strieka olej z bloku motora

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
peterJTD
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2013, 10:15

strieka olej z bloku motora

Příspěvek od peterJTD »

Vsetkych vas zdravim,

chcel by som vediet ci sa niekto stretol s problemom aky mam v sucastnosti ja, pripadne podla skusenosti pritomnych vedel o co ide.
Mam multiplu 1,6/76kW zacala mi blikat kontrolka oleja tak som to 10km neregistroval lebo som si myslel ze ide o blbnutie elektriky no ked som zastavil hned som sa vratil domov zhodil kryt rozvodov a mimo toho ze tam uz nijaky olej nebol, mi nejde do hlavy ako je mozne ze od tial pri kratkom nastartovani /po naliati oleja/ strieka olej ako z h adice.
Je to v mieste ako je ten snimac otaciek alebo vacky neviem .... cidlo pod remenicou, tak rovno nad tym cidlom od tial to ide...
je tam nejaka mrazova poistka no ta je tam, niekde vyssie od nej do ide je tam olejove cerpadlo ale spod neho nejde nic. Ako keby bola nejaka neviditelna diera v bloku motora a ked nastartujem od tial to ide jak s hadice.
Je to v servise dnes sa budu tomu venvoat, ci uz niekto skor odpise a budem vediet o co ide ,alebo ja prispejem ked to oni poobede zistia cim obohatim toto forum o urcite tak vzacny problem, pre mna.
Presiel som asi siestimi JTD motormi a takuto vec som teda este nezazil.
Budem vdacny ak mi niekto poradi.
Reklama
 

peterJTD
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2013, 10:15

Re: strieka olej z bloku motora

Příspěvek od peterJTD »

cidlo pod remenicou som dal dole aj s tym bezcom a mrazova poistka oleja v strede rozozrana hrdzava tak som tam dal druhu ale na sustruhu urobenu ma 13mm.
neda sa zohnat ani v autokelly ani elitecat, do fiatu sa mi nechcelo ist.
Florian
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 15 led 2011, 16:12

Re: strieka olej z bloku motora

Příspěvek od Florian »

Měl jsem stejný případ.Jen to neteklo ještě tolik.Ucpávku lze ve Fiatu koupit.Cena je cca 20kč.Někde mám i originál číslo,pokud by byl zájem....Také byla prožraná.Drží se tam bordel a vyhnije.
1.6 16V r.v.2000
115tis.km
"Rin Tin Tin "
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“