Po dešti a ve vlhku nejede, nestartuje...

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
qualt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2008, 10:40
Bydliště: HK

Po dešti a ve vlhku nejede, nestartuje...

Příspěvek od qualt »

Zdravím vás, potřeboval bych poradit s tímto problémem: mám Multiplu 1,6 a stávalo se mi (za sucha) že přestávala táhnout, byl jsem s tím na diagnostice a ukázalo to (mimo jiné) závadu v zapalování, takže jsem vyměnil svíčky a zapalovací kabely a od té doby bez problémů. Až do prvního deště. Zase stejná závada - přestala táhnout, cukala. Jakmile to vyschlo tak vše OK. No a dneska když jsem chtěl jet tak už nechytla - celou noc pršelo. Nemám ani svícák nic, prosím poraďte kam by mohlo zatékat a způsobit to tuto závadu. Startér točí normálně, elektrika veškerá OK (tzn. zkrat to asi nebude). Bohužel nemůžu ani zjistit jestli tam jde benzín, nemám ten svícák. Ale včera jezdila normálně (za sucha). Předem moc děkuju za rady, už jsem z toho zoufalý. :(
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

treba to pomuze
nekde pod rozvodama (nebo klinakem) je jedno cidlo, kdyz se mi u nej prerusil kabel, tak auto tocilo starterem ale nechytlo
na diagnostice ta sama zavada
klidne je mozne, ze tam je poruseny kabel a nejak se tam dostane voda
dalsi moznost je cidlo otacek, je dole pod motorem a je k nemu dobry pristup, to je pry taky nachylne na vodu a rado zlobi
takze nejdrive bych vyzkousel to pod motorem (lepe se k nemu leze) :D
qualt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2008, 10:40
Bydliště: HK

Příspěvek od qualt »

Dodo-multipla píše:treba to pomuze
Děkuji, určitě se po tom taky podívám. S vodou v autě mám špatné zkušenosti už z felicie takže to zkontroluju.


Zatím jsem shledal problém asi v zapalovací cívce, je prasklá a po vysušení auto nastartovalo, ale asi bude poškozená protože stejně to chvílemi pálí nějak divně. Takže ji čeká výměna.
midla
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 lis 2006, 22:08

Re: Po dešti a ve vlhku nejede, nestartuje...

Příspěvek od midla »

Ano potvzuji, stejný problém jsem řešil před časem.
Pomocí rozprašovače a horkovzdušky jsem došel až na cívku. Žádná viditelná závada, spíš nějaká mikroprasklina.
Po výměně vše v pořádku. :)
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: Po dešti a ve vlhku nejede, nestartuje...

Příspěvek od darko »

midla píše:Ano potvzuji, stejný problém jsem řešil před časem.
Pomocí rozprašovače a horkovzdušky jsem došel až na cívku. Žádná viditelná závada, spíš nějaká mikroprasklina.
Po výměně vše v pořádku. :)
ta cívka je klasika.Všechny Multiply si tím prošly
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“