Nestartuje

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Satan1984
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2015, 14:48

Nestartuje

Příspěvek od Satan1984 »

popis chyby.:
Kluc prva poloha - zasvietia kontrolky pocut cerpanie paliva tie kontrolky, ktore zhasnut maju zhasnu.
drzanie kluca v druhej polohe - zhasne svetielko na tlacidlach predna hmlovka, zadna hmlovka, vystrazny trojuholnik, rozrmazovanie okna. kontrolky ktore ostali svietit v prvej polohe svietia tak isto-nestahuje ich.
vratenie kluca do prvej polohy svetielka na tlacidlach sa opat rozvietia, kontrolky svietia tak isto.
po pokuse vratit znova kluc do druhej polohy je zablokovana spinacia skrinka. Je potreba vytiahnut kluc zo zapalovania.

- starter netoci
- baterka ma cca. mesiac.
- pocasie dazdivo (ak to ma vplyv)

auto vyuziva zena, prvy x sa jej to stalo 4 dni dozadu na krizovatke po pokusoch cca. 20x jej to chytilo. pokracovala v jazde cca 3 km a odstavila auto. Cca za 20 minut nastartovala v poriadku na 1 x a prisla s autom k svokre 5km. Na druhy den uz auto nenastartovalo ani na 20 x potom to vzdala. Zajtra este klepnem po starteri, ak nepomoze auto odtiahnem domov. V com moze byt chyba?

1,6i benzin - bez LPG,CNG. r.v.99
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nestartuje

Příspěvek od panaman1 »

mozno spinacka, mozno starter...mozno iba nejaky kontakt na nich...teoreticky by to nemala byt velka chyba, ale pokial niesi zrucny, alebo nemas priestor kde to odstranit tak narocna....
Satan1984
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2015, 14:48

Re: Nestartuje

Příspěvek od Satan1984 »

Skusil som poklepat po starteri a pomohlo, nastartoval som na 1. pokus. Po trase 25 km som auto vypol a hned nastartoval bez problemov, skusil som, este startnut 2 krat a bez problemov. Po tyzdni som sa vratil k autu a ani tuk nepomohlo ani poklepanie po starteri. Vybral som teda starter foto v prilohe. Otazka treba precistit kontakty, vyzeraju dost zahmizene, alebo rovno cely starter na repas do servisu?
Přílohy
DSC05904 (Large) (Medium).JPG
DSC05904 (Large) (Medium).JPG (150.12 KiB) Zobrazeno 5610 x
DSC05903 (Large) (Large) (Medium).JPG
DSC05903 (Large) (Large) (Medium).JPG (235.61 KiB) Zobrazeno 5610 x
DSC05889 (Large) (Large) (Medium).JPG
DSC05889 (Large) (Large) (Medium).JPG (165.37 KiB) Zobrazeno 5610 x
Satan1984
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2015, 14:48

Re: Nestartuje

Příspěvek od Satan1984 »

Co je toto za cidlo?
Přílohy
DSC05900 (Large) (Medium).JPG
DSC05900 (Large) (Medium).JPG (225.22 KiB) Zobrazeno 5607 x
DSC05897 (Large) (Large) (Medium).JPG
DSC05897 (Large) (Large) (Medium).JPG (138.23 KiB) Zobrazeno 5608 x
Satan1984
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2015, 14:48

Re: Nestartuje

Příspěvek od Satan1984 »

precistil som kontakty a auto nastartovalo, uvidim ako dlho to vydrzi.
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Nestartuje

Příspěvek od houmr »

Ještě bych kouknul na ukostření motoru (dole vedle převodovky). Mě to postupem začalo "línějc" strartovat jako by byla vybitá baterka. Pak jednou vůbec, a po dojetí domů zase OK. Byl uhnilý kabel u oka, který vede dolu na kostru motoru, myslím, rovnou od baterky. Když jsem za něj vzal, kabel mi zůstal v ruce (a oko na motoru). Neměl jsem po ruce tak velký průměr, tak jsem tam dal o něco menší, které se mi podařilo přišroubovat kousek vedle na převodovku. Je to už 2 roky a od té doby bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“