na par otazok..ide o fiat multipla 1.6 , ma multipla palivovy filter alebo len nejake sitko v nadrzi ako sa tu pise, ak ano kde sa nachadza a ako sa meni a co je ta nadobka v motor.priestore (cierna) do ktorej vedu pal.hadicky a nejaky konektor ? dakujem
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od AKAL »

Ta černá nádoba v prostoru motoru je aktivní uhlí udržuje palovovou nádrž bez tlaku z vypařovaného benzínu
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od AlexAG »

Pre vsetkych co sa trapia z nadrzou.
1. Dvihnes auto nadrz je uchytena na ocelovych pasoch ktore su prisrubovane ku nosnikom, odsrubujes jednu stranu a nadrz sklopis potom je perfektny pristup k cerpadlu. Musite byt dvaja aby mal kto tu nadrz pridrzat. Multipla Nema palivovy filter ma len drobnucke sitko v nadrzi ta multa co ma musi ho mat len dorobeny hovorim o benzine. Samozrejme nadrz by mala byt skoro prazdna.
jojko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 lis 2011, 20:18

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od jojko »

myslel som si ze ten podtlak sa robi len pri prazdnej nadrzi ,ale u mna je to aj pri skoro plnej, po otvoreni nadrze to uplne vcucne az sa obavam ci sa nieco nestane. Znamena to ze to odstranim vycistenim toho sitka,alebo vymenou toho aktivneho uhlia ??? Inak obcas aj zle startuje....
dakujem
jean
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 10 lis 2010, 20:09

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od jean »

Mne sa zas robí v nádrži pretlak- nejaký nápad?
Pavel Jelen Jelínek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 13 čer 2012, 21:43

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od Pavel Jelen Jelínek »

Ahoj , nemáte někdo nějaký nákres jak je polivový filtr v mulťe umístěn? Jak často ho měníte? Díky
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od kubiii »

NENÍ TAM :!: :wink:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Pavel Jelen Jelínek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 13 čer 2012, 21:43

Re: palivovy filter na benzinovy motor

Příspěvek od Pavel Jelen Jelínek »

No von mi to mechanik říkal , ale mě se to nějak nezdálo :lol: Díky Pavel
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“