Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mirofiat
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2016, 15:26

Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od mirofiat »

Zdravim,prosim o radu.Mam multiplu r2001 16v 76kw benzin.Blokuju mi predne brzdy ale iba ked je vonka teplo,v zime to nerobi-neblokuje.Ked rano dojdem do prace a auto odstavim staci ked nanho svieti slnko a uz su brzdy zablokovane nemozem sa ani pohnut.Musim povolit predne ovzdusnovaky a auto sa odbrzdi.Prejdem paru kilakou bez brzdenia a znova sa to opakuje.V zime pod nulou mi to nerobi.Prekontroloval som brzdove valceky idu lahucko,vymenil som aj brzdovu kvapalinu no problem stale pretrvava.Prosim o radu alebo o napady ako prist na chybu coto sposobuje.Dakujem.
Reklama
 

mirofiat
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2016, 15:26

Re: Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od mirofiat »

Naco je toto forum aj tento klub???Ked mi nikto nevie pomoc ani odpovedat na tuto prosbu ,otazocku ohladne brzd.
Naposledy upravil(a) mirofiat dne 16 dub 2016, 00:30, celkem upraveno 1 x.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od panaman1 »

divny problem. ked vravis ze valceky idu lahko aj sa vracaju. ked si menil kvapalinu tak by to snad mohlo byt aj preplachnute, osobne by som videl problem mozno v hlavnom brzdovom valci...ale iba taky laicky nazor.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od Vitaml »

Mam podobný problém s předními brzdami, brzdiče jsem opravoval, čistil, leštil válce, měnil gumičky, hýbou se perfektně, vyměnil i hadice, ale stále cítím, že když zastavuji na semaforu, že brzdy stále lehce brzdí, nevracejí se jak by měly. Nemá někdo podobnou zkušenost a co s tím? Má to určitě vliv i na spotřebu. Brzdovka taky měněná, důkladně odvzdušněno.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
mirofiat
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2016, 15:26

Re: Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od mirofiat »

Menil som uz aj hadicky ,ani to nepomohlo ,odpojil som poistku ABS nepomohlo,Hlavny brzdic je podla mna ok pretoze mi blokuje najviac predne lave koleso ,zacalo mi pisat chybu abs aj EBD mam podozrenie ze to sposobuje prave EBD pretoze som sa niekde docital ze v zime tento system hapruje Preto mi to v zimnom obdoby neblokovalo .Tento problem pretrvava uz od minuleho roka no ked prisla zima tak sa mi vsetko upravilo a teraz ked sa oteplilo chyba sa znova vratila.Fungujem iba tak ze ked uz citim pocas jazdy ze ma spomalujeaz do uplneho zastavenia, musim povolit predny ovzdusnovak tlak v brzdnom systeme sa uvolni auto odbrzdi.No po paru kylakou zasa blokuje ale ked je vonka zima tak problem nemam.Ako odpojit EBD?Aby som zistil ci to roby EBD?Googlim no nigde to nikto neriesil.Servis navstivit nemienim mam zle skusenosti este z cias ked mi z klucika na felicii vypadol cip a auto nestartovalo servis menil vsetko mozne a auto aj tak nestartovalo no ucet ten spravili pekny mastny a na chybu prisiel aj tak iba kamarat Google.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Blokovanie prednych brzd ked je vonka teplo

Příspěvek od Vitaml »

Na tohle jsou ale jiné instituce, opravoval jsem spotřební elektroniku a těžko bych asi tímto způsobem někomu spravoval televizi aniž bych se bát třeba čoi.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“