Kontrolka motoru

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka motoru

Příspěvek od kubiii »

Nemá někdo zkušenost s kontrolkou motoru?

Stávalo se mi, že se třeba během jízdy s hlasitým pípnutím rozsvítila, na displeji se objevilo, že mám navštívit servis, ale auto jelo beze změn dál. Pak se kotrolka rozsvěcovala při každém nastartování, po nějaké době jsem o ní zase nevěděl, tak jsem to neřešil.

Nedávno jsem šel na výměnu oleje a nechal jsem auto napíchnout na diagnostiku, jestli to něco neukáže. Prý nic, ale po této návštěvě servisu kotrolka nesvítí, ale neustále bliká. Dle příručky by blikání mělo signalizovat zvýšené emise. Klidně bych to dál ignoroval, ale několikrát se mi stalo, že autu začaly kolísat otáčky, až úplně chcíplo. Jednou dokonce chcíplo ve 100km/h rychlosti na dálničním přivaděči. Když se toto stane, stačí pak zastavit a znovu nastartovat a zase jakoby bylo všechno ok. Jen ta kontrolka stále bliká.

Nemáte někdo nějaký tip? Osobně si myslím, že to bude problém nějakého čidla (možná lambdy), ale než nechám problém možná nákladně zkoumat, rád bych věděl, jestli někdo něco podobného neřešil?
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“